Search
Generic filters
کتاب‌های مدیریت استرس

با این کتاب‌ها استرس خود را مدیریت کنید!

در دنیای رقابتی و شلوغ امروز به ندرت پیش می‌آید که فردی با اضطراب و استرس مواجه نشود. نشانه‌های استرس در صورت نبود کنترل، به تدریج افزایش می‌یابد و به اَشکال گوناگونی مثل بی‌خوابی، نشخوارهای فکری، اهمال‌کاری و همچنین افزایش ضربان قلب، احساس لرزش و تعریق و یخ زدن انگشت‌ها بروز پیدا می‌کند. البته اضطراب تا سطح قابل قبولی که وجود آن اختلالی در زندگی فردی، اجتماعی و شغلی ایجاد نکند، قابل قبول است و موجب پیشرفت می‌شود؛ اما احساسات ناخوشایندی که جلوی حرکت فرد را می‌گیرند، خیر. در این مقاله از مجله پلازیو چند نمونه از کاربردی‌ترین کتاب‌های مدیریت استرس معرفی شده که تمرینات آنها در کاستن اضطراب موثر است.

کتاب من و زندگی با هیولای درون

نویسنده: بو آیسبت

این کتاب با معرفی علائم افسردگی و اضطراب، به‌عنوان دو عامل در هم تنیده، به شما کمک می‌کند که از وضعیت خود شناخت بهتری داشته باشید. آیبست تمام تلاش خود را کرده است که به مخاطب بفهماند که به عوامل گذرای موثر در تشدید استرس بی‌اعتنا باشند، چون به عقیده او “هر چیزی می‌گذرد”. در این کتاب، اضطراب به هیولایی تشبیه شده است که گاهی نمی‌گذارد نفس بکشید اما چند تکنیک به شما کمک می‌کند تا حتی در این شرایط هم زندگی خود را متوقف نکنید.

کتاب من و زندگی با هیولای درون

کتاب من و زندگی با هیولای درون

کتاب کار اضطراب و افسردگی به‌ زبان آدمیزاد

نویسنده: چارلز الیوت و دکتر لورا اسمیت

این کتاب به زبان ساده و بدون اینکه کلمات سخت و پیچیده به کار ببرد به شما کمک می‌کند تا با روان‌شناسی مثبت‌گرا، به کاوش در مورد خود بپردازید. این جست‌وجوی درونی نوعی ارزیابی ِ خود است تا بفهمید افسردگی آیا در رفتار شما نمود بیرونی دارد یا بیشتر نشخوار فکری است. ایده‌های این نویسنده کمک می‌کند تا با شناخت خود بتوانید اضطرابتان را مهار کنید و جلوی افسردگی را پیش از اینکه کار به دارودرمانی برسد بگیرید.

مطلب پیشنهادی
چگونه هر روز ۱درصد بهتر از روز قبل باشیم؟
کتاب کار اضطراب و افسردگی به‌ زبان آدمیزاد کتاب‌های مدیریت استرس

کتاب کار اضطراب و افسردگی به‌ زبان آدمیزاد

کتاب شیوه‌های درمانگری، اضطراب و تنیدگی

نویسنده: مسعود جان بزرگی

این کتاب به قلم دکتر مسعود جان بزرگی یکی از کتاب‌های علمی در زمینه روان‌شناسی است که عوامل دخیل در اضطراب را بررسی کرده و سپس از رویکردهای رفتاری، شناختی ، هیجانی به موشکافی و درمانگری اضطراب می‌پردازد. شاید برای خواندن این کتاب لازم باشد به لغات تخصصی روانشناسی تا حدودی مسلط بوده و پیش‌زمینه روان‌شناسی را از قبل داشته باشید.

کتاب شیوه‌های درمانگری، اضطراب و تنیدگی کتاب‌های مدیریت استرس

کتاب شیوه‌های درمانگری، اضطراب و تنیدگی

کتاب ۱۰ درصد شادتر

نویسنده: دن هریس

کتاب ۱۰ درصد شادتر در واقع تجربه زیسته نویسنده خود کتاب یعنی دن هریس است. آثار اضطراب روانی و جسمی به حدی در هریس زیاده بوده که در یک برنامه تلویزیونی دچار حمله پانیک می‌شود. نویسنده بعد از این اتفاق تصمیم می‌گیرد سبک زندگی خود را تغییر داده و زمانی را برای با خود بودن اختصاص دهد. هریس در این کتاب یکی از عوامل دخیل در استرس را سرشت رقابت‌جویانه و اشتهای زیاد به موفق شدن می‌داند. شما با خواندن این کتاب به احتمال زیاد می‌توانید در عین خودباوری، صداهای درون خود را آرام کنید.

کتاب 10 درصد شادتر

کتاب ۱۰ درصد شادتر

کتاب مدیریت استرس

نویسنده: اوا سلهاب

اوا سلهاب در کتابش، استرس را تعریف کرده و سپس آن را از همه ابعاد مورد بررسی قرار می‌دهد. تمرین‌هایی که در این کتاب به مخاطبان داده شده اجازه می‌دهد اضطراب را در سطوح مختلفش کنترل کنید. این کتاب، یک راهنمای جامع برای کارفرمایان است تا محیطی بدون تنش نیز برای کارکنان خود فراهم کنند. با روش‌های معرفی شده در این کتاب علاوه بر کاهش استرس در محیط کار در زندگی شخصی نیز به آرامش بیشتری می‌رسید.

مطلب پیشنهادی
۷ کتاب برتر در زمینه مدیریت زمان
کتاب مدیریت استرس کتاب‌های مدیریت استرس

کتاب مدیریت استرس

ذهن‌آگاهی برای مدیریت استرس

نویسنده: رابرت شاختر

اساس این کتاب بر تمرکز، آرامش و استرس زدایی بنا شده، نتایجی که از دستاوردهای حداقلی ذهن‌آگاهی است. آگاهی از لحظه که رابرت شوچر به آن تاکید دارد کمک می‌کند تا به سلامت جسم و ذهن برسید و از زیر سایه افکار منفی بیرون بیایید. این کتاب با ۵۰ ترفند قابل اجرا، ذهن‌آگاهی را ساده کرده و برای انواع نگرانی‌ها در زندکی شخصی و شغلی روش‌های مفید و کارآمد ارائه می‌کند. تمرینات ساده این کتاب را به کار بگیرید تا از نگرانی خود بکاهید و در لحظه متمرکز شوید.

ذهن‌آگاهی برای مدیریت استرس

ذهن‌آگاهی برای مدیریت استرس

کتاب‌هایی در این مقاله به شما معرفی شد، ابدا قرار نیست جای متخصصان روان و مددکاران اجتماعی را بگیرد. قصد ما بیشتر این است که با مطالعه کتاب‌های مدیریت استرس بتوانید اندکی بر اوضاع رفتاری و فکری خود مسلط شوید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *