Search
Generic filters
بهترین بالش دور گردنی

بهترین بالش دور گردنی طبی و مسافرتی

دلایل متعددی باعث می‌شود که بالاخره یک شب برای خوابیدن به یک بالش گردنی نیاز پیدا کنید؛ مواردی مانند فعالیت‌های روزمره طولانی‌مدت مثل خیره شدن به مانیتور، اضطراب، صربه به سر و گردن، آرتروز و در نهایت مسافرت‌های زمینی یا هوایی. اگر شما نیز به دنبال بهترین بالش دور گردنی هستید، مجله پلازیو را با راهنمای انتخاب بهترین مدل های بالش گردنی طبی و سفری ورق بزنید.

بالش‌های گردنی به شکل U طراحی شده‌اند تا کاملا دور تا دورگردن را بپوشانند و پشتیبانی بیشتری داشته باشند. بالش‌های مسافرتی دورگردنی نیز کمی کوچکتر از بالش‌های استاندارد طراحی شده‌اند تا زمان خواب در نقاط اصلی بین سر و گردن قرار گیرد. 

انواع بالش دور گردنی

بالش دور گردنی فوم هوشمند یا مموری فوم

 جنس فوم به محض اینکه در مجاورت با بدن قرار می‌گیرد به گرما واکنش نشان داده و فرم بدن را می‌گیرد. این ویژگی سبب شده تا بسیاری از بالش‌های گردنی از فناوری مموری فوم استفاده شود. فوم هوشمند به هم‌راستایی ستون فقرات و گردن کمک کرده و عوارض بد خوابیدن مانند گرفتگی عضلات و درد شانه و کمر را به حداقل می‌رساند. بالش‌های مموری فوم سر و گردن را در حالتی قرار می‌دهد تا اختلالی در تنفس ایجاد نشود. این بالش می‌تواند یکی از گزینه‌های ضروری سفرهای هوایی باشد.

بالش دور گردنی سفری

بالش دور گردنی سفری

بالش طبی آرتزوز گردن

بالش‌های طبی در کاهش و رفع دردهای ناشی از ضربه به سر و گردن، آرتروز و کمر درد طراحی شده است. این بالش دارای یک فوم ماساژ دهنده‌ به‌عنوان تکیه‌گاه ثابت برای گردن و یک مموری فوم به‌عنوان یک تکیه‌گاه اضافی است.

مطلب پیشنهادی
کیسه خواب مناسب طبیعت گردی

در بالای بالش یک لبه باریک وجود دارد که به فیبر نرمی در مرکز می‌رسد. یک لبه پهن نیز در طرف دیگر وجود دارد که فاصله آن تا مرکز بالش بیشتر است. در پایه بالش هم از یک فیبر متوسط استفاده شده است. این بالش‌ها به طور کامل فضای بین سر و گردن را پر می‌کنند و سر را در حالت خنثی نگه می‌دارد.

بالش طبی آرتزوز گردن

بالش طبی آرتزوز گردن

بالش دور گردنی بادی

این بالش از نظر الگو و برش شبیه به بالش‌های ثابت است، با این تفاوت که این مدل مانند یک تیوب از هوا پر می‌شود. میزان هوای این بالش را می‌توان به دلخواه کم یا زیاد کرد. از مزایای بالش بادی نسبت به مدل‌های ثابت می‌توان به کم‌جا بودن آن اشاره کرد. نوع بادی بالش با تخلیه هوای آن کاملا سبک شده و با حجم کم به راحتی در کیف و حتی جیب جا می‌شود، به همین دلیل برای سفر بسیار مناسب است.

بالش دور گردنی بادی

بالش دور گردنی سفری

بالش دور گردنی شنی سفری

این بالش‌ها با شن‌های پلاستیکی پر می‌شوند. مزیت استفاده از این بالش‌ها شکل پذیری آنهاست که با باز کردن عضلات گردن، آن را در حالت راحتی قرار می‌دهد. نکته منفی این بالش نیز ممکن است وزن آن باشد که به دلیل شن‌ها اندکی سنگین است.

بالش دور گردنی سفری

بالش دور گردنی بادی

بالش دور گردنی کودک

خستگی ماهیچه‌های گردن در کودکان بیشتر از بزرگسالان اتفاق می‌افتد. بالش‌های مسافرتی مخصوص کودکان با طرح‌های مختلف و با الهام از شخصیت‌های مختلف کارتونی طراحی شده است.

مطلب پیشنهادی
استند و ساج سفری چیست و چه کاربردی دارد؟

این بالش، میکروفیبرهای نرم و پر دارد تا به سر کودک فشاری وارد نشود. بالش دور گردنی بچه دارای پشتیبانی از چانه است تا هنگام خواب کودک شما سر خود را ثابت نگه دارد.

بالش دور گردنی کودک

بالش دور گردنی کودک

جنس مناسب بالش

بالش‌ مسافرتی بادی معمولا رویه‌ای شبیه به پلاستیک دارد که باعث شود عرق کنید یا با آن راحت نباشید. پیش از استفاده می‌توانید دور بالش، پارچه‌ای بپیچید.

بالش‌ فومی، سر و گردن را در راحت‌ترین وضعیت قرار می‌دهند، اما لازم است کیفیت فوم آن‌ها را ارزیابی کنید. ممکن است بعضی از فوم‌ها سفت‌تر از بقیه باشند. رویه فوم‌های شکل‌پذیر نیز باعث می‌شود عرق کنید.‌

مطلب پیشنهادی
استند و ساج سفری چیست و چه کاربردی دارد؟

با بالش گردنی فومی با روکش مخملی علاوه بر اینکه از آسیب‌های گردن دور خواهید ماند، تعریقی را نیز تجربه نخواهید کرد.

بالش گردنی از کجا بخرم؟

برای خرید بهترین بالش دور گردنی طبی یا مسافرتی لازم است به فروشگاه‌های محصولات پزشکی، داروخانه‌های بزرگ یا فروشگاه‌های آنلاین خرده‌فروشی مانند پلازیو مراجعه کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *