Search
Generic filters
انواع فیکساتور آرایشی

انواع فیکساتور آرایش و نحوه استفاده از آن‌ها

آرایش صورت پس از گذشت چند ساعت به دلایلی نظیر تعریق صورت، ترشح زیاد چربی پوست و تغییرات آب‌وهوایی جلوه و تازگی اولیه خود را از دست می‌دهد و به اصطلاح روی پوست ماسیده می‌شود. اگر از بانوانی هستید که تمیزی آرایش و ماندگاری طولانی‌ مدت آن برای شما حائز اهمیت است پس باید به فیکساتور آرایش فکر کنید. برای ماندگاری بیشتر آرایش، جلوگیری از تعریق بیش‌از اندازه صورت و همچنین جلوگیری از به‌هم‌خوردگی قسمت‌های مختلف آرایش، استفاده از انواع فیکساتور آرایشی گزینه مناسبی است. برای آشنایی بیشتر با انواع فیکساتور آرایش و نحوه استفاده از آن این مقاله از مجله پلازیو را مطالعه کنید.

فیکساتور چیست؟

فیکساتور یک محصول آرایشی است که وظیفه آن ثابت نگه داشتن آرایش و افزایش ماندگاری آرایش است. این محصول آرایشی باید بعد از کامل شدن آرایش مورد استفاده قرار گیرد تا مانع آب شدن، چرب شدن و خراب شدن آرایش‌ شده و ماندگاری آن را بالا ببرد. در واقع باید بگوییم که فیکساتور یک محصول تکمیل‌کننده است. یعنی بدون استفاده از فیکساتور هم شما یک آرایش کامل دارید اما مصرف فیکساتور آرایش شما را تکمیل کرده و ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.

انواع فیکساتور آرایش

انواع فیکساتور آرایش

دلیل استفاده از فیکساتور

فیکساتور یک محصول تکمیل‌کننده آرایش صورت است که برای ماندگاری بیشتر آرایش، جلوگیری از تعریق بیش از اندازه صورت و همچنین جلوگیری از به‌هم‌خوردگی قسمت‌های مختلف آرایش، استفاده می‌شود. اگر قصد شرکت در یک مهمانی‌ طولانی‌مدت را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جذابیت و دوام بیشتر آرایش خود حتما از فیکساتور استفاده کنید. فیکساتور به شما کمک می‌کند تا آرایش صورتتان دقیقا مانند ساعت اولیه، دست نخورده و ثابت باقی بماند.

 

مطلب پیشنهادی
چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

 

انواع فیکساتور آرایش

تثبیت کننده‌ آرایش بسته به جنس پوست در انواع متنوعی به بازار عرضه می‌شود. این مواد آرایشی که با توجه به نوع پوست و کاربرد در موقعیت‌های مختلف انتخاب می‌شوند، تقریبا بی‌رنگ بوده و با جذب چربی‌های اضافه از روی پوست مانع از پخش شدن آرایش می‌شوند. مدل‌های مختلف تثبیت کننده آرایش عبارتند از: اسپری، پودر، کِرم، قطره و ژل.

اسپری فیکساتور آرایش

اسپری فیکساتور آرایش

اسپری: دارای ساختاری محلول‌ مانند و بافتی سبک است که مانع از ایجاد حس سنگینی آرایش روی پوست می‌شود. اگر می‌خواهید برای تثبیت آرایش از این مدل استفاده کنید لازم است در آخرین مرحله آرایش از آن کمک بگیرید. اسپری فیکساتور به صورت بی‌رنگ و ساده تولید می‌شود.

پودر: یکی از بهترین تثبیت‌ کننده‌های آرایش نمونه‌ پودری آن است که می‌تواند چربی پوست را به خوبی جذب کند. دقت کنید که پودر فیکس را باید بعد از زیرسازی آرایش استفاده کنید تا دوام و ماندگاری آرایش بیشتر شود. پودرهای فیکساتور برخلاف مدل اسپری در دو نوع مات و براق تولید می‌شوند.

قطره: از این مدل می‌توان به عنوان پایه برای پوست، سایه و رژلب استفاده کرد. قطره تثبیت کننده از آرایش در برابر رطوبت محافظت می‌کند و خاصیت ضد آب به آن می‌بخشد.

کرم: این مدل از تثبیت کننده‌ها ساختاری مانند کرم پودر داشته و با پوشانندگی بالا آرایش را مدت‌زمان طولانی‌تری حفظ می‌کنند.

ژل: این مدل تثبیت‌ کننده به دلیل پوشانندگی کامل پوست و ماندگاری بالا، اغلب برای مهمانی‌ها و مجالس  رسمی بهترین گزینه است.

نحوه استفاده از فیکساتور پودری

بهتر است بعد از مرحله زیرسازی پوست از پودر فیکس استفاده کنید. چون در این صورت لایه بیشتری روی پوست قرار گرفته و مقاومت کانسیلر و کرم پودر را افزایش می‌دهد. به این ترتیب پوست صورت شما مات می‌شود. هنگام استفاده از پودر فیکس دقت کنید که از یک براش آرایشی خوب کمک بگیرید. ابتدا مقدار کمی از پودر را با براش بردارید و سپس آن را آرام روی تمام صورت، پخش کنید. این پودر علاوه بر تثبیت آرایش، کمک می‌کند هنگام عکاسی با فلاش‌های قوی و زیاد، هیچ نوری از صورت شما به دوربین تابیده نشود و کیفیت عکستان بالا برود.

نحوه استفاده از فیکساتور پودری

نحوه استفاده از فیکساتور پودری

نحوه استفاده از اسپری فیکس آرایش

اسپری فیکساتور را باید در آخرین مرحله آرایش استفاده کنید. یعنی زمانی که آرایش کردن صورتتان به طور کامل به پایان رسید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید.

مراحل استفاده از اسپری فیکساتور آرایش:

  • ابتدا قوطی اسپری فیکس کننده را به خوبی تکان دهید.
  • قوطی را در فاصله ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتری از صورتتان بگیرید.
  • چشم‌هایتان را کامل ببندید و مراقب باشید که اسپری فیکس وارد چشمانتان نشود.
  • هنگام اسپری کردن، قوطی را در جهت حرکت نوشتن حرف X و T روی صورت حرکت دهید و اسپری کنید.
  • بعد از اسپری کردن، چند دقیقه صبر کنید تا کاملا روی پوست صورتتان خشک شود.

 

مطلب پیشنهادی
معرفی کرم دور چشم

 

نکات مهم درانتخاب فیکساتور مناسب

هنگام خرید فیکساتور باید نوع پوست خود را در نظر گرفته و فیکساتور مناسب با پوست خود را انتخاب کنید.

فیکساتورها بر اساس نوع پوست به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • فیکساتور مناسب پوست چرب
  • فیکساتور مناسب پوست خشک

نکته بعدی در هنگام خرید فیکساتور، توجه به شرایط آب‌وهوایی محل سکونت است. اگر در محیطی زندگی می‌کنید که آب‌وهوای خشکی دارد لازم است از اسپری‌های فیکساتور حاوی مرطوب‌کننده و آبرسان استفاده کنید. این اسپری‌ها علاوه بر حفاظت از آرایش، پوست را مرطوب نگه می‌دارند. همچنین در فصل سرد زمستان هم باید از فیکساتورهای حاوی مرطوب‌کننده استفاده کنید تا اثر بادهای سرد روی پوست را خنثی کند.

بهترین فیکساتور آرایشی

بهترین فیکساتور آرایشی

کاربردهای دیگر فیکساتور آرایش

می‌توان از فیکساتور علاوه بر تثبیت آرایش برای موارد زیر هم استفاده کرد:

  • مرطوب کردن اسفنج کرم پودر: برای مرطوب کردن اسفنج می‌توانید از اسپری فیکساتور استفاده کنید. با استفاده از این اسپری، ترکیب کردن کرم پودر روی پوست، راحت‌تر و یکنواخت‌تر انجام خواهد شد.
  • ضد آفتاب: بعضی از اسپری‌های فیکساتور خاصیت ضدآفتابی داشته و دارای SPF حدود ۵۰ هستند. هنگام استفاده از این اسپری‌ها، دیگر نیازی به زدن کرم ضد آفتاب نیست.
  • تثبیت سایه چشم: با اسپری می‌توانید سایه چشم را تثبیت کنید. کافیست براش سایه را در سایه چشم بزنید، سپس روی آن کمی اسپری فیکساتور بزنید و بعد پشت چشم‌تان بکشید. با این کار، سایه چشم، بیشتر خودنمایی می‌کند و دوام آن بیشتر می‌شود.
کاربرد انواع فیکستاور

کاربرد انواع فیکستاور

قیمت فیکساتور آرایش

قیمت این محصول با توجه به عواملی از قبیل برند، حجم و محتویات به کار رفته در این محصول متفاوت بوده و بسته به نوع پوست و کاربردی که دارد انتخاب می‌شود.

بهترین برند فیکساتور پودری

بهترین برند فیکساتور پودری

جمع بندی

در این مقاله از بخش زیبایی مجله پلازیو شما را با انواع فیکساتور آرایش و نحوه استفاده از آن آشنا کردیم. برای آشنایی با بهترین فیکساتورها در مطلب بعدی همراه ما باشید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید انواع لوازم آرایشی

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *