Search
Generic filters
انواع ساندویچ‌ ساز

از انواع ساندویچ‌ ساز چه می‌دانید؟

اگر به خوردن انواع ساندویچ علاقه‌مندید، اما شکل تکراری ساندویچ‌ها شما را خسته کرده است شاید بهتر باشد با خرید یک دستگاه ساندویچ‌ساز غذای خود را با ظاهری متفاوت تهیه کنید. چه ساندویچ‌سازی برای شما مناسب است؟ بهترین انتخاب، مدلی است که با توجه به ذائقه و سلیقه غذایی شما باشد. طرفدار غذاهای گریل هستید یا نان ترد شده یا ساندویچ‌های شکل‌دار؟ با این مطلب از مجله پلازیو به زودی یکی از ایده‌آل‌ترین انواع ساندویچ‌ ساز را انتخاب خواهید کرد.

مکانیزم کلی یک دستگاه ساندویچ‌ساز این است که ساندویچ به هر شکلی که باشد بین دو صفحه‌ای که روی هم قرار می‌گیرند فشرده شده و پخته شود. این دستگاه‌ها به‌طورکلی براساس ظرفیت، شکل ظاهری و دستی یا برقی بودن آنها طبقه‌بندی می‌شوند.

انواع ساندویچ ساز براساس ظرفیت و کاربری

ساندویچ ساز براساس ظرفیت و کاربری در دو نوع خانگی و صنعتی عرضه می‌شود. نوع صنعتی این دستگاه در ابعاد بزرگ، بیشتر برای رستوران‌ها و کافه‌ها مناسب بوده و از موتوری قدرتمند بهره می‌گیرد. ساندویچ‌های گریل شده یا اسنک و پنینی از انواع غذاهای پرطرفدار و خوشمزه در رستوران‌ها و فست فودها هستند که با انواع دستگاه ساندویچ ساز صنعتی آماده می‌شوند.

مطلب پیشنهادی
بهترین برند ساندویچ ساز در بازار چه ویژگی‌هایی دارد؟

مدل‌ خانگی ساندویچ‌ساز نیز در ابعاد متوسط و کوچک برای تعداد نفرات کمتر تولید شده و قابل حمل و جابه‌جایی آسان و با مصرف برق کمتر است. با کمک این مدل از ساندویچ‌سازها می‌توانید در زمان کمتری انواع ساندویچ و اسنک را تهیه و سرو کنید.

 کاربرد ساندویچ ساز

کاربرد ساندویچ ساز

نکاتی در مورد نحوه استفاده و کاربرد ساندویچ ساز

دستگاه اسنک‌ساز

این دستگاه عملکردی مشابه پنینی‌ساز دارد اما با ظرفیت بیشتر. با کمک اسنک‌ساز می‌توانید ۸ و ۱۶ ساندویچ اسنک را به صورت گریل تهیه کنید. این دستگاه دارای دو صفحه با خانه‌های مربعی در بالا و پایین است و هنگامی که صفحات را روی هم قرار می‌دهید، ساندویچ‌ها ظرف ۵ تا ۱۰ دقیقه آماده شده و به دو نیمه مثلث‌شکل تقسیم می‌شوند.

مطلب پیشنهادی
نحوه کار با آون توستر

دستگاه وافل‌ساز

وافل یکی از مشهورترین صبحانه‌های بین‌المللی است که با کمک وافل‌ساز تهیه می‌شود. این دستگاه  از دو صفحه تفلون، چدن یا آلومینیوم ساخته شده که سطح آن پنجره‌ای است و روی هم قرار می‌گیرد. در وافل‌سازهای خانگی هر بار فقط یک وافل آماده می‌شود ولی برای مدل‌های صنعتی ظرفیت بیشتری برای پخت وافل وجود دارد.

انواع ساندویچ ساز

انواع ساندویچ و وافل ساز

ساندویچ ساز چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه پیتزاساز

با دستگاه ساندویچ‌ساز، امکان تهیه پیتزا نیز وجود دارد. دستگاه پیتزا ساز زیر مجموعه‌ای از انواع ساندویچ ساز است با این تفاوت که شکل و بافت پیتزا را به خوبی و با کیفیت فراهم می‌کند.

مطلب پیشنهادی
تمیز کردن ساندویچ ساز به ۳ روش

انواع ساندویچ ساز غیربرقی

همان‌طور که گفته شد ساز و کار ساندویچ ساز در واقع فشرده شدن ساندویچ بین دو صفحه است. ساندویچ ساز دستی یا ذغالی از نمونه‌های غیربرقی است که دارای دو صفحه گرد فلزی همراه با دو دسته بلند است. بعد از قرار دادن ساندویچ در مخزن و فشردن دو صفحه، لازم است مخزن را روی ذغال یا آتش قرار دهید تا شروع به پخت کند. از این مدل دستگاه ابتدایی می‌توانید در سفرها و طبیعت‌گردی که امکان دسترسی به برق وجود ندارد استفاده کنید.

انواع ساندویچ ساز غیربرقیانواع ساندویچ ساز غیربرقیانواع ساندویچ ساز غیربرقی

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *