Search
Generic filters
بهترین خمیر دندان دنیا

بهترین خمیر دندان دنیا را بشناسید!

قفسه‌ فروشگاه‌ها و مراکر خرید از انواع خمیردندان‌ها چیده شده است و این تنوع، بسیاری از افراد را در خرید خمیردندان به اشتباه می‌اندازد. حتما برای شما نیز پیش آمده که حتی با خرید قوی‌ترین خمیردندان‌ها با گزاف‌ترین قیمت‌ها باز هم دچار پوسیدگی و حساسیت دندانی یا ورم و التهاب لثه شده‌اید. بهترین خمیر دندان دنیا از دید شما چه ویژگی‌هایی دارد؟ اگر هنوز در یافتن پاسخ مناسب مردد هستید، بخش زیبایی مجله پلازیو را تا انتهای این مقاله دنبال کنید.

خمیر دندان زغالی

خمیر دندان زغالی

آنچه که انواع مختلف خمیردندان را از هم متمایز می‌کند ترکیبات متفاوت آنهاست. پس پیش از خرید خمیردندان بهتر است نیم نگاهی نیز به عناصر سازنده خمیردندان که روی روکش آن حک شده است، داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
۱۰ تقویت کننده خانگی ناخن

مواد ساینده: کلسیم کربنات و سیلیکات- به پاک‌سازی دهان و حذف جرم کمک می‌کند

مواد پاک کننده: سدیم لوریل سولفات- با ایجاد کف، آلودگی را از دهان خارج می‌کند

مواد نگهدارنده رطوبت: گلیسرول- از خشک شدن خمیر دندان جلوگیری می‌کند

مواد طعم‌دهنده: حاوی عصاره‌هایی برای خوش‌طعم کردن خمیر دندان است

بهترین خمیر دندان

بهترین خمیر دندان دنیا

انواع خمیر دندان

  • خمیر دندان سفیدکننده

محتویات این خمیر دندان دارای مواد شیمیایی ساینده، سفیدکننده و براق کننده است که سطح دندان را صیقل داده و جرم روی دندان‌ها را برمی‌دارد. در استفاده از این خمیر دندان دو رویکرد وجود دارد، عده‌ای از متخصصین دهان و دندان معتقدند که استفاده از خمیردندان سفیدکننده در بلندمدت موجب از بین رفتن مینای دندان می‌شود.

مطلب پیشنهادی
چگونه بهترین مسواک را انتخاب کنیم؟

در مقابل، عده‌ای از پزشکان معتقدند که این سایش به اندازه‌ای نیست که مینای قوی دندان را از بین ببرد. از آنجا که استفاده مستمر از این خمیردندان سفید کننده ممکن است حساسیت دندانی ایجاد کند بهتر است پیش از خرید آن با پزشک مشورت کنید.

خمیردندان زغالی نیز نوعی خمیر دندان‌ سفید‌کننده است که آلودگی‌ها و لکه‌های روی دندان را جذب می‌کند

راهنمای خرید خمیر دندان

راهنمای خرید خمیر دندان

  • خمیر دندان ضد پوسیدگی

صرف‌نظر از اینکه تا چه اندازه از شیرینی و شکلات استفاده می‌کنید، گاهی محیط اسیدی دهان و بزاق می‌تواند یکی از عوامل پوسیدگی سطح دندان باشد. اگر با رعایت بهداشت دهان و دندان همچنان پوسیدگی دندانی دارید باید از خمیردندان با غلظت بیشتری از فلوراید استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی
تفاوت شامپو کلیر مردانه و زنانه

فلوراید ماده‌ای ضد پوسیدگی در خمیردندان است و موجب بازسازی و ترمیم سطح مینای دندان می‌شود. با کمک فلوراید و کلسیم و فسفری که در آن ترکیب شده، سطوحی که پوسیدگی در آن شروع شده یا مستعد پوسیدگی است دوباره ترمیم می‌شود.

سیر تا پیاز خرید خمیر دندان

خمیر دندان ضد پوسیدگی

  • خمیر دندان ضد حساسیت

اگر حین خوردن و آشامیدن مواد غذایی به یکباره دردی تمام دندان‌هایتان را فرا می‌کیرد، دردی که احتمالا به دلیل عقب‌نشینی و تحلیل رفتن لثه‌هاست، لازم است که از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنید. وجود این ماده باعث می‌شود که سیگنال‌های درد به مغز ارسال نشود. از مزیت‌های پتاسیم نیترات قابلیت تجمع آن در بافت سطحی دندان و انباشت شدن در شیارهاست و هر مرتبه که گرما و سرمای مواد غذایی حساسیت ایجاد کند، این ماده از درد احتمالی جلوگیری می‌کند.

خمیر دندان ایرانی

خمیر دندان ایرانی

  • خمیر دندان ضد جرم و ضد پلاک

خمیردندان ضد جرم زیر مجموعه‌ای از خمیردندان‌های سفید کننده است که محتویات آن در ایجاد پلاک دندانی وقفه ایجاد می‌کند. باکتری‌ موجود در دهان با انرژی‌ که از کربوهیدرات‌ها و قندها به دست می‌آورد، پلاک دندان را می سازد.

مطلب پیشنهادی
تفاوت بین کرم های مرطوب کننده و آبرسان

اگر مدت زیادی از جرم و پلاک دندانی نگذشته باشد می‌توانید با خمیردندان مخصوص آن را پاک کنید. به تفاوت این دو خمیر دندان در زمان استفاده نیز دقت کنید. خمیردندان ضد پلاک یک پیشگیری‌کننده است که می‌تواند از ایجاد جرم جلوگیری کند، ولی خمیر دندان ضد جرم می‌تواند جرم ایجاد شده را پاک کند.

انواع خمیر دندان ایرانی

انواع خمیر دندان ایرانی

لطفا و حتما بعد از خوردن این خوراکی‌ها مسواک بزنید

  • میوه‌هایی با شیرینی بالا مثل موز، خرمالو، انگور و …
  • میوه های خشک (توت و انجیر)
  • انواع شیرینی، نان شیرمال و بیسکویت‌ها
  • نوشابه ها
  • آبنبات و تنقلات

 

خمیر دندان اورال بی

خمیر دندان اورال بی

۱۰ بهترین مارک خمیر دندان در دنیا و ایران

خمیر دندان اورال

خمیردندان سیگنال

خمیردندان‌ سنسوداین

خمیر دندان مریدنت

خمیر دندان اکتیو بنسر

خمیر دندان کرست

خمیر دندان وایت اسمایل

خمیر دندان وی وان

خمیر دندان سیگنال

خمیر دندان کلوز آپ

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *