Search
Generic filters
اندام گلابی شکل و تکنیک های خوش تیپی

اندام گلابی شکل و تکنیک های خوش تیپی

هنگامی که بدانید دارای چه نوع فرم اندامی هستید، بهتر می‌توانید لباسی متناسب با استایل و فرم بدن خود انتخاب کنید که علاوه بر خوشتیپ‌تر به نظر رسیدن، در آن احساس راحتی نیز داشته باشید. برای آشنایی با فرم اندام گلابی شکل یا مثلثی و تکنینک‌هایی برای خوش تیپی افراد دارای این اندام در این مقاله از مجله پلازیو همراه ما باشید.

فرم اندام گلابی شکل، چه نوع فرمی است؟

اندام گلابی شکل به اندامی می‌گویند که پایین تنه، ران و پاها بزرگ‌تر از شانه، دست، بازو و بالا تنه است. افراد دارای اندام گلابی شکل، بیشتر وزنشان در قسمت پایین تنه آن‌ها قرار دارد. 

فرم اندام گلابی شکل

فرم اندام گلابی شکل

خصوصیات اندام گلابی شکل

 • پایین‌ تنه از بالا تنه بزرگ‌تر است.
 • باسن بزرگ‌ترین قسمت اندام است.
 • شانه‌های باریک نسبت به باسن

قواعد کلی برای اندام گلابی یا مثلثی شکل

بهترین انتخاب برای اندام گلابی شکل آن دسته از لباس‌هایی هستند که باعث بلند و کشیده دیده شدن اندام شده و توجه را به سمت بالا تنه جلب می‌کنند. افراد دارای اندام گلابی یا مثلثی شکل باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که در قسمت کمر باریک‌تر شده باشند تا اندام آن‌ها را زیباتر و جذاب‌تر نشان دهد. 

 

آیتم‌های اصلی برای کمد افراد گلابی شکل

آیتم‌های اصلی برای کمد افراد گلابی شکل

آیتم‌های اصلی برای کمد افراد گلابی شکل

 • آیتم‌های بالا تنه (شومیز، بلوز، تاپ و کت)

برای انتخاب شومیز، تونیک، بلوز، تاپ و به طور کلی آیتم‌های بالا تنه کمد لباستان بهتر است از لباس‌های یقه باز نظیر یقه قایقی، یقه هفت باز، دکلته و مواردی از این قبیل که نمای بهتر و جذاب‌تری از بالا تنه را به نمایش می‌گذارند، استفاده کنید. تاپ‌های بند دار رنگ روشن و دارای پترن بهترین انتخاب هستند.

بلوز مناسب بالاتنه افراد دارای اندام گلابی شکل

بلوز مناسب بالاتنه افراد دارای اندام گلابی شکل

 • تونیک اندام گلابی شکل

تونیک برای اندام گلابی شکل باید یقه زیبایی داشته باشد تا تمرکز به بالا تنه، صورت و گردن شما جلب شود. همچنین تونیک دخترانه‌ای که انتخاب می‌کنید باید در قسمت پایین گشادتر و آزاد باشد. لباس‌های تنگ مناسب این اندام نیست و ممکن است سایز شما را بزرگ‌تر نشان دهد. شما می‌توانید در تونیک خود از کمربند چرم یا زنجیری استفاده کنید تا به لباس خود یک استایل جدید و متفاوت ببخشید.

دقت داشته باشید که هر مدلی را که برای بالا تنه خود انتخاب می‌کنید، باید جلب توجه کند و تمرکز را از قسمت پایین تنه شما دور کند. همچنین در انتخاب سایز لباستان توازن برقرار کنید. تاپ‌های تنگ و فیت، زیبایی کمرِ باریک فرم اندام مثلثی را نشان می‌دهد و اندامتان مانند فرم ساعت شنی جلوه می‌کند. همچنین تاپ‌های گشاد و کمی بلند که باسن شما را می‌پوشانند انتخاب مناسبی هستند. داشتن یک شومیز شیک قطعا در هر موقعیت و مکانی به کار شما می‌آید، بهتر است یک شومیز مناسب با اندام مثلثی در کمدتان داشته باشید تا با یک شلوار یا دامن مناسب ست کنید و استایلی شیک و راحت در مهمانی‌ها داشته باشید. 

 • کُت مناسب افراد دارای اندام گلابی شکل

کت‌ها جز آیتم‌های رسمی هستند که با آن‌ها می‌توانید استایل‌های کژوال و رسمی متفاوتی نیز داشته باشید. برای انتخاب کت‌ها در کمد لباس‌ اندام گلابی باید یک سری ویژگی را درنظر بگیرید. اپل‌ دار بودن کُت، سرشانه‌ها را عریض‌‌تر کرده و برای اندام شما مناسب است. اگرچه تصور شما این است که اپل از مُد افتاده و قدیمی شده، اما اِپُل‌هایی در اندازه و سایز کوچک برای اندام مثلثی بسیار مناسب هستند. کت‌های فیت و قالب تن با شانه‌های مربع اپل‌‌ دار، آستین‌های حجیم  و همچنین وجود جیب‌ها یا جزئیاتی دیگر مانند برش‌ها بر روی سینه‌ها موجب می‌شود توجه به سمت بالا تنه و سرشانه جلب شود.

کُت مناسب افراد دارای اندام گلابی شکل

کُت مناسب افراد دارای اندام گلابی شکل

 • پیراهن مناسب افراد دارای اندام گلابی شکل

پیراهن‌های مناسب فرم اندام گلابی شکل، پیراهن‌هایی هستند چین دار، همراه با آستین‌های حجیم، کمر فیت و دامن A شکل که به تعادل و هماهنگی دو بخش بالا و پایین تنه کمک می‌کنند. همچنین پیراهن‌های دکلته چین‌دار، پیراهن وارپ (قرار دادن دو تکه چپ و راست جلوی لباس به شکل ضربدر بر روی هم) همراه با سرشانه‌های عریض شده توسط اپل شانه یا آستین‌های حجیم و دامن فون که بر روی باریکی کمرتان تاکید می‌کند، انتخاب‌های مناسبی هستند.

پیراهن مناسب افراد دارای اندام گلابی شکل

پیراهن مناسب افراد دارای اندام گلابی شکل

افراد دارای اندام گلابی شکل چه لباس‌هایی را نباید بپوشند

 • شلوار جین جذب(لوله تفنگی)
 • شلوارهای رنگ پاستیلی و روشن
 • ژاکت‌های کش باف پشمی
 • دامن و شلوارک خیلی کوتاه
 • تاپ هایی با خطوط باریک شانه
 • کفش و چکمه با بند مچ پا
 • کفش جلو گرد

نتیجه گیری

در این مطلب از مجله پلازیو، اندام گلابی شکل و تکنینک‌هایی برای خوشتیپی استایل افراد دارای این اندام را بررسی کردیم. دقت داشته باشید که افراد با اندام گلابی شکل یا مثلثی، دارای پایین تنه درشت، باسن بزرگ، پاها و ران‌های درشتی هستند. اما برخلاف آن دارای بالا تنه کوچک، سینه‌های کوچک و کمر باریکی هستند. بنابراین برای خوش استایل بودن باید در انتخاب لباس‌های خود دقت و درایت بیشتری به خرج دهند.

سوالات متداول

۱. آیا انتخاب لباس‌های جذب برای افرادی با اندام گلابی شکل گزینه مناسبی است؟

اندام‌های گلابی شکل عموماً دارای نیم تنه و کمر باریک‌تر در قسمت بالا تنه و لگن و پایین تنه پهن‌تر هستند. بنابراین انتخاب لباس‌های جذب گزینه چندان مناسبی برای این افراد نیست.

۲. آیا فرم بدن گلابی شکل جذاب است؟

افرادی که دارای اندام گلابی شکل هستند نسبت به افرادی که اندام سیبی شکلی دارند، نسبتا جذاب‌تر هستند. افراد دارای فرم بدن گلابی شکل، بدن سالم‌تری نیز دارند، چون میزان چربی ذخیره شده در بدن افرادی که فرم استایل آن‌ها گلابی شکل بوده به مراتب کمتر از افرادی است که اندام سیبی شکل دارند.

۳. فردی با اندام گلابی شکل چطور می‌تواند پاهای لاغرتری داشته باشد؟

عضله نسبت به چربی، حجم و فضای کمتری را اشغال کرده و باعث لاغرتر دیده شدن می‌شود. از دست دادن چربی در اطراف باسن و ران و جایگزینی آن با توده عضلانی بدون چربی، بدن گلابی شکل شما را لاغرتر نشان می‌دهد.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *