Search
Generic filters
بهترین مارک رژگونه

بهترین مارک رژگونه چه ویژگی‌هایی دارد؟

رژگونه از اقلام آرایشی است که صورت را از بی‌روحی نجات داده و به آن بُعد می‌بخشد. شما می‌توانید با کمک رژگونه به گونه‌ها حجم داده و زیبایی چهره خود را دو چندان کنید. بهترین مارک رژگونه چه ویژگی‌هایی دارد و با توجه به نکاتی انتخاب می‌شود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات بخش مد و زیبایی مجله پلازیو را ورق بزنید.

انواع رژگونه از نظر ساختاری

انواع رژگونه

  • رژگونه پودری

رژگونه پودری رایج‌ترین نوع در بین انواع بُعد دهنده‌ها به صورت است. این رژگونه، کیفیت خود را با میزان ماندگاری و پوشش یکنواخت روی گونه نشان می‌دهد. رژگونه پودری در طول روز نیاز به تجدید داشته و بسیار مناسب افرادی با پوست چرب است.

مطلب پیشنهادی
کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

روش استفاده: برای استفاده از این نوع رژگونه، ابتدا براش را روی سطح رژگونه بکشید، سپس براش را بر روی سطحی بکوبید تا مقدار پودر اضافی از آن خارج شود. از حرکات چرخشی برای زدن آن به گونه‌ها بهره بگیرید.

راهنمای صحیح زدن رژگونه

  • رژگونه کِرمی

این رژگونه با فرمولاسیون نیمه‌چرب و بر پایه آب، مناسب پوست‌های خشک تا نرمال است و مانند یک مرطوب‌کننده عمل می‌کند. رژگونه کرمی، آبرسانی به پوست را تا سطح مطلوبی انجام می‌دهد؛ البته از آن انتظار معجزه نداشته باشید. اگر پوستتان دارای چین و چروک‌های ریز است، از رژگونه کرمی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
لایه‌بردارهای خانگی برای پوست‌های چرب و خشک

روش استفاده: با کمک یک قلمو با نوک مسطح مقداری از رژگونه را بر گونه‌های خود زده و برای ترکیب کردن آن با پوست از حرکات چرخشی براش استفاده کنید.

انتخاب رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست

  • رژگونه مایع

رژگونه مایع با فرمولاسیون بر پایه آب، ظاهر مرطوبی به صورت می‌بخشد. این رژگونه علاوه بر اینکه ماندگاری بالایی داشته و به راحتی محو نمی‌شود، ظاهر شاداب و جوانی به صورت می‌دهد.

روش استفاده: رژگونه را روی دو نقطه از استخوان دو گونه بزنید و سپس آن را با کمک اسفنج مخصوص آرایش و با حرکات ضربه‌ای روی گونه پخش کنید.

رژگونه مایع

پوست شما چه توناژی دارد؟

رنگ رژگونه باید بر اساس رنگ پوست شخص انتخاب شود. اگر رنگ پوستتان سرد است باید از رژگونه‌هایی استفاده کنید که توناژ سرد دارند و اگر رنگ پوستتان زمینه گرم دارد بهتر است از رژگونه‌ای با رنگ گرم استفاده کنید. برای تشخیص گرمی یا سردی توناژ پوست یک تیشرت سفید بپوشید و روبروی آینه بایستید. یک گردنبند نقره‌ای و یک گردنبند طلایی را آویزان کنید. اگر گردنبند طلایی به شما بیشتر آمد پوستتان توناژ گرم دارد. اگر گردنبند نقره‌ای همخوانی بیشتری با پوست شما داشت، رنگ پوستتان سرد است. اگر سازگاری با پوست برای هر دو گردنبند یکسان بود، پوست شما رنگی خنثی دارد.

مطلب پیشنهادی
بهترین کرم پودر مناسب پوست شما

رژگونه‌ گرم: مرجانی، هلویی، نارنجی، قهوه‌ای

رژگونه‌ سرد: سرخابی، صورتی، قرمز مایل به آبی (کشمشی) و توتی

رژگونه خنثی: بنفش مایل به ارغوانی سیر

براش مورد نیاز بر اساس نوع رژگونه بهترین مارک رژگونه

انتخاب بهترین مارک رژگونه با توجه به رنگ پوست صورت

پوست با رنگ خیلی سفید: بهتر است از رنگ‌هایی با توناژ صورتی استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره، ناهماهنگی بارزی را در صورت ایجاد می‌کند.

پوست با رنگ سفید معمولی: بهتر است از رنگ‌های برنز و زرد استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره چندان مناسب به نظر نمی‌رسد.

پوست گندمی: بهتر است رژگونه‌ای با توناژ بنفش را انتخاب کرده و از انتخاب رنگ‌های تیره اجتناب کنید.

پوست زرد: از رنگ‌های گلبهی، نارنجی و قرمز برای پوشش‌دهی به پوست زرد استفاده کنید.

پوست سبزه: رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای، قرمز و نارنجی برای پوست‌های سبزه بهترین انتخاب است.

بهترین مارک رژگونه

راهنمای استفاده از رژگونه برای انواع صورت

صورت گرد: ابتدا رژگونه را به استخوان‌های روی گونه بزنید و آن را به سمت بیرونی نزدیک به گیج‌گاه ادامه دهید. این کار باعث می‌شود تا از گردی صورت کم شود.

مطلب پیشنهادی
بهترین پنکک برای پوست شما

صورت کشیده: برای افرادی که صورتی کشیده دارند بهتر است رژگونه را در زیر برجستگی گونه بزنید، تا از شدت کشیدگی کم شود.

انتخاب رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست بهترین مارک رژگونه

صورت مربعی: ابتدا در فاصله‌ یک سانتی‌متری از هر طرف بینی شروع کنید و در انتهای گونه نزدیک به خط رویش مو اینکار را ادامه دهید.

صورت بیضی: ابتدا لبخند بزنید تا محل برجستگی گونه‌ مشخص شود سپس رژگونه را روی گونه‌ خود بزنید و لبه‌هایی که در اطراف آن هستند را ترکیب کنید تا گونه‌های برجسته‌تری داشته باشید.

صورت قلبی: رژگونه را در قسمتی که برجستگی گونه قرار دارد بزنید و به سمت گیج‌گاه محو کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

قیمت و خرید رژگونه

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *