Search
Generic filters
بهترین پیست‌های اسکی جهان

بهترین پیست‌های اسکی جهان

با شروع فصل سرما، شور و هیجان به پیست‌های اسکی و تفرجگاه‌های زمستانی در سراسر دنیا بازگشته است. از ۸۰ کشوری که ارتفاعات خود را به روی اسکی‌بازان دنیا بازکرده‌اند، تنها برخی به شهرت جهانی دست یافته‌اند. بخش گردشگری مجله پلازیو را با معرفی بهترین پیست‌های اسکی جهان ورق بزنید. 

وایل، آمریکا

پیست اسکی وایل Vail در کلرادوی آمریکا نه تنها به خاطر وسعت بیش از پنج هزار هکتاری و زمین‌های اسکی مجهزش، بلکه به دلیل تنوع ورزشی‌اش شناخته شده است. پیست اسکی Blue Sky Basin، از الحاقات جدید منطقه کوهستانی وایل، با حدود ۶۵۰ پیچ اسکی، ذهن بسیاری از طبیعت‌گردان را به خود مشغول کرده است. مسیرهای اسکی طولانی و زیبای این منطقه به هتل‌های لوکس، رستوران و فروشگاه‌های مجلل شهر اشراف دارند. پیست وایل به واسطه گونه‌های کمیاب جانوری از مسیرهای کوهستانی و برفی بحث‌برانگیز در دنیاست که فعلا به روی اسکی‌بازان و دوچرخه‌سواران باز است. سقفی که درختان وایل در بعضی از مسیرها ایجاد کرده‌اند، زیبایی و شکوه خاصی به این منطقه داده است. 

بهترین پیست‌های اسکی جهان

لنزرهاید، سوییس

پیست اسکی لنزرهاید Lenzerheide در سوییس و در مجاورت دریاچه هیدسى یکی از چشم‌نوازترین منظره‌های برفی را دارد. شما می‌توانید از اقامتگاه‌های گران‌قیمت و درون‌منظره‌ای لنزرهاید کلیسای ۸۰۰ ساله کاتولیک و مناظر طبیعی را تماشا کنید، از تله‌کابین به تماشای آمد و رفت اسکی بازها در گردنه‌ها بپردازید و بعد از یک دوچرخه‌سواری کوهستانی در غذاخوری‌های دنج لنزرهاید به خوردن غذاهای خوش‌آب‌ورنگ سوییسی مشغول شوید. پیست تفریحی لنزرهاید با بیش از ۲۰۰ کیلومتر شیب و مسیرهای پیاده‌روی‌اش که به جاذبه‌های اطراف مانند آبشار بلند Sanaspans و ویرانه‌های قلعه بلفورت قرون وسطایی منتهی می‌شوند یکی از لوکس‌ترین‌های تفرجگاه‌های زمستانی و تابستانی است.

بهترین پیست‌های اسکی جهان

سِلا روند، ایتالیا

مسیر دایره‌ای شکل اسکی Sella Ronda در شمال ایتالیا با طول ۲۳ کیلومتر از مسیرهای عجیب و زیبای کوهستانی است که گردشگران بسیاری را مشتاق دیدن خود کرده. مسیرهای اسکی سلا روندا در قلب مناظر زیبا و خاص ایتالیا، هم در جهت عقربه‌های ساعت و هم در جهت خلاف آن قابل استفاده است. یک ساعت‌ونیم زمان لازم است تا این شیب را به سمت پایین طی کنید و همزمان از دیدن مناظر لذت ببرید. در امتداد Sella Ronda برفراز کوه‌های اطراف رنگین‌کمان صورتی رنگی شکل می‌گیرد که بسیار زیباست. در این منطقه، کلبه‌ها و رستوران‌های بسیار خوبی هم خواهید یافت و می‌توانید زمانی را برای غذا و نوشیدنی صرف کنید.

پیست های اسکی در اروپا

دیر ولی،  آمریکا

دیرولی Deer Valley یکی از بهترین پیست‌های اسکی یوتا هم در تابستان و هم در زمستان است. یوتای آمریکا از نظر منابع طبیعی و پارک‌های ملی، سرزمین بسیار غنی‌ است و بنابراین آب و هوای دلپذیر این منطقه و مناظر پانوراما و زیبای این کوهستان نباید عجیب به نظر برسد. دیر ولی با ۶ کوه و ۲۰۰۰ هکتار زمین قابل اسکی یکی از چهار پیست اسکی در دنیاست که به اسنوبورد سوارها اجازه ورود نمی‌دهد. Deer Valley هر سال لقب لاکچری‌ترین پیست اسکی آمریکا را از آن خود می‌کند. هتل‌های با شکوه و زیبا در کنار دهکده‌های پوشیده از برف از گردشگران استقبال می‌کنند. شما می‌توانید در اقامتگاه‌های پوشیده از برف این منطقه ۶ کوه مملو از برف را ببینید و رویدادهای جام جهانی اسکی را از نزدیک تماشا کنید.

پیست های اسکی در اروپا و آمریکا

کرن‌گورم، اسکاتلند

در قلب ارتفاعات برف‌پوش پارک ملی Cairngorms اسکاتلند یک پیست اسکی ۳۰ کیلومتری با استانداردهای جهانی وجود دارد که از تجربه‌ اسکی در آن لذت خواهید برد. این پیست با مناظر پانورامای فوق‌العاده از ارتفاع بیش از ۳۵۰۰ فوتی و ۳۵ پیست مختلف در منطقه اسکی از برترین تفرجگاه‌های اروپایی بوده و مرتفع‌ترین پیست‌های اسکی در Cairngorms تا ارتفاع ۱۲۳۰ متری گسترش یافته است. یک مدرسه اسکی در این منطقه وجود دارد تا اسکی را از سطح مبتدی که پیشرفته به گردشگران آموزش ‌دهد. 

لچ، اتریش

در پیست اسکی لچ یا لخ (Lech) هیچ هتل زنجیره‌ای ۵ ستاره‌ یا اقامتگاه‌های مجللی وجود ندارد. این دهکده به همان شکل قدیمی ۶۰۰ سال پیش خود باقی مانده است؛ به‌طوری که هنگام تفریح و اسکی‌بازی، نانوان‌ها، آرایشگرها و دیگر اهالی این منطقه را خواهید دید که به زندگی روزمره مشغولند. این پیست در مقایسه با دیگر پیست‌های مجلل اتریش، اگرچه لوکس نیست اما تفرجگاه همیشگی برخی از افراد مشهور و خاندان‌های سلطنتی اروپاست. طیف گسترده‌ای از اقامتگا‌ه‌ها با قیمت مناسب در این پیست به دیدارکنندگان واگذار می‌شود. 

پیست اسکی های عالی دنیا

کورچول، فرانسه

پیست اسکی کورچول Courchevel از بهترین پیست‌های اسکی جهان در بلندترین نقطه فرانسه قرار دارد و بزرگترین پیست اسکی متصل در دنیا محسوب می‌شود. برای دسترسی به این پیست باید از تله کابین استفاده کرد. یکی از دشوارترین مسیرهای اسکی دنیا با نام گرند کولیورGrand Couloir  در این پیست قرار دارد. این مسیر از ایستگاه بالابر لا سولیر La Saulire  شروع می‌شود و بعد از گذشتن از چند پیچ اول، ادامه مسیر شیب هموارتری پیدا می‌کند. ضمن اسکی نیز می‌توانید به رستوران‌ها و اقامتگاه‌های خاص این منطقه سری بزنید و نوشیدنی‌های گرم بنوشید.

ویسلر، کانادا

روستای ویسلر Whistler در کانادا با مسیرهای اسکی جذاب و بهترین رستوران‌ها و هتل‌ها میزبان اسکی‌بازان بسیاری است. اگر ویسلر با ونکوور کانادا فاصله زیادی ندارد اما گونه‌های جانوری خرس‌های سیاه، گوزن‌های شمالی و آهوها در این اطراف زندگی طبیعی خود را دارند. اسکی‌بازان می‌توانند از مسیر ۵۰  کیلومتری اسکی استفاده کنند. سالانه بیش از دو میلیون نفر از ویسلر بازدید می‌کنند اول برای اسکی آلپاین و اسنوبورد در زمستان و بعد برای دوچرخه سواری تابستانی. شهر ویسلر اغلب در مجلات اسکی دنیا، در میان مقاصد برتر آمریکای شمالی، برنده جوایز متعدد شده است.

پیست اسکی های عالی دنیا

مورن، سوییس

پیست اسکی Mürren سوییس با طول حدود ۱۵ کیلومتر و شیب‌های تند و مسیری دشوار، بهشت اسکی‌بازان سراسر دنیاست. این پیست به طولانی‌ترین مسیر دره‌ای در جهان یعنی Lauberhorn،‌ متصل شده‌ است و همچنین در برابر باشکوه‌ترین رشته کوه‌های دنیا قرار گرفته‌ است. با تونلی که در دل این کوه ساخته شده‌، می‌توانید با قطار به سمت دیگر بروید و به بالای Jungfrau برسید. هر سال اول ژانویه در تفرجگاه مورن، مسابقه، اسکی با طناب برگزار می‌شود. مسیرهای مورن جمعا ۵۰ کیلومتر طول دارند و در طول این مسیرها هتل‌های مجلل و اقامتگاه‌های لوکسی را مشاهده خواهید کرد. 

ساکن شدن در کافه‌های چوبی و تماشای چشم‌اندازهای پانوراما، خوردن میان وعده‌های گرم و غذاهای محلی و استراحت در زیباترین اقامتگاه‌ها از خدماتی است که این پیست‌های اسکی مشهور به دیدارکنندگان ارائه می‌دهند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *