Search
Generic filters
کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس

بهترین کتاب‌های تقویت اعتماد به نفس

افراد بسیاری وجود دارند که به دلیل عدم اعتماد به نفس موفق نشده‌اند به موقعیت تحصیلی یا شغلی مناسبی دست پیدا کنند. این افراد در معرفی یا به اصطلاح پرزنت کردن خود درجا زده و قادر نیستند در زمینه‌هایی که در آنها برجسته هستند خود را قدرتمند نشان دهند. همان‌طور که شناخت صحیح و واقعی از مفهوم اعتماد به نفس در حرکت افراد به سوی زندگی بهتر موثر است، برداشت نادرست از اعتماد به توانایی‌های خود منجر به ایجاد یک غرور کاذب و خودشیفتگی می‌شود. چگونه می‌توان اعتماد به نفس خود را تقویت کرد و به بیراهه نرفت؟ در پاسخ به این سوال نویسندگان و سخنوران بسیاری اقدام به نوشتن کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس کرده‌اند تا از این طریق، افراد بیشتری بتوانند پله‌های ترقی را طی کنند، ازدواج موفقیت‌آمیزی را تجربه کنند و کسب و کار بهتری داشته باشند. در این مقاله از مجله پلازیو ۷ کتاب ارزشمندی که در زمینه تقویت اعتماد به نفس نوشته است، به شما معرفی می‌شود. این کتاب‌ها با تکنیک‌های موثر و کاربردی می‌توانند کاری کنند که بهترینِ خود باشید.

نام کتاب: جرات داشته باش

نویسنده: فردریک فانژه

کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس

کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس

کتاب جرات داشته باش در سه بخش مجزا تقسیم‌بندی شده است. در نخستین بخش، مکانیزم‌های اعتماد به نفس و افتادن در دور باطل که معلول نداشتن اعتماد به نفس است به طور کامل شرح داده شده است. در دومین بخش کتاب نگاه‌های گوناگون و اشتباهی را که از دوران کودکی به خود داشته‌اید، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این کتاب به شما گفته می‌شود که خودشیفتگی ریشه در کمبود اعتماد به نفس دارد و در بخش آخر، درمان‌های کارآمدی را برای بهبود اعتماد به نفس به شما معرفی می‌کند.

نام کتاب: غلبه بر کم رویی

نویسنده: پل ژاگو

بر کم رویی خود غلبه کنید

غلبه بر کم رویی

“کتاب بر کمرویی خود غلبه کنید” از بهترین کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس در ۱۰ فصل نوشته شده است. این کتاب با هدف جرات دادن به افراد کمرو، براساس تجارب شخصی نویسنده کتاب به تحریر درآمده است. پل ژاگو خودش که خود نیز فردی خجالتی و کمرو بوده در مجموعه‌ای از آموزه‌های کاربردی و مفید سعی دارد با بیان علل کمرویی، مخاطب را به سمت داشتن اعتماد به نفسی بالا هدایت کند بدون آنکه درگیر غرور کاذب شود.

نام کتاب: صورتت را بشور دختر جان

نویسنده: ریچل هالیس

صورتت را بشور دختر جان

صورتت را بشور دختر جان

زنان و دخترانی که اعتماد به نفس کافی ندارند، مدام به خود درباره چهره و توانایی‌هایشان دروغ می‌گویند. هالیس در این کتاب به بیان این دروغ‌ها پرداخته و راهکارها و توصیه‌های خود را با زبان طنز همراه با مثال‌هایی واقعی از زندگی روزمره و شخصی بیان می‌کند. ریچل از معدود نویسندگانی است که توانسته هم افراد بسیاری بخنداند و هم کاری کند که آ‌نها در رویکرد‌های قدیمی خود تجدیدنظر کنند. این کتاب به شما کمک می‌کند که خود واقعی و با ارزشتان را کشف کنید.

مطلب پیشنهادی
بهترین کتاب‌های جان سی ماکسول

نام کتاب: ایجاد اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

نویسندگان: کیت برتون و برینلی پلتز

ایجاد اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

ایجاد اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

کیت برتون یک مشاور و مربی بین‌المللی حاذق در زمینه‌ اعتمادبه‌نفس در روابط است و برینلی پلتز از مقامات پیشتاز در زمینه‌ توسعه‌ مشاغل اجرایی بزرگ است. این کتاب به شما می‌گوید چطور در همان ملاقات اول دیگران را کاملا تحت تأثیر قرار دهید و در همه‌ جنبه‌‌های زندگی‌تان بااعتمادبه‌نفس‌‌تر باشید. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: اعتمادبه‌نفس یکی از مفاهیم خاص زندگی است که به این راحتی نمی‌شود تعریفش کرد (مثل زیبایی یا کیفیت).

مطلب پیشنهادی
چگونه هر روز ۱درصد بهتر از روز قبل باشیم؟

شاید فکر می‌کنید می‌دانید چیست و مطمئنید اگر با آن روبه‌رو شوید می‌توانید تشخیصش دهید، اما اگر بخواهید آن را دقیقا تعریف کنید،اصلا نمی‌شود. اعتمادبه‌نفس یک حس روزمره است، چیزی که تقریبا همیشه دارید، به جز در آن موقعیت‌های مهمی که انگار ناگهان اعتمادبه‌نفس از وجودتان رخت می‌بندد.

نام کتاب: در باب اعتماد به نفس

نویسنده: آلن دوباتن

در باب اعتماد به نفس کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس

در باب اعتماد به نفس

آلن دوباتن در این کتاب به بیان کلیدی‌ترین موانع خودباوری پرداخته و در این راه از سخن بزرگانی چون نیچه و مونتنی بهره گرفته است. در این کتاب مجموعه مهارت‌ها، ایده‌ها و افکار را به شیوه‌ای نظام‌مند به مخاطب می‌آموزد که بتواند اعتماد به نفس خود را تقویت کند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: “نوع خاصی از عدم اعتمادبه‌نفس وجود دارد که هنگامی بروز می‌کند که به رتبه و مقام خود شدیدا وابسته شویم؛ در این صورت هر موقعیتی که جایگاه ما را به خطر بیاندازد، اعتمادبه‌نفس ما را شدیدا تهدید می‌کند. چه‌بسا به همین دلیل باشد که بسیاری از ما از چالش‌هایی دوری می‌کنیم که در آن‌ها خطر شرمساری وجود داشته باشد؛ اما می‌دانیم که اکثر موقعیت‌های جالب، همین موقعیت‌های چالش‌برانگیزند.”

اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف

نویسندگان: محمد قهرمانی خُرم و زهره قادری

اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف

اگر شما توانایی‌های خود را باور ندارید و خود را کمتر از دیگران می‌دانید و در مواجهه با آنها نظرتان را بیان نمی‌کنید، به دلیل آن است که از طرد شدن توسط دیگران ناراحت و غمگین می‌شوید و احساس بی‌ارزش بودن می‌کنید؛ یا مغرور و خودشیفته هستید و خود را بهتر و بالاتر از دیگران می‌دانید و به خانواده، مدرک تحصیلی، پول، لباس، ماشین و… خود می‌بالید. با اینکه می‌دانید اعتماد به نفس ندارید اما تظاهر می‌کنید که آن را دارید، خواندن و عمل کردن به راهکارهای این کتاب برای شما مفید است.

مطلب پیشنهادی
۷ کتاب برتر در زمینه مدیریت زمان

محد قهرمانی خُرم می‌نویسد: پیش از آشنایی با دنیای روانشناسی، وقتی عبارت اعتماد به نفس را می‌شنیدم یا می‌خواندم، فکر می‌کردم که افراد دارای اعتماد به نفس با افراد معمولی بسیار متفاوت‌اند و از آغاز زندگی‌شان اعتماد به نفس بالایی داشته‌اند.

نام کتاب: اعتماد به نفس؛ دستیابی به آن و زندگی با آن

نام نویسنده: باربارا دی آنجلیس

اعتماد به نفس؛ دستیابی به آن و زندگی با آن کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس؛ دستیابی به آن و زندگی با آن

نویسنده در این کتاب ضمن تعریفی از اعتماد به نفس و خودباوری، ابزارهای لازم برای خلق اقتدار شخصی، اعتماد به نفس و عشق و علاقه در کار و روابط اجتماعی را بیان می‌کند. عناوین فصل‌های کتاب عبارت‌اند از: “در جست و جوی اعتماد به نفس و خودباوری واقعی”، “چگونه از تخریب خویشتن دست شسته و به رویاهای خود اعتمادکنیم”، “چگونه خودباوری و اعتماد به نفس را از هم اکنون در خود تقویت کنیم؟”، “چرا اعتماد به نفس ضعیف، عادتی است که ترک آن مشکل است؟” و “چگونه سه نوع اصلی از اعتماد به نفس و خودباوری را شکوفا کنیم؟”. با خواندن این اثر درمی‌یابید، باربارا دی آنجلیس از بهترین کتاب‌ های تقویت اعتماد به نفس را به رشته تحریر درآورده است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *