Search
Generic filters
بهترین قلاده برای سگ

انتخاب بهترین قلاده برای سگ

اگر صاحب یک حیوان خانگی مثل سگ باشید حتما می‌دانید که انتخاب قلاده راحت و مناسب آناتومی بدن سگ کار آسانی نیست. چه قلاده‌ای برای سگ شما مناسب است؟ آیا می‌توان از هر قلاده‌ای برای آموزش سگ‌ها استفاده کرد؟ بخش سرگرمی مجله پلازیو با راهنمای خرید بهترین قلاده برای سگ و معرفی انواع قلاده‌ها به این سوالات پاسخ داده است. با ما همراه باشید.

چرا باید برای سگ قلاده بخرید؟

قلاده برخلاف پوزه‌بند که از آن فقط برای کنترل حیوان استفاده می‌شود، بر ظاهر و زیبایی سگ نیز تاثیرگذار است. آموزش‌های اولیه به سگ نیز مثل راه رفتن بدون قلاده ممکن نیست و قلاده می‌تواند تا حدود زیادی هیجانات حیوان را کنترل کند. حفظ امنیت سگ هم وظیفه دیگری است که قلاده به خوبی آن را انجام می‌دهد. از آنجاکه سگ‌ها موجوداتی بازیگوش، کنجکاو و اجتماعی هستند، کنترلشان در محیطی بیرون ازخانه دشوار می‌شود. با استفاده از بند قلاده به راحتی می‌توانید رفتار سگ را کنترل کرده و البته از فرار احتمالی او جلوگیری کنید. همچنین با ثبت اسم، آدرس و مشخصات روی قلاده نیز می‌توانید به بازگشت سگ پس از ناپدید شدن امیدوار باشید.

انواع قلاده کمری سگ

انواع قلاده کمری سگ

اندازه مناسب قلاده سگ

در خرید قلاده برای سگ، اولویت با راحتی حیوان خانگی است. برای اندازه‌گیری صحیح، دور گردن سگ را اندازه گرفته و ۳ تا ۵ سانتی‌متر به آن بیافزایید. برای سگ‌های کوچک اندازه ۲.۵ سانتی‌متر کفایت می‌کند. میزان گشادی قلاده باید به اندازه‌ای باشد که وقتی دو انگشت خود را روی هم قرار داده و بین قلاده و بدن سگ قرار می‌دهید، سفتی را احساس نکنید. قلاده نباید به اندازه‌ای باشد که در گردن سگ بلغزد.

مطلب پیشنهادی
انتخاب لباس برای سگ و نکاتی که لازم است بدانید

انواع قلاده سگ براساس جنس بند

چرم طبیعی: این نوع قلاده، ظاهری کلاسیک و شیک داشته و بادوام است. جنس طبیعی قلاده مانع از ایجاد حساسیت پوستی در سگ می‌شود. قلاده چرم طبیعی برای سگ‌هایی با موهای ضخیم و پرپشت توصیه می‌شود.

چرم مصنوعی: چرم مصنوعی مناسب پت‌هایی است که خشونت زیادی از خود بروز نمی‌دهند. با این حال بهتر است به دنبال نمونه‌های کیفیت چرم مصنوعی باشید. چرم مصنوعی بی‌کیفیت ممکن است بر اثر رطوبت موجب ایجاد لکه روی خز شود.

انواع قلاده گردنی سگ

انواع قلاده گردنی سگ

جیر: این جنس از نظر دوام بین چرم طبیعی و چرم مصنوعی قرار داشته و همچنین وزن سبکی دارد. قلاده جیر برای سگ‌های کوچک مناسب است.

پلاستیک: دو نوع قلاده پلاستکی برای سگ‌ها ساخته می‌شود یکی تماما از جنس پلاستیک و دیگری روکش پلاستیک. این سگ استحکام کافی نداشته و تنها جنبه سرگرمی دارد. قلاده‌هایی با روکش پلاستیکی نیز کاملا ضد آب است و به راحتی تمیز می‌‌شود.

بهترین مدل قلاده سگ

بهترین مدل قلاده سگ

نایلون: این قلاده‌ها رایج‌ترین نوع قلاده و با بیشترین الگوها و طرح‌ها است. از آنجاکه حساسیت سگ‌ها به جنس نایلون بیشتر است انتخاب آن را در اولویت‌های ابتدایی قرار ندهید. قلاده نایلونی بیشتر مناسب سگ‌های پاکوتاه است و می‌توانید در پیاده‌روی سگ در نقاط محلی و محیط خانه از آن استفاده کنید.

فلز: این جنس قلاده معمولا برای اهدف آموزشی استفاده می‌شود. استفاده نادرست از این قلاده منجر به خفگی حیوان خانگی خواهد شد.

قلاده سگ پاکوتاه

قلاده سگ پاکوتاه

انواع قلاده سگ براساس شکل

انواع قلاده براساس شکل به دو نوع کتفی و گردنی تقسیم‌بندی می‌شود.

  • قلاده کتفی

این قلاده با نام‌های، قلاده کمری، بدنی و لباسی نیز شناخته می‌شود. قلاده کتفی شبیه به جلیقه دور بدن سگ بسته می‌شود و از این رو فشاری به گردن و چشم سگ نمی‌آورد. سگ با قلاده کتفی احساس آزادی عملی بیشتری دارد و ممکن است به کشیدن قلاده تشویق شود. کنترل سگ آموزش‌ندیده با قلاده کمری سخت‌تر است.

انواع قلاده سگ براساس شکل

انواع قلاده سگ براساس شکل

  • قلاده گردنی

این قلاده شامل نوار باریکی از جنس چرم، نایلون، پارچه جیر و … است و به کمک آن سگ به راحتی کنترل می‌شود. قلاده گردنی برای آموزش راه رفتن به سگ بهترین گزینه به نظر می‌رسد.

انواع قلاده گردنی سگ

انواع قلاده گردنی سگ

انواع قلاده گردنی سگ

قلاده خفتی: از قلاده خفتی برای آموزش سگ استفاده می‌شود. با این قلاده هر بار که سگ بیش از اندازه از مسیر دور می‌شود، قلاده تنگ شده و به سگ احساس خفگی دست می‌دهد. با چنین مکانیزم سگ با چند بار کشیده شدن قلاده دست از کار خود برمی‌دارد.

انواع قلاده گردنی سگ

انواع قلاده گردنی سگ

قلاده‌ ضدپارس: نوعی قلاده تربیتی است که به صورت الکتریکی کار کرده و با لرزش‌های ناشی از صدای پارس، به ناحیه گردن سگ شوک الکتریکی وارد می‌کند. این شوک برای سگ ناخوشایند است و دیگر پارس نمی‌کند. (معرفی این قلاده به معنی تایید یا رد استفاده از آن نیست)

مطلب پیشنهادی
باربیکیو ذغالی بهتر است یا گازی

قلاده زنجیری: این قلاده بهترین انتخاب برای قلاده سگ نگهبان و گله است. قلاده زنجیری ظاهری خشن به سگ می‌دهد.

بهترین سگک قلاده

بهترین سگک قلاده

بهترین سگک قلاده برای سگ

سگک قلاده در دو نوع پلاستیکی و فلزی است. در قلاده‌های ارزان‌قیمت از سگک پلاستیکی استفاده می‌شود. این نوع سگک در برابر تغییرات شدید دما مقاومت خود ار از دست داده و دچار استهلاک می‌شود. سگک فلزی دوام بیشتری دارد و برای سگ‌هایی توصیه می‌شود که خشونت بیشتری از خود بروز داده و عادت به جویدن و باز کردن قلاده دارند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *