Search
Generic filters
جوانسازی صورت

بدون ژل و بوتاکس گونه‌های خود را برجسته کنید!

تزریق ژل و بوتاکس و کاشت گونه اگرچه سریع‌ترین راه‌ موجود برای جوانسازی صورت و داشتن صورتی زیبا و خوش‌فرم است، اما چون همیشگی نیست، راه حل مناسبی به نظر نمی‌رسد. ضمن اینکه ورود هر ماده خارجی به نواحی مختلف صورت عوارض خود را در بلندمدت نشان می‌دهد. با این حال اگر روش‌های پزشکی پرهزینه را تنها راه زیبایی خود می‌دانید بهتر است پیش از اقدام برای هرکاری، با این مقاله از مجله پلازیو همراه باشید. ما به شما خواهیم گفت که چطور یک تغییر کوچک در برنامه غذایی روزانه و انجام چند حرکت ساده می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند.

جوانسازی صورت با حرکات ورزشی

ما معمولا نرمش دادن عضلات صورت را فراموش می‌کنیم، درحالی که چند حرکت ساده قادر است ما را از جراحی‌های مرسوم و صرف هزینه اضافی دور کند. بیش از ۵۷ عضله در نواحی صورت و گردن وجود دارد. با ورزیده کردن این عضلات می‌توانید چین‌و‌چروک‌های صورت را رفع کرده و گونه‌ها را کاملا بی‌ضرر برجسته کنید.

اجرای حرکت X-O

برای اجرای این حرکت باید ایکس و اُ را ۱۵ مرتبه پشت سر هم تلفظ کنید، کمی استراحت کرده و این حرکت را ۳ مرتبه دیگر انجام دهید. انجام حرکت X-O چند مرتبه در روز، عضلات آرواره و فک را تقویت کرده و از حجم چربی اضافی غبغب کم می‌کند.

مطلب پیشنهادی
چگونه بهترین ژل شست‌ و شوی صورت را انتخاب کنیم؟

حرکت باز کردن فک

برای اجرای این حرکت باید دهان خود را به‌صورت گِرد و عریض باز کرده و برای چند ثانیه در این وضعیت نگه دارید. سپس فک را شل کرده و این حرکت را ۹ مرتبه دیگر اجرا کنید. انجام این حرکت سه بار در روز کافی است.

حرکت لیفت گونه

برای اجرای این حرکت باید گونه‌ها را با انقباض به سمت چشم‌های خود بکشید. اما چگونه؟ فرض کنید می‌خواهید همزمان با دهان بسته، خنده‌های شدید داشته باشید، برای اینکار ناخودآگاه دندان‌ها را به هم فشار خواهید داد و لب‌های خود را کش می‌دهید. این کار موجب بالا رفتن گونه‌ها می‌شود. ۱۰ ثانیه گونه‌ها را در این وضعیت قرار دهید و این حرکت را چند مرتبه پشت هم و در روز سه بار تکرار کنید.

حرکت لب

برای لیفت لب باید گونه‌ها را به سمت داخل جمع کنید، تا جایی که با غنچه کردن لب بالایی و پایینی فرم لب‌ها شبیه لب ماهی شود. در همین وضعیت سعی کنید بخندید. حالت خنده را به مدت ۱۰ ثانیه حفظ کنید و این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

حرکت چاق کردن گونه

برای اینکار باید دهان خود را از هوا باد کنید، طبیعتا باید دهانتان بسته و گونه‌ها کاملا برجسته شود. این وضعیت را حفظ کرده و سعی کنید هوا را از یک گونه به گونه دیگر جابه‌جا کنید. همین هوا را به پشت لب بالا و بعد پشت لب پایین منتقل کنید. ۱۰ مرتبه این جابه‌جایی را انجام دهید و ۳ مرتبه در روز این ورزش را تکرار کنید. حرکت چاق کردن گونه به تقویت عضلات گونه و رفع خطوط اطراف لب کمک می‌کند. 

حرکت تقویتی عضلات دور لب

برای اینکار ابتدا باید لب‌ها را به شکل ماهی درآورده و گونه‌ها را به سمت داخل فرو ببرید. چند ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس لب‌ها را به سمت بیرون باد کنید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت مانده و این تمرین را سه بار در روز و در هر ست ده بار انجام دهید.

چاق کردن صورت لاغر

جوانسازی صورت با حرکات ورزشی

گونه‌گذاری و فرم‌دهی به صورت با ماساژ

تکنیکهای متعددی برای ماساژ صورت وجود دارد که تا حد زیادی می‌تواند چین و چروک‌های سطحی و کم‌عمق صورت را بدون نیاز به ژل و بوتاکس برطرف کرده و گونه‌ها را برجسته کند.

ماساژ پیشانی 

اگر از افرادی که هنگام صحبت کردن، ناخودآگاه از عضلات پیشانی استفاده می‌کنید و روی پیشانی‌ خود چین‌های افقی و عمودی زیادی دارید لازم است چند مرتبه در روز ماساژ پیشانی را انجام دهید. برای این کار سر انگشتان خود را به روغن‌های مفید برای پوست مثلا روغن زیتون یا آرگان آغشته کرده و آن‌ها را روی خط عمودی وسط دو ابرو روی پیشانی قرار دهید و به آرامی سر انگشتان هر دو دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه‌ها بکشید. هر بار که این کار را تکرار می‌کنید، فشار سرانگشتان را بیشتر کنید.

مطلب پیشنهادی
درمان خانگی موخوره بدون کوتاهی مو

ماساژ ابرو

برای مهار اخم اطرف ابرو و درصورتی که یکی از ابروها بالاتر از دیگری قرار دارد، باید سرانگشتان خود را با اندکی فشار به‌گونه‌ای روی ابرو بکشید که انگشت وسط که بلندترین انگشت است، روی ابروها حرکت کرده و بقیه انگشتان، عضلات بالا و پایین ابرو را لمس کنند. با این حرکت، وقتی به پایان ابرو نزدیک می‌شوید، با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه‌ها را نیز لمس خواهید کرد. این ماساژ در جهت خواب ابرو از داخل به سمت شقیقه‌ها و در مدت زمان ۳ تا ۵ دقیقه‌ می‌تواند از انقباض ابرو و پیشانی کم کند.

ماساژ لب

معمولا نواحی اطراف لب نیز بسته به جنس پوست یا میزان انقباض ماهیچه ممکن است دارای چین‌وچروک شود. برای رفع چین‌وچروک این نواحی، هر دو انگشت سبابه را روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به‌مدت ۳۰  ثانیه به‌صورت ملایم فشار دهید. سپس سرانگشتان هر دو دست را به آرامی به سمت گوشه‌های لب بکشید و آنها را از زیر برجستگی گونه تا نزدیکی لاله گوش ادامه دهید.

برای جلوگیری از افتادگی لب نیز از طریق ماساژ چانه اقدام کنید، به‌این‌صورت که با سرانگشت هر دو انگشت سبابه، نقطه گودی را که روی چانه قرار دارد، به‌مدت ۳۰ ثانیه فشار دهید و پس از آن با فشار اندکی هر دو انگشت سبابه را به سمت گوشه‌های خارجی لب پایینی هدایت کنید.

ماساژ گونه 

برای ماساژ و فرم‌دهی به گونه ابتدا کف هر دو دست را روی دو طرف صورت قرار دهید، به‌گونه‌ای که کف هر دو دست روی عضلات گونه قرار بگیرد. سپس کف دست‌ها را از پایین گونه به سمت بالا حرکت دهید، سپس دست‌هایتان را بردارید و مجددا از پایین به سمت بالا حرکت کنید. با تکرار این ماساژ به‌مدت ۳ تا ۵ دقیقه می‌توانید عضلات گونه خود را تقویت کنید تا فرم و ظاهر بهتری داشته باشند.

گونه‌گذاری و فرم‌دهی به صورت با ماساژ جوانسازی صورت | تزریق ژل و بوتاکس | بوتاکس بدون نیاز به تزریق | کاشت گونه

چاق کردن صورت لاغر با مواد غذایی

با گذر زمان، پوست کم‌کم حالت ارتجاعی و پف خود را از دست می‌دهد و چروک‌های ریز  پیدا می‌کند. برخی از خوراکی‌‌ها می‌توانند تاثیر خوبی بر چاقی صورت داشته باشند. البته این بدان معنا نیست که همزمان با افزودن چند ماده غذایی خاص به برنامه روزانه، به صورت شما چند لایه چربی نیز اضافه شود، اما مصرف این خوراکی‌ها طراوت را به صورت برمی‌گرداند و با کلاژن‌سازی پوست کمک می‌کند تا از انجام جراحی‌های حجم‌دهنده غیرضروری خودداری کنید.

سبزیجات و میوه: مصرف هویج، خیار و سایر میوه‌های آبدار مانند گلابی و سبزیجات تازه با توجه به میزان فیبر بالا و آبرسانی مناسب به سلول‌های پوستی، حجم صورت را بیشتر می‌کند. اینکه سیب‌زمینی به تنهایی ‌می‌تواند صورت را چاق کند تصور اشتباهی است. برای داشتن صورت برجسته و شاداب باید مجموعه‌ای از سبزیجات را با هم مصرف کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از میوه‌ها و سبزیجات ورقه شده به صورت موضعی روی صورت، سبب چاقی نمی‌شود اما چین‌وچرو‌ک‌های غیرعمقی را بهبود می‌بخشد.

مطلب پیشنهادی
خواص شگفت‌انگیز روغن آرگان

شیر خشک: شیرخشک نوزاد سرشار از مواد مغذی است که در کلاژن‌سازی و شادابی پوست صورت موثر عمل می‌کند. از دلایل چاقی صورت کودکان، همین استفاده از شیرخشک است. می‌توانید از شیرخشک در درست کردن کاچی یا حلوا بهره بگیرید البته اگر از قبل مشکل اضافه وزن ندارید، چون چاقی با شیر خشک می‌تواند بسته به ژنتیکی که دارید در نقاط دیگر بدن نیز اتفاق بیفتد.

آجیل: انواع آجیل و مغزیجات سرشار از ویتامین E هستند که می‌توانند برای سلامت پوست صورت بسیار تاثیرگذار باشند. درواقع چربی‌های سالم موجود در بادام زمینی، بادام هندی، بادام درختی، گردو، پسته و فندق باعث تقویت عضله‌ها و ماهیچه‌های صورت می‌شود.

در آخر ...

برای جوانسازی صورت باید آبرسانی منظم به لایه‌های زیرین پوست را در اولویت قرار دهید. خوردن ۸ لیوان آب در روز، گنجاندن میوه و سبزی در برنامه غذایی، ورزش روزانه و همچنین دوری از غذاهای حاوی چربی اشباع صورت شما را شاداب و روشن خواهد کرد.

گونه‌گذاری و فرم‌دهی به صورت با ماساژ جوانسازی صورت | تزریق ژل و بوتاکس | بوتاکس بدون نیاز به تزریق | کاشت گونه

آیا ماکارونی و پاستا به جوانسازی صورت کمک می‌کند؟

بله اما ماکارونی و پاستا هردو از منابع کربوهیدراتی هستند که نه‌تنها صورت بلکه کل بدن را چاق می‌کنند و مصرف زیاد آنها موجب اضافه وزن می‌شود.

آیا مصرف جوانه گندم یا ماش برای رفع چین‌وچروک صورت مفید است؟

جوانه‌ها سرشار از آهن، فیبر و ویتامین C هستند و به شرط اینکه اندازه آنها نگه داشته شود قادر به برطرف کردن چروک و گودی زیر چشم خواهند بود. مصرف زیاد جوانه گندم و ماش مشکلات گوارشی به همراه دارد.

آیا ماسک آلوئه‌ورا برای چاقی صورت مفید است؟ 

بله. ژل داخل این گیاه پوست را سفت کرده و از شلی و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. استفاده دوره‌ای از آلوئه‌ورا صورت را شاداب و روشن جلوه می‌دهد.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

بهترین محصولات مراقبت پوست

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *