Search
Generic filters
بهترین رنگ اتاق برای خواب کودک

بهترین رنگ برای اتاق خواب کودک

معجزه رنگ در دکوراسیون و چیدمان را نمی‌توان نادیده گرفت. رنگ در رشد کودک، پرورش احساسات و منطق و همچنین اعتماد به نفس او نقش موثری دارد؛ بنابراین مهم است که در سال‌های نخستین زندگی فرزند خود چه رنگی را به عنوان رنگ غالب و رنگ لهجه اتاق او انتخاب می‌کنید. بخش سرگرمی مجله پلازیو با روانشناسی رنگ و بهترین رنگ برای اتاق خواب کودک به روز شده است. با ما همراه باشید.

رنگ مناسب اتاق خواب کودک دختر

رنگ صورتی پاستیلی: رنگ صورتی از بهترین رنگ‌های کلیشه‌ای است که می‌توان از آن‌ها در دکوراسیون اتاق کودک دختر مورد استفاده قرار داد. استفاده از رنگ صورتی پاستیلی جلوه زیبایی در دکوراسیون اتاق خواب کودک دخترانه ایجاد می کند. اگر مایل به استفاده از رنگ صورتی به صورت گسترده نیستید اتاقی با رنگ های غالب خنثی از جمله سفید، خاکستری یا بژ به شما این اجازه را می‌دهد تا از رنگ صورتی به صورت جسته و گریخته در گوشه و کنار اتاق استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
۲۰ مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک

رنگ مرجانی: رنگ مرجانی با ترکیبی از رنگ‌های صورتی و نارنجی با سلیقه کودکان دختر سازگاری بیشتری دارد، البته اگر کودک شما به دنبال محیطی سرزنده و پرانرژی باشد. از آن جا که این رنگ نمونه‌ای از رنگ‌های گرم به شمار می‌رود بهتر است در کنار آن از یک رنگ خنثی مانند خاکستری استفاده کرده و در فضای اتاق خواب تعادل ایجاد کنید. استفاده یک‌دست از یک رنگ گرم کسالت‌آور بوده و موجب خستگی چشم و عدم تمرکز کودک می‌شود.

رنگ آبی پاستیلی: رنگ آبی و ترکیب آن با رنگ زرد نمونه‌ای از ترکیب رنگ‌هایی است که می‌توان در طراحی اتاق کودک دختر مورد استفاده قرار داد. استفاده از این رنگ‌ها فضایی سرزنده و پر انرژی ایجاد می‌کند. هارمونی زیبای رنگ سرد با یک رنگ گرم هم چشم را اذیت نمی‌کند و هم آرام بخش است.

بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

رنگ مناسب اتاق خواب کودک پسر

رنگ آبی آسمانی: رنگ آبی آسمانی به ویژه برای اتاق خواب کودکانی که کج خلق‌ترهستند توصیه می‌شود زیرا این رنگ ضربان قلب و فشار خون را کاهش داده و به عادی شدن تنفس بچه‌های پر تکاپو یا آشفته کمک می‌کند. تاثیر استفاده از رنگ آبی در کنار استفاده از رنگ‌های ملایم صورتی و طوسی یا لیمویی دوچندان می‌شود.

مطلب پیشنهادی
دکوراسیون داخلی منزل چه تاثیری در روحیه دارد؟

رنگ سبز: سبز طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شود و از سایه‌های ملایم آن می‌توان در اتاق خواب بهره برد. این رنگ جذاب تمرکز ذهنی را به کودکان برمی‌گرداند و باعث افزایش یادگیری و توانایی درک مطلب بچه‌ها می‌شود.

رنگ فیلی و خاکستری: رنگ خاکستری یک پس زمینه خنثی برای دکوراسیون اتاق کودک است که می‌تواند بسیار شیک و جذاب به نظر برسد. اگر از این رنگ به عنوان رنگ غالب استفاده شود به کودک حس تنهایی می‌دهد. بنابراین سعی کنید برای تعادل از رنگ‌های فیروزه‌ای یا سرخابی استفاده کنید.

رنگ مناسب اتاق خواب کودک پسر

ررنگ مناسب اتاق خواب کودک پسر

رنگ مناسب اتاق خواب کودک پسر

بهترین رنگ برای اتاق خواب نوزاد

در انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب کودک نوزاد پسر و دختر بهتر است با روانشناسی رنگ‌ها آشنایی داشته باشید.

رنگ‌های گرم: رنگ‌های گرم با ایجاد فضای بزرگ و دلباز حس راحتی و شادی را به‌وجود می‌آورند. وجود سایه‌های پررنگی از رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد، ذهن را برانگیخته و خلاق کرده و اثر انرژی ‌بخشی بر جسم دارند. با وجود این وقتی صحبت از خواب نوزاد و فضای آرامش‌بخش او به میان می‌آید، استفاده از این رنگ‌ها به صورت شدید و پررنگ، چندان مفید به نظر نمی‌رسد. بنابراین بهتر است برای رنگ اتاق نوزاد، از رنگ‌های گرم ملایم‌تری استفاده شود تا تعادل برقرار شده و تاثیرات منفی استفاده از آن‌ها را تا حد چشمگیری کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی
بهترین مارک چرخ گوشت چه ویژگی‌هایی دارد؟

رنگ‌های سرد: رنگ‌ سرد اثر آرامش‌بخشی روی بدن دارد و استفاده از این رنگ به‌عنوان رنگ اتاق نوزاد، باعث می‌شود که اتاق حس آرامش‌بخشی را به کودک منتقل کند و بزرگ‌تر از آن‌چه هست، به نظر برسد. به تصویر کشیدن آسمان وسیع می‌تواند گزینه مناسبی برای فضای اتاق کودک شما باشد که با کمک خلاقیت خودتان می‌توانید این فضاسازی‌ها را در اتاق کودکان فراهم کنید. اما بهتر است رنگ‌های تیره و سرد غالب نباشند زیرا حس تاریکی و ناامیدی را منتقل می‌کنند، بنابراین می‌بایست در حد متعادل و معقول مورد استفاده قرار بگیرند.

بهترین رنگ برای اتاق خواب نوزاد

بهترین رنگ برای اتاق خواب نوزاد

رنگ مناسب اتاق خواب کودک دختر

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *