Search
Generic filters
5 عطر تلخ زنانه مشهور

بهترین عطرهای تلخ زنانه را بشناسید!

عطرها از اسرارآمیزترین ترکیباتی هستند که هیجانات و احساسات انسانی را برمی‌انگیزند. ترکیب هوشمندانه رایحه گل‌ها، عطر ادویه‌جات و بوی میوه‌ها در نت‌های آغازین، میانی و پایانی، تاکنون زمینه تولید بسیاری از عطرهای گرم و خنک و تلخ و شیرین بوده است. یک عطر قادر است تجسمی از روزهای آفتابی تابستان و روزهای برفی زمستان یا یادآور آرامش عمیق صحرا، جنگل و سواحل باشد. در این مقاله از مجله پلازیو از بین فهرست بی‌شماری از انواع عطر و ادکلن زنانه و مردانه به معرفی ۵ عطر تلخ زنانه مشهور پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

Prada Milano Infusion D’Iris

 • رایحه آغازین: بهار نارنج، شکوفه پرتقال
 • رایحه میانی: زنبق، کندر رومی (مصطکی)
 • رایحه پایانی: وانیل، مشک، لوبیا تونکا، بنزوئین
Prada Milano Infusion D’Iris

Prada Milano Infusion D’Iris- عطرهای تلخ زنانه

عطر زنانه “پرادا میلانو اینفیوژن دی ایریس” اولین بار در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد. این عطر نام خود را از گل زنبق وام گرفته است. ماندگاری بسیار بالای ایریس میلانو زمینه‌ساز شهرت این عطر بوده و مثال‌زدنیست. به محض اسپری کردن این ادوپرفویم روی نبضتان بوی نارنگی آفریقایی و شکوفه‌های آن به مشام می‌رسد. در نت میانی رایحه و عطر خوش زنبق و سوسن در هوا پیچیده و در نهایت هنگامی که به‌خوبی جذب پوست شد، بوی آن به ترکیب فوق‌العاده‌ای از وانیل و مشک و عود می‌رسد. این نت‌ها‌ آرامش و تعادل روحی و جسمی را هدیه می‌دهند و اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برند. 

این ادوپرفیوم زنانه با رایحه‌ ملایم، تلخ و دل‌پذیری که دارد از عطرهای ماندگار بهاری و پاییز است و در بطری‌های ۱۰۰ و ۵۰ میلی‌لیتری به بازار عرضه می‌شود. قیمت یک بطری ۵۰ میلی‌گرمی آن در حدود ۶۰ دلار است. استشمام این عطر یعنی آرامش، آگاهی و حضور طبیعت در کنار شما.

Crystal Noir

 • رایحه‌های آغازین: زنجبیل، فلفل، هل
 • رایحه‌های میانی: گل صدتومانی، شکوفه پرتقال، نارگیل، گاردنیای یاسمنی
 • رایحه‌های پایانی:  چوب صندل سفید، مشک، کهربا
Crystal Noir

Crystal Noir-عطرهای تلخ زنانه

یکی از بهترین عطرهای شرقی زنانه‌ برند مشهور ورساچه در سال ۲۰۰۴ معرفی شده است. این ادو پرفیوم «کریستال نوآغ» (Crystal Noir) نام دارد و در بطری با حجم ۹۰ میلی‌لیتری و با بسته‌بندی خاص به‌فروش می‌رسد. ترکیب جادویی نت‌های گل یاسمن، نارگیل و فلفل‌سیاه، در کنار هم تمرکز و انرژی مثبت شما را بالا می‌برند. با گذشت زمان نت‌های میانی کمرنگ شده و رایحه مشک و کهربا و گل آفتابگردان در فضا تثبیت می‌شود. این نت‌ها‌ تعادل روحی و جسمی را به شما هدیه داده و هیجاناتتان را به آگاهی و آرامش تبدیل می‌کنند.

مطلب پیشنهادی
معرفی بهترین عطرهای پاییزی زنانه

حجم بطری‌های کریستال نوآغ ۹۰ میلی‌لیتر است و با قیمت ۵۰ دلار به فروش می‌رسد. از این ادکلن تلخ زنانه می‌توانید در روزهای سرد سال استفاده کرده و از رایحه زنجبیل، هل، گل صد تومانی، فلفل و گاردنیا، فلفل و نارگیل آن لذت ببرید. 

Jasmin Noir

 • رایحه‌های آغازین: ترکیبات سبز و گاردنیای یاسمنی
 • رایحه‌های میانی: یاس و بادام
 • رایحه‌های پایانی: دانه تونکا، نت‌های چوبی، شیرین بیان، مشک، کهربا و نعناع هندی
Jasmin Noir عطر تلخ زنانه

Jasmin Noir- عطر تلخ زنانه

“جاسمین نوآغ”به معنای یاس سیاه، عطری با رایحه مرموز از برند معروف بولگاری است که با نت گل یاس و با شیشه رمز‎آلود و مشکی‌رنگ از سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه می‌شود. قدرت، مجلل بودن، رمزآلودی و در عین حال ملایمت و بی‌پروایی همه احساساتی است که این عطر در شما به وجود می‌آورد. ترکیب بویایی ادکلن جاسمین نوآغ با عصاره گیاهان معطر و گل‌های یاس شروع شده و با آمیخته‌ای از یاسمن و بادام ادامه می‌یابد. تمام این ترکیب‌ها بر پایه رایحه کهربا، شیرین بیان و دانه تونکا قرار دارد که آرامش درونی عمیقی را ایجاد می‌کنند.

طرفداران نت‌های چوبی و گلی می‌توانند ادکلن تلخ و گرم بولگاری را برای مناسبت‌های شبانه و خاص در روزهای سرد سال استفاده کنند. عطر بولگاری جاسمین نوآغ با حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر و با قیمتی حدود ۱۲۵ دلار به‌فروش می‌رسد.

Hermes Elixir des Merveilles

 • نت آغازین: لیمو و پرتقال
 • نت میانی: فلفل قرمز شیرین، کهربا و بنفشه
 • نت پایانی: صنوبر، سدر، خس خس و خزه درخت بلوط
Hermes Elixir des Merveilles

Hermes Elixir des Merveilles- عطر تلخ زنانه

این ادو پرفیوم با رایحه‌ اوریانتال (شرقی) خود در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شده است. نت‌های این ادو پرفیومِ ۱۰۰ میلی‌لیتری پس از استفاده، رایحه خنک و صمیمی لیمو و شکوفه‌های پرتقال را به مشام شما خواهد رساند. پس از فروکش کردن رایحه اولیه، عطر فلفل شیرین، کهربا و بنفشه تداعی خواهد شد و پس از آن، بوی چوب صنوبر، صدر و بلوط مشامتان را پر خواهد کرد. نت‌های چوبی قادرند شما را برای مدتی از تنش و اضطراب دور کرده و آرامشی معنوی را ایجاد کنند. خالق این عطر آن را اینگونه توصیف می‌کند: “عطری افسونگر با سرشتی کهربایی و چوبی برای زنان که سرشار از شگفتی‌ها و جلوه‌های جادویی است”.

هرمس الکسیر دس مرویلس بر مبنای آکوردی چوبی و کهربایی و با رایحه تلخش به خانم‌های بالای ۲۵ سال توصیه می‌شود. قیمت این عطر ۱۶۰ دلار است. ماندگاری عالی و پخش بوی این عطر زنانه تلخ  زبانزد است. 

Sahara Noir Tom ford

 • نت آغازین: پرتقال تلخ، گل سوسن، سرو، گل لادن
 • نت میانی: پاپیروس، گل رز مراکشی، گل یاس مصری، دارچین
 • نت پایانی: سدر، وانیل، کهربا، چوب آگار، عود
Sahara Noir Tom ford عطر تلخ زنانه

Sahara Noir Tom ford – عطر تلخ زنانه

ساهارا نویر با رایحه‌ا‌ی دودی و با الهام از سنت و فرهنگ خاورمیانه‌ای از سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه می‌شود. رایحه ترکیبی از عنبر، بنزویین، دارچین و پرتقال تلخ، بوییست آشنا اما مجلل. به محض اسپری این عطر بوی پرتقال تلخ، درخت سرو، لابدانیوم و وج را استشمام خواهید کرد. با گذشت زمان و تغییر نتهای‌ آغازی به نت‌های میانی، بویی واضح از بخور خوشبو، یاسمین مصری، دارچین، گل سرخ مراکشی و موم زنبور عسل به مشامتان می‌رسد؛ نت‌هایی یادآور صحرا و سرزمین‌های دور خاورمیانه. با گذشت زمان، این نت‌ها بر پایه وانیل، رزین مصری و چوب سدر و کهربا در فضا تثبیت می‌شوند. 

بوی گرم، تلخ و شیرین صحرای سیاه، مناسب شب های پاییزی و زمستانی است. این عطر ۵۰ میلی لیتری لوکس و خاص با قیمت تقریبی ۱۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

سخن پایانی

فراموش نکنید که یک رایحه‌ مناسب و بوی خوش قادر است به شما آرامش و انگیزه ببخشد و رفتارهای فردی را در جهت مثبت هدایت کند. آگاهی کافی در مورد روانشناسی عطرها کمک می‌کند تا عطر یا ادکلن مناسب‌ احوال خود را انتخاب کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

خرید انواع عطر و ادکلن

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *