Search
Generic filters

این کتاب‌‌های فن بیان زندگی شما را متحول می‌کند!

اجتماعی و محبوب بودن بیشتر از اینکه به ژنتیک شما مربوط باشند، مهارت‌های اکتسابی هستند و شما باید تلاش کنید تا این مهارت‌ها را قبل از اینکه دیر شود فرابگیرید. اگر هنوز نمی‌توانید با دوستان و خانواده خود ارتباط کلامی موثر برقرار کنید یا احساس می‌کنید که در محیط کاری خود به‌اندازه‌ای که باید مورد توجه نیستید لازم است به دنبال دستورالعمل‌های جدید برای زندگی اجتماعی خود باشید. غلبه بر ترس و داشتن اعتماد‎به‌نفس می‌تواند به شما در جذب دیگران و گسترش شبکه اجتماعی کمک کند. در این مقاله از مجله پلازیو ۵ کتاب فن بیان را به شما معرفی کرده‌ایم. این کتاب‌ها با ارائه تکنیک‌های عملی و ساده راه‌هایی پیش پای شما می‌گذارند تا مهارت سخنوری و شیرین‌سخنی را کسب کنید.

حرف بزن تا برنده شوی

نویسنده: برایان تریسی

این کتاب مثل سایر کتاب‌های برایان تریسی، به شما یاد می‌دهد که جسور باشید و کارایی خود را افزایش دهید. تریسی در “حرف بزن تا برنده شوی” با مخاطبان خود در جملات ساده ارتباط برقرار می‌کند. او معتقد است که ارزش واقعی هر کدام از ما به اهدافی است که دنبال می‌کنیم ولی ترس نمی‌گذارد که به سمت این اهداف حرکت کنیم یا باعث می‌شود که از این اهداف برگردیم؛ به‌همین دلیل باید بتوانیم در هر موقعیتی قوی و باصلابت ظاهر شویم.

چون فقط در چنین وضعیتی است که دریچه‌های خلاقیت به روی انسان باز می‌شود. به گفته برایان تریسی در موفقیت‌های شغلی فقط خوب فکر کردن و هوش بالا کافی نیست بلکه باید بتوان افکار و استدلال‌های ذهنی را ساده و بدون پیچیدگی بیان کرد تا دیگران بتوانند در حیطه‌های شغلی به ما اعتماد کرده و کارهای بزرگ را به ما واگذار کنند. تریسی در این کتاب به تکنیک‌های صوتی و زبان بدن و نقل‌قول‌ها اشاره‌های متعددی دارد و استراتژی‌های اثبات‌شده زیادی را معرفی می‌کند.

حرف بزن تا برنده شوی

حرف بزن تا برنده شوی

فن بیان را قورت بده

نویسنده: مجتبی مصطفایی

سخنرانی و حرف زدن، مدت‌هاست اختیاری نیست، بلکه یک مهارت اجباری در دنیای شغلی و حرفه‌ای امروز است. به همین دلیل خواندن کتاب “فن بیان را قورت بده” به همه کسانی که به دنبال کسب مهارت سخنوری هستند توصیه می‌شود. در فهرست این کتاب اولین چیزی که به چشم می‌خورد تاکید به خوانش چندباره این کتاب است. در واقع نویسنده برای کسب مهارت، در هر نوعی به تکرار و درونی‌سازی آن تاکید دارد.

مطلب پیشنهادی
بهترین کتاب‌های تقویت اعتماد به نفس

دید روانشناسانه این کتاب به موشکافی مهارت‌های کلامی پرداخته و می‌گوید ۷۰ درصد ارتباط ما را کلام و اجزای مرتبط با آن تشکیل می‌دهد و اگر نتوانیم آن را خوب مدیریت کنیم، نباید منتظر اتفاقات مطلوبی در زندگی باشیم.

“فن بیان را قورت بده” درباره اهمیت زبان بدن، حوزه‌های کاربردی زبان بدن و تکنیک‌های آن توضیحات جامعی داده و به نکات مهمی در استفاده از کلمات در محیط‌های مختلف اشاره کرده است. اگر از صحبت کردن در جمع می‌ترسید، مدام تپق می‌زنید، دایره واژگانی محدودی دارید و نمی‌توانید دیگران را متقاعد کنید خواندن این کتاب به شما توصیه می‌شود.

فن بیان را قورت بده

فن بیان را قورت بده

آیین سخنرانی

نویسنده: دیل کارنگی

کتاب آیین سخنرانی یکی از کتاب‌های برتر دیل کارنگی است که تلاش می‌کند تا راه‌های تقویت اعتماد به نفس را تقویت کند. به باور نویسنده هیچ‌کس سخنران به دنیا نیامده و فقط با آموزش و تمرین می‌توان پله‌های ترقی را طی کرد. این کتاب، سخنرانی را سفری هدفمند می‌داند و می‌گوید خیلی مهم است که این سفر را چگونه شروع می‌کنید.

مطلب پیشنهادی
۵ کتاب انگیزشی برای پیش‌بردن کارها

در این سفر، مخاطب با شما همراه و مشتاق شنیدن است برای اینکه تا پایان این سفر به گفته‌هایتان علاقه داشته باشد، باید سخنرانی خود را با برنامه‌ریزی شروع کنید، به ساختار آن نظم دهید و به یک پایان درست و سنجیده برسید. آیین سخنرانی روش‌های درست یک سخنرانی را آموزش می‌دهد و متدهای خلاصه‌سازی، شفاف‌سازی و علاقه‌مند کردن دیگران به موضوع مورد بحث معرفی می‌کند. با خواندن این کتاب خیلی زود متوجه می‌شوید که چرا آیین سخنرانی محبوب‌ترین کتاب بین شومن‌ها و سخنرانان معروف جهان است.

آیین سخنرانی

آیین سخنرانی

دقیقا چه بگویید تا حرفتان را گوش کنند؟

نویسنده: فیل جونز

برای اینکه به حرفتان گوش کنند، شما نباید به این فکر کنید که بهترین چیزی که می‌توانید در یک لحظه خاص بگویید چیست. سخنوری باید در شما کاملا نهادینه شده باشد البته با تمرین و تکنیک‌های آزموده‌شده. این کتاب یکی از تاثیرگذارترین‌ها در هنر نفوذ، متقاعد کردن و رسیدن به نتایج عالی شغلی و تجاری است.

اگر فکر می‌کنید گنجینه واژگان قوی و خوب حرف زدن مخصوص سخنرانان حرفه‌ای است، این کتاب با استدلال‌های ساده این تصور را رد می‌کند و می‌گوید استفاده از کلمات متنوع و صحیح در مکالمات روزانه، قراردادها و … هم به رفع سوءتفاهم‌ها منتهی می‌شود و هم تاثیری جادویی روی روابطتان دارد. توصیه می‌شود هنگام خواندن این کتاب یادداشت‌برداری کنید، تمرینات گفته‌شده را انجام دهید و البته نکات مهم کتاب را چند بار بخوانید.

دقیقا چه بگویید تا به حرف شما گوش کنند؟

دقیقا چه بگویید تا به حرف شما گوش کنند؟

اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

نویسنده: کریس اندرسون

بخش بزرگی از موفقیت شغلی و کسب اعتبار، ارتباط کلامی موثر است. با این حال کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED که توسط مدیرعامل تد در سال ۲۰۱۶ به رشته تحریر درآمده مزایای سخنوری را در همه ابعاد بررسی می‌کند و حتی پدر و مادرهای موفق را والدینی می‌داند که توانسته‌اند ارتباط کلامی بهتری با فرزندانشان داشته باشند.

این کتاب در پنج بخش به مخاطبان آموزش داده است چگونه خود را برای یک سخنرانی خوب یا صحبت در جمع آماده کنند. از سال ۲۰۰۰ که کریس اندرسون مدیریت تد را به عهده گرفت نشان داد که سخنرانی‌های کوتاه اما منسجم در برانگیختن همدلی و جلب توجه و حتی تغییر در جهان‌بینی افراد موثر است. این کتاب همچنین به شما می‌گوید که هر کسی سخنرانی منحصربه‌فرد خودش را دارد، سخنرانی هیچ دو نفری شبیه به هم نیست؛ به‌همین‌دلیل باید تلاش کنید که بهترین خود را ارائه دهید.

اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

اگر در آستانه سخنرانی‌های مهم زندگی خود هستید مثلا یک سخنرانی تاثیرگذار در یک جلسه کاری قرار است موفقیت شما را تضمین می‌کند، در شغل بازاریابی بازدهی کافی ندارید یا در شرف ارائه پایان‌نامه هستید، این کتاب‌ها مسیرهای متعددی برای رشد و پیشرفت در سخنوری و فراگیری تکنیک‌های ارتباطات موثر فراهم می‌کنند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

خرید بهترین کتاب‌های فن بیان

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *