Search
Generic filters
دکوراسیون خانه های 60 متری

بهترین دکوراسیون خانه‌های ۶۰ متری

طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که داشتن یک خانه با چیدمانی زیبا لزوما به متراژ وابسته نیست و شما می‌توانید در یک فضای کوچک و در یک آپارتمان ۶۰ متری نیز دکوراسیونی جذاب داشته باشید. البته به این شرط که بدانید چه وسایلی مناسب این فضا هستند و آن را دلباز و وسیع جلوه می‌دهند. مجله پلازیو را با نحوه چیدمان و دکوراسیون خانه های ۶۰ متری دنبال کنید.

در خانه‌هایی با متراژ کمتر از ۶۰ متر مربع حتی اگر محل قرارگیری آشپزخانه، اتاق‌های خواب، پذیرایی و سرویس بهداشتی در بهینه‌ترین حالت ممکن باشد، باز هم ناخواسته شما با محدودیت انتخاب دکوراسیون مواجه خواهید بود. رمز موفقیت در بیشترین استفاده از فضاهای کوچک به انتخاب پرده‌های بلند، وسایل کشیده و عمودی، نورپردازی مناسب و استفاده از مبلمان مینیمال برمی‌گردد.

مبلمان مناسب برای فضاهای کوچک

مبل ال: برای فضاهای مربعی و مستطیلی کوچک، به جای استفاده از مبلمان بزرگ چوبی بهتر است از مبلمان راحتی ال استفاده کنید. این مدل، علاوه بر اینکه حجم کمتری را اشغال می‌کند برای افراد بیشتری نیز قابل استفاده است.

نیم‌ست راحتی: مبلمان نیم ست ۵ نفره که شامل یک کاناپه سه نفره همراه با مبل تک نفره است برای اتاق‌های پذیرایی کوچک ایده‌آل به نظر می‌رسد. این ست در غالب دو کاناپه ۲ نفره و ۳ نفره نیز در بازار وجود دارد و جای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

مبل تک و بدون دسته: مبل‌های تک نفره بدون دسته در هر جهتی قابل چیدن هستند و نسبت به مدل‌های دسته‌دار جای کمتری می‌گیرند. چیدن این مبل‌ها به‌صورت گرد همراه با یک میز گرد در وسط، فضا را دلبازتر می‌کند.

دکوراسیون خانه های 60 متری

دکوراسیون خانه های ۶۰ متری

نورپردازی در خانه‌های کوچک

نور اتاق پذیرایی و نشیمن: نورهای هالوژنی از جمله نورهای وسعت‌دهنده به محیط‌های محدود هستند که به فضا حالت لوکس و رسمی می‌دهند. برای تقویت چنین نورپردازی باید از کمک‌کننده‌ها بهره بگیرید. ابزار کمکی مانند دکورهای شیشه‌ای، آینه یا پرده‌ها و مبلمان و کاغذدیواری با طرح‌های روشن و مینیمال می‌توانند به وسعت بیشتر فضا کمک کنند.

نور آشپزخانه: ترکیب نور آشپزخانه در خانه‌های کوچک اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا نبود روشنایی کافی در آشپزخانه، رغبت افراد را برای آشپزی و پخت‌وپز کم می‌کند. در آشپزخانه‌های مدرن کوچک، ترکیب نور زرد و سفید همراه با رعایت اصولی دیگر مثلا استفاده از پرده‌های شفاف و لوازم آشپزخانه‌ای با بدنه براق و استیل کمک می‌کند که آشپزخانه دلباز و وسیع به نظر برسد.

نور سرویس بهداشتی و حمام: نورپردازی در این قسمت از خانه به دلیل وجود کاشی‌های براق و آینه، کار آسان‌تری است. شما می‌توانید با قرار دادن منبع نور در بالای آینه، پخش نور را دو برابر کنید.

طراحی داخلی آپارتمان 60 متری

طراحی داخلی آپارتمان ۶۰ متری

رنگ زمینه دکوراسیون در خانه های ۶۰ متری و کمتر

رنگ دیوار و کاغذ دیواری به‌عنوان رنگ زمینه خانه های کوچک، نقش مهمی در زیبایی و بزرگ به نظر رسیدن خانه دارند. در این خانه‌ها به جای استفاده از طرح‌های شلوغ کاغذدیواری از طرح‌های روشن و براق بهره بگیرید. در انتخاب رنگ زمینه یک قانون کلی وجود دارد: رنگ‌های سرد فضا را بزرگتر و رنگ‌های گرم فضا را بسته نشان می‌دهند. همچنین در انتخاب رنگ زمینه باید طرح کفپوش‌ها را نیز در نظر بگیرید. کفپوش‌های تیره به خودی خود از وسعت اتاق‌ها می‌کاهند بنابراین بهتر است برای دکوراسیون خانه‌های ۶۰ متری از پارکت‌های چوبی رنگ روشن استفاده کنید. پارکت‌های تیره و همچنین کاغذدیواری با نقش و نگار طرح‌دار باعث ایجاد شلوغی بصری شده و بیننده را کلافه می‌کند.

 چه وسایلی برای خانه کوچک مناسب نیست؟

اگر خانه شما کوچک است بیشتر از اینکه لوازم و اقلام بزرگ استفاده کنید باید خرید لوازم مینیمال را مدنظر قرار دهید، هرچند این قانون در مورد برخی وسایلی مثل فرش صدق نمی‌کند. فرش‌های کوچک باعث می‌شوند تا خانه کوچکتر به نظر برسد. بهتر است فرشی را انتخاب کنید که بخشی از آن زیر مبل قرار بگیرد.

اندازه مبل باید با متراژ خانه همخوانی داشته باشد. در چیدمان خانه‌های کم‌متراژ، مبلمان سلطنتی و بزرگ را فراموش کنید. این مدل، فضای کافی برای رفت‌وآمد را از شما می‌گیرد و از وسعت فضای منزل می‌کاهد.

میز پذیرایی و میزعسلی‌ بزرگ، مناسب دکوراسیون خانه‌های کم‌متراژ نیست. اگر در استفاده از فضای پذیرایی، گزینه‌های زیادی ندارید می‌توانید از میزهای کشودار برای پذیرایی استتفاده کنید.

تعداد کوسن‌هایی که برای مبل در نظر می‌گیرید باید بر اساس اندازه مبل و ابعاد صندلی انتخاب شود. تعداد زیاد کوسن، فضا را شلوغ‌تر و اتاق را کوچکتر نشان می‌دهد.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

پرده‌های کوتاه، از اقلام چیدمانی است که دیوارها را کوتاه‌تر نشان داده و باعث می‌شود فضای منزل، از حد معمول نیز کم‌جاتر به نظر برسد. پرده‌های بلندی که محل نصب آن به سقف نزدیکتر است برای دکوراسیون خانه‌های ۶۰ متری مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

تخت‌، کتابخانه و کمدهای بزرگ در منازل کوچک، رفت‌وآمد را دشوارتر می‌کنند. برای اینکه از کوچکی فضا بکاهید تخت‌های تاشو و کتابخانه‌های مینیمال و کمدهای دیواری را در طراحی این خانه‌ها در نظر بگیرید. ترکیب کمد دیواری با میزهای تحریر نیز یک گزینه عالی برای چیدمان اتاق خواب این منازل است.

برای خانه‌های مدرن و کم‌متراژ نمی‌توان از هر میز تلویزیونی استفاده کرد. اگر می‌خواهید اتاق پرنورتر به نظر برسد از میزی با ابعاد کمتر و با رنگ روشن‌تر بهره بگیرید. البته با تلویزیون‌هایی که دیوار را می‌پوشانند نیز نیازی به میز تلویزیون نخواهید داشت. برای این کار می‌توانید تلویزیون را در مرکز دیوار نصب کرده و اطراف آن را با قاب‌هایی در اندازه کوچک تزیین کنید.

دکوراسیون خانه های 60 متری

دکوراسیون خانه های ۶۰ متری

چند نکته در دکوراسیون خانه‌های ۶۰ متری

رنگ‌های زمینه سفید، کرم و آبی روشن، نور مناسبی را در فضا منعکس می‌کنند.

به جای اسباب و وسایل بزرگ و عریض از وسایل کشیده و عمودی استفاده کنید تا از این طریق فضای افقی کمتری از خانه در اشغال وسایل درآید.

به جای خرید هر کدام از کمدها، میزها و قفسه‌ها برای کتاب، از نمونه‌های ترکیبی و چندمنظوره خریداری کنید تا مجبور نباشید چند جای خانه را به وسایل مختلف اختصاص دهید.

پرده‌های تزیینی بلند و کاغذ دیوارهایی با طرح‌های عمودی باریک می‌تواند دیوارها را بلند نشان دهد.

اشیاء دکوراتیو منزل را از نوع شیشه‌ای و آینه‌دار انتخاب کنید تا با انعکاس نور، موجب روشن‌تر و بزرگتر دیده شدن منزل شوند. لوازم دکوراتیو بزرگ مثل گلدان، قاب عکس و … عمق را از فضا می‌گیرند.

حضور گلدان‌ها با گیاهان سبزرنگی که ساقه‌های ظریفی دارند نیز  در حجم‌بخشی به فضا موثر است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *