Search
Generic filters
بهترین معیار انتخاب هولاهوپ

انتخاب بهترین هولاهوپ؛ از ساده تا هوشمند

حلقه ورزشی یا هولاهوپ از وسایل بسیار کاربردی برای افرادی است که ورزش‌های هوازی را برای لاغری ران، شکم، پهلو و حفظ تناسب اندام انتخاب کرده‌اند. انواع هولاهوپ‌ از ساده تا هوشمند در وزن‌ها و سایزهای مختلف به بازار عرضه می‌شوند که طبیعتا انتخاب را سخت‌تر می‌کنند. بهترین معیار انتخاب هولاهوپ چیست؟ برای تقویت عضله باید از چه هولاهوپی استفاده کرد؟ آیا هولاهوپ واقعا باعث کاهش وزن می‌شود؟ برای پاسخ به این سوالات بخش ورزشی مجله پلازیو را دنبال کنید.

مدل‌های مختلفی از هولاهوپ از نوع ساده تا هوشمند وجود دارند که برخی از آنها یکسره هستند و برخی دیگر از قطعات جداگانه‌ای تشکیل شده‌اند که به‌شکل پازل به‌هم متصل می‌شوند. با چرخیدن این حلقه‌ها به دور بدن و با وارد شدن ضربات متوالی به لایه‌های چربی زیر پوست، بافت چربی موضعی راحت‌تر شکسته می‌شود. با این‌حال، پیش از اقدام به خرید حلقه هولاهوپ باید انتظارات خود از این وسیله را مشخص کنید. زیرا اینکه مبتدی باشید یا حرفه‌ای یا قصد کاهش وزن داشته باشید یا تقویت عضله، در انتخاب مدل هولاهوپ تاثیرگذار خواهد بود.

انواع هولاهوپ از ساده تا هوشمند

بهترین معیار انتخاب هولاهوپ

وزن مناسب هولاهوپ

حلقه‌های سبک و حرکات موزون: در صورتی که هدف از هولاهوپ زدن، کالری‌سوزی باشد باید از حلقه‌های سبک و با ضخامت کمتر استفاده کنید. این حلقه‌ها سرعت و چابکی شما را حین ورزش بالا می‌برند. با کمک این هولاهوپ‌ها تحریک عضلانی در سراسر حلقه به صورت یکنواخت صورت می‌گیرد و تمرین راحت‌تری را تضمین می‌کند.

نگه‌داشتن حلقه‌های سبک روی کمر، انرژی و مهارت بیشتری می‌طلبد و صرف انرژی بیشتر موجب سوزاندن کالری بیشتر در هر دقیقه می‌شود.

 

 

حلقه‌های سبک و حرکات موزون

حلقه‌های سبک و حرکات موزون

هولاهوپ سنگین و لاغری شکم و پهلو: حلقه‌های سنگینی که دارای برجستگی هستند ضرباتی با شدت بیشتر را بر شکم و پهلو وارد می‌کنند. این ضربات چربی‌ها را می‌شکند و باعث لاغری سریع‌تر شکم و پهلو می‌شود. برخلاف باور عموم، حلقه‌زدن با حلقه‌های لاغری بزرگ و سنگین ساده‌تر بوده و برای تازه‌کارها مناسب‌تر است. وزن بیشتر این حلقه‌ها باعث می‌شود تا نگه ‌داشتن آن روی کمر راحت‌تر باشد.

هرچه هولاهوپ سنگین‌تر باشد، حرکت آن با شتاب بیشتری انجام می‌شود و وزن بیشتری به عضلات شکم وارد می‌کند. وزن مناسب حلقه برای لاغری شکم و پهلو حدود ۹۰۰ گرم است

هولاهوپ سنگین و لاغری شکم و پهلو بهترین معیار انتخاب هولاهوپ

هولاهوپ سنگین و لاغری شکم و پهلو

انتخاب هولاهوپ با توجه به قد

در صورتی که قدی کمتر از ۱۶۰ سانتی‌متر دارید و به نسبت لاغراندام هستید، لازم است از حلقه‌های سبک‌تر و با ضخامت کمتر استفاده کنید. برای انتخاب هولاهوپ، قد خود را از روی زمین تا ناف در نظر بگیرید. هنگامی‌ که هولاهوپ به‌صورت عمودی روی زمین قرار دارد قد آن باید تا بین کمر و سینه شما برسد. این اندازه‌گیری در حالت پایه است و ممکن است باتوجه به سایز بدن، تجربه و انتظاری که از هولاهوپ دارید تغییر کند. معمولا قطر هولاهوپ ایده‌آل بین ۴۰ تا ۴۴ اینچ است.

 

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید بهترین دوچرخه کوهستان

 

انتخاب هولاهوپ با توجه به سایز بدن

در صورت کوچک‌تر بودن جثه فرد از میانگین، او می‌تواند با توجه به قد خود از قطر حلقه حدود ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر کم کند. همچنین در صورتی که فرد دارای جثه بزرگ‌تری است، می‌تواند حدود ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر به قطر حلقه اضافه کند.

توجه داشته باشید که:

اگر ورزشکار نتواند حلقه را بیش از ۵ تا ۱۰ ثانیه روی کمرش نگه دارد، احتمالا حلقه‌ای که انتخاب کرده، کوچک است و نیاز به حلقه بزرگتری دارد.

اگرچه اندازه حلقه می‌تواند با اضافه و کم کردن قطعات آن تغییر کند اما بهتر است از ابتدا یک هولاهوپ مناسب خریداری کنید. رعایت این نکته به‌ویژه برای انواعی که یک تکه بوده و از هم جدا نمی‌شوند بسیار مهم است.

این روزها بیشتر حلقه‌های ورزشی هولاهوپ، یا تاشو هستند یا اینکه قطعات آنها از هم جدا می‌شوند. اگر فضای محدودی برای کار با هولاهوپ دارید، این ویژگی بسیار به کار شما خواهد آمد.

بهترین معیار انتخاب هولاهوپ بهترین معیار انتخاب هولاهوپ

بهترین معیار انتخاب هولاهوپ

انواع هولاهوپ از نظر کاربرد

هولاهوپ اسفنجی: حلقه این هولاهوپ، نیم‌کره‌های فومی از جنس EVR دارد؛ با کمک نیم‌کره‌های فومی می‌توانید با پوشش (لباس) کمتر و حتی بدون پوشش ورزش کنید.

هولاهوپ توپدار: این حلقه را می‌توان دورکمر، دست یا پا چرخاند و به ‌چربی‌های موضعی ضربه وارد کرد. به‌دلیل توپ‌های موجود روی حلقه و وارد شدن ضربه، میزان چربی سوزی افزایش می‌یابد.

هولاهوپ مگنتی: در ژلاتین‌های این هولاهوپ، مگنت‌هایی کارگذاری شده که این مگنت‌ها بر اثر چرخش دور بدن، آهن بدن را درگیر می‌کند. این میدان مغناطیسی خفیف، موجب کالری‌سوزی بهتر و تعریق بیشتر می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی
آموزش ورزش با دمبل در خانه

 

هولاهوپ اسمارت: هولاهوپ هوشمند امکان ورزش را در فضای محدود فراهم می‌کند و با استفاده از فناوری بلوتوث و از طریق اپلیکیشن به گوشی هوشمند متصل می‌شود. اپلیکیشن این حلقه می‌تواند برای ساعت مشخصی تنظیم شود تا به کاربر یادآوری کند که زمان کار با هولاهوپ است. میزان کالری سوزانده شده، مدت زمان تمرین و تعداد گردش‌های حلقه نیز به ورزشکار اطلاع داده می‌شود.

هولاهوپ اسمارت بهترین معیار انتخاب هولاهوپ

هولاهوپ اسمارت

سخن پایانی

رمز محبوبیت این وسیله ورزشی، استفاده آسان و کم‌حجم بودن آن است ضمن اینکه هولاهوپ بدون زحمت به چربی‌های اطراف شکم و پهلو ضربه وارد کرده و کمک می‌کند تا مقاومت چربی‌ها زودتر از موعد مورد انتظار شکسته شود.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *