Search
Generic filters
بهترین بازی‌ های رومیزی

بهترین بازی‌ های رومیزی

بازی‌ رومیزی از معدود تفریحات قدیمی است که همچنان جذابیت‎‌های خود را دارد. این بازی‌ها می‌توانند باعث جمع شدن خانواده یا دوستان کنار یکدیگر شوند و به رشد ذهن و خلاقیت کودکان و نوجوانان کمک کنند. با مجله پلازیو و معرفی بهترین بازی‌ های رومیزی همراه باشید.

بازی‌های رومیزی انواع مختلفی دارند و با توجه به سبک بازی، مخاطب آن، تعداد نفرات بازی‌کننده، سختی بازی و همینطور مدت زمان آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در ادامه ۵ مورد از بهترین بازی‌ها برای شما آورده شده‌اند.

بازی‌ رومیزی خانوادگی

نام بازی: بلیط قطار

ویژگی‌های اصلی

 • تعداد بازیکنان: ۲ – ۵ نفر
 • رده سنی: ۸ سال به بالا
 • درجه سختی: آسان
 • مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه
نام بازی: بلیط قطار

بلیط قطار- بهترین بازی‌ های رومیزی

اگر می‌خواهید بعد از صرف غذا، یک بازی دسته‌جمعی انجام دهید، انجام یک بازی پیچیده که مغز شما را خسته کند گزینه مطلوبی نخواهد بود. بازی “بلیت قطار” از بهترین بازی‌های رومیزی خانوادگی و دسته‌جمعی است که اگرچه اجرای آن نیازمند تاکتیک‌های خاصی است اما تمرکز بالایی نمی‌خواهد.

مطلب پیشنهادی
بهترین اسباب بازی فکری برای کودکان

در این بازی رومیزی، بازیکنان با ایجاد مسیرهای قطار در سراسر یک قاره (در بازی اصلی، آمریکای شمالی) امتیاز می‌گیرند. هر کس بالاترین امتیاز را کسب کند برنده است. با توجه به این که ایجاد برخی از مسیرها امتیاز بیشتری نسبت به سایر نقاط دارد، هر بازیکن تلاش می‌کند تا قبل از دیگران کارت‌های قطار را جمع آوری کرده و خطوط آنها را تصاحب کند. بلیط قطار یک بازی رقابتی است اما نه در حدی که شما را خسته کند. این بازی دارای نسخه‌های جانبی است که مکان‌هایی مانند اروپا، آفریقا، ژاپن، فرانسه، آمستردام، کشورهای اسکاندیناوی و نیویورک را نیز به آن اضافه می‌کند.

بازی‌ رومیزی دو نفره

نام بازی: شرورهای دیزنی

 • تعداد بازیکنان: ۲ – ۶ نفر
 • رده سنی: ۱۰ سال به بالا
 • درجه سختی: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۶۰ دقیقه
نام بازی: شرورهای دیزنی

نام بازی: شرورهای دیزنی- بهترین بازی‌ های رومیزی دو نفره

بازی رومیزی شرورهای دیزنی، بدون شک یکی از رضایت‌بخش‌ترین بازی‌های رومیزی دونفره است. این بازی علاوه بر این که به شما اجازه می‌‌دهد در یک اسباب‌بازی دیزنی با همه بدخواهان مورد علاقه خود بازی کنید، با لایه‌های استراتژی خود شما را مجذوب خواهد کرد. اگرچه یادگیری این بازی ممکن است دشوار باشد، اما ارزش وقت گذاشتن را دارد.

مطلب پیشنهادی
بهترین اسباب بازی‌های تک نفره برای بچه‌ها

هدف شما در این بازی ساده است. برای یکی از ۶ شرور این بازی، پایانی را رقم بزنید که مورد علاقه آنهاست. برای “مالفیسنت”، این پایان خوش، نفرین کردن سرزمین داستان است. اما جالب‌ترین ویژگی این بازی این است که هر شخصیت دارای یک هدف، صفحه و سبک بازی منحصر به فرد است. این بدان معناست که چیزهای زیادی برای یادگیری شما وجود دارد و تجربه شما از این بازی با کشف لایه‌های بیشتر آن بهبود می‌یابد. هنگامی که بازی اصلی را فرا گرفتید، تعدادی افزونه بازی شرورهای دیزنی نیز وجود دارد که می‌توانید آنها را نیز امتحان کنید. شما می‌توانید این افزونه‌ها را به بازی اصلی اضافه کرده یا به صورت جداگانه آنها را بازی کنید.

بازی‌ رومیزی استراتژیک

نام بازی: Scythe (داس)

 • تعداد بازیکنان: ۱ – ۵ نفر
 • رده سنی: ۱۴ سال به بالا
 • درجه سختی: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۱۲۰ دقیقه
Scythe (داس) بهترین بازی‌ های رومیزی

Scythe (داس)- بهترین بازی‌ های رومیزی استراتژیک

بازی Scythe، یک بازی رومیزی رقابتی است که می‌تواند توسط ۱ تا ۵ نفر بازی شود. این بازی که دارای یک حالت انفرادی ویژه نیز هست، در واقع یک بازی رومیزی بسیار پیچیده با موضوع موتورسازی است. هنگامی که به صورت گروهی بازی شود، بازیکنان می‌توانند با یکدیگر رقابت کنند. با این حال، در حالت انفرادی، می‌توانید کل بازی را به تنهایی نیز انجام دهید.

بازی Scythe با داشتن جزییات دقیق و طرح‌های خیره‌‎کننده‌، تم دنیای steampunk را بی‌عیب و نقص بازآفرینی می‌کند. داستان این بازی رومیزی در یک دوره تاریخی غیرواقعی در دهه ۱۹۲۰ و در زمانی رخ می‌دهد که اروپا دچار ناآرامی شده است. این دوره ترکیبی از جنگ‌های بی‌رحمانه، کشاورزی، چرخ دنده‌های زنگ زده، قلب‌های شکسته، شجاعت و نوآوری است.

مطلب پیشنهادی
چه اسباب بازی برای کودک دو ساله مناسب است؟

در این بازی رومیزی، شما می‌توانید یکی از پنج جناح در اروپای شرقی را رهبری کنید. در طول بازی، شما ثروت خود را افزایش خواهید داد و برای بدست آوردن شهر مرموزی به نام “کارخانه” می‌جنگید. روش انجام آن نیز متناسب با تم بازی است. شما باید مناطق جدیدی را تسخیر کنید، آن‌ها را کنترل کنید، منابع را جمع آوری کنید، نیروهای شبه نظامی را استخدام کنید، پایگاه‌های خود را بسازید و ماشین‌های بزرگ مکانیکی را به کار بگیرید تا مزیت تاکتیکی خود را افزایش دهید.

بازی‌ رومیزی تک نفره

نام بازی: شوالیه جادگر (Mage Knight)

 • تعداد بازیکنان: ۱ – ۴ نفر
 • رده سنی: ۱۴ سال به بالا
 • درجه سختی: بالا
 • مدت زمان بازی: ۶۰ الی ۲۴۰ دقیقه
شوالیه جادگر (Mage Knight) بهترین بازی‌ های رومیزی

شوالیه جادگر (Mage Knight)- بهترین بازی‌ های رومیزی تک نفره

شوالیه جادگر (Mage Knight) یک بازی انقلابی است که توانسته تعریف جدیدی از یک بازی رومیزی مدرن و انفرادی ارایه دهد. این بازی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، برای دوستداران بازی‌های تخیلی و RPG جذاب بوده و می‌تواند توسط یک تا چهار بازیکن انجام شود.

این بازی شخصیت‌هایش را در یک دنیای فانتزی زیبا به شما معرفی می‌کند. جذابیت اکتشافات، ماموریت‌ها و طرح‌های فانتزی این بازی به اندازه‌ای بازیکنان را غرق می‌کند که پس از گذشت سال‌ها، سایر بازی‌های رومیزی هنوز نتوانسته‌اند با آن رقابت کنند. این بازی با ترکیب تعدادی از عناصر بازی‌های رومیزی مانند ساختن دسته‌ای از کارت‌ها، طراحی کارت و نقش‌آفرینی، موفق به ایجاد تجربه یک بازی منسجم و روان شده است.

مطلب پیشنهادی
ژل اسلایم؛ بهترین بازی برای کودکان

بازی‌ رومیزی ایرانی

نام بازی: زیرخاکی

 • تعداد بازیکنان: ۲ – ۴ نفر
 • رده سنی: ۸ سال به بالا
 • درجه سختی: متوسط
 • مدت زمان بازی: ۱۵ دقیقه
نام بازی: زیرخاکی بهترین بازی‌ های رومیزی

نام بازی: زیرخاکی- بهترین بازی‌ های رومیزی ایرانی

این بازی رومیزی ایرانی که زیرخاکی نام دارد، یک بازی دسته‌جمعی است که می‌تواند بین ۲ الی ۴ نفر بازی شود. در این بازی تعدادی کارت میان شرکت‌کنندگان پخش می‌شود. هر یک از شرکت‌کنندگان در این بازی یک هدف اصلی دارد و آن یافتن گنج یا زیرخاکی است. در این بازی شما کارت‌های خود را رو خواهید کرد و در صورتی که کارت‌هایی که رو می‌کنید تکراری باشند، گنج‌های گران‌بهایی که پیدا کردید را از دست خواهید داد و در صورتی که هیچ‌کدام از این کارت‌ها مشابه نباشد، قانون وضع شده برای کارت اجرا خواهد شد.

خنجر، تپانچه، صندوقچه، نقشه، کلید، اسطرلاب، سکه، فرش، مار و نعل کارت‌هایی است که شما در این بازی پیدا خواهید کرد. هر کدام از این کارت‌ها قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند. وقتی که کارت‌ها تمام شوند، بازی نیز تمام خواهد شد و کسی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد، برنده است. بازی رومیزی ایرانی زیرخاکی سختی متوسطی دارد و برای تمامی افراد بالای ۱۲ سال مناسب است. بنابراین می‌تواند تفریح خوبی برای خانواده‌های ایرانی باشد.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید انواع پازل و بازی رومیزی

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *