Search
Generic filters
بهترین کتاب‌های جان سی ماکسول

بهترین کتاب‌های جان سی ماکسول

جان کالوین ماکسول John Calvin Maxwell متخصص رهبری، کشیش و سخنران حرفه‌ای معاصر، در سال ۱۹۴۷ در میشیگان آمریکا متولد شد. وی به دلیل ریشه‌های مذهبی خانواده‌اش مدت‌ها در رشته‌های الهیات و کارشناسی مسیحیت تحصیل و سال‌ها به عنوان یک کشیش مشغول به موعظه و سخنرانی بود. ماکسول پس از ۱۴ سال سرانجام کشیشی را رها کرده و به سخنرانی‌های انگیزشی روی آورد. عمده کتاب‌های او درباره مدیریت و رهبری سازمانی است. در این مقاله از مجله پلازیو به معرفی بهترین کتاب‌های جان سی ماکسول پرداخته‌ایم.

ماکسول در سال ۲۰۱۴ از طرف انجمن مدیریت امریکا به عنوان رهبر کسب و کار شماره یک جهان و همچنین به انتخاب مجله بیزینس اینسایدر به عنوان تاثیرگذارترین متخصص رهبری در سطح جهانی برگزیده شد. وی همچنین طی ۶ سال متوالی به انتخاب سایت متخصصان رهبری، عنوان بهترین معلم رهبری را کسب کرد.

مطلب پیشنهادی
۷ کتاب برتر در زمینه مدیریت زمان

جان سی ماکسول هر سال برای بیش از ۵۰۰ شرکت سخنرانی می‌کند و در نیویورک تایمز، ژورنال وال استریت و بیزنس ویک Business Week نیز پرفروش‌ترین نویسنده است. او همچنین یکی از ۱۰ نویسنده برتر و عضو تالار افتخارات سایت آمازون به شمار می‌رود. از کتاب‌های جان ماکسول می‌توان به ۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری، ۲۱ صفت ضروری یک رهبر، ۱۵ قانون ارزشمند رشد، ۵ سطح رهبری، رهبری طلایی، رهبری ۳۶۰ درجه، مدیریت نگرش، آن‌چه رهبران باید بدانند و غیره اشاره کرد. افتخارات جان ماکسول بی‌شمار است. وی توانسته تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی، تعداد ۲۰ میلیون نسخه کتاب بفروشد که در نوع خود موفقیت بزرگی محسوب می‌شود. همچنین او در سال ۲۰۱۳، موفق به تربیت ۲۴هزار رهبر در کشور گواتمالا شده است.

۵ کتاب برتر جان سی ماکسول

آنچه رهبران باید بدانند

آنچه رهبران باید بدانند

این کتاب مجموعه‌ای ۵ جلدی است که در آن جان ماکسول، به موضوعات پنج‌گانه نگرش، اخلاق، آماده‌سازی، رابطه و رهبری می‌پردازد. نگاهی که نویسنده به این مفاهیم عمیق و تعیین‌کننده داشته، نقاط ضعف و قوت شما را در امور رهبری مشخص می‌کند.

بخشی از این کتاب:

چه اتفاقی بر سر تیمی می‌آید که یکی از اعضای آن مجبور باشد مدام در جایگاه اشتباه خود نقش بازی کند؟ اول اینکه روحیه تیم به تحلیل می‌رود و تیم نمی‌تواند با ظرفیت کامل بازی کند. سپس افراد از یکدیگر متنفر می‌شوند. افرادی که در حوزه‌ای ضعیف قرار دارند، از کسانی که در حوزه خود بهترین‌اند، متنفر و منزجر می‌شوند و کسانی که در تیم می‌توانند به بهترین وجه نقش خود را بازی کنند از افراد ضعیف تیم منزجر می‌شوند و اعتماد افراد به یکدیگر ضعیف و کمرنگ می‌گردد. تیم از پیشرفت باز می‌ماند.

۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری

21 قانون انکارناپذیر رهبری

۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری

این کتاب حاوی قوانین انکارناپذیر رهبری و نوشتار آن حاصل تجربیات ماکسول و کسانی است که او درباره آنها در این کتاب می‌نویسد. ۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری به قوانین جاودانه، قطعی و قدرتمندی اشاره دارد که اگر می‌خواهید رهبری بزرگ شوید باید از آن‌ها تبعیت کنید.

مطلب پیشنهادی
چگونه هر روز ۱درصد بهتر از روز قبل باشیم؟

در هر فصل از کتاب به یک قانون مربوط به رهبری پرداخته شده و با بیان موفقیت‌ها و شکست‌های دیگران به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از این قانون در زندگی خود استفاده کنید.

۵ سطح رهبری

5 سطح رهبری

۵ سطح رهبری

جان ماکسول در کتاب پنج سطح رهبری می‌گوید که رهبری فقط داشتن یک جایگاه نیست. وی در این اثر روش‌هایی را که شخص برای مبدل شدن به یک رهبر واقعی نیاز دارد، به پنج سطح یا پله تقسیم کرده و معتقد است تا هنگامی که نتوانید بر روی پله نخست مسلط شوید، رسیدن به پله‌های بعدی عملی غیرممکن است.

رهبری ۳۶۰ درجه

رهبری 360 درجه

رهبری ۳۶۰ درجه

این کتاب در ۵ فصل به مفهوم رهبری ۳۶۰ درجه پرداخته و به یک شخص با موقعیت متوسط و به تاثیر و نفوذی که می‌تواند بر سایر افراد بگذارد، اشاره دارد. ماکسول در این اثر تلاش کرده تا با تحلیل عقاید نادرست به مخاطبان نشان دهد که چگونه می‌توانند بر تمام افراد پیرامون خود احاطه داشته باشند.

بخشی از این کتاب:

هدف اصلی شما، حمایت از مدیریت؛ ارزش نهادن به سازمان و متمایز کردن خود از دیگر کارکنان و انجام تمام و کمال وظایفتان است. اگر این موارد را رعایت کنید. آن وقت مدیرتان متوجه می‌شود می‌تواند به شما اعتماد کند. به شما تکیه کند و به نصایح شما گوش دهد. در هر مرحله نفوذ شما بیشتر خواهد شد و شانس شما برای مدیریت کردن بر وی بیشتر و بیشتر می‌شود.

۲۱ صفت ضروری یک رهبر

21 صفت ضروری یک رهبر

۲۱ صفت ضروری یک رهبر

جان ماکسول در این کتاب، زندگی کسانی که نقش موثری در شکل دادن به تاریخ داشته‌اند را بررسی کرده و به فهرستی شامل ۲۱ ویژگی رسیده که لازم است در همه رهبران بزرگ وجود داشته باشد. این صفات و خصوصیات رفتاری و اخلاقی در ۲۱ فصل این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است. صفات بایسته یک رهبر نام دیگر این کتاب است.

بخشی از این کتاب:

پدری، دختر کوچکش را به کارناوال برده و دختر بلافاصله به سوی دکه‌ای رفت و درخواست پشمک کرد. همان طور که فروشنده، توده عظیمی از پشمک را به دست دخترک می‌داد، پدرش به او گفت: «عزیزم، آیا مطمئنی که می‌توانی همه‌اش را بخوری؟». دخترک جواب داد: «پدرجان نگران نباشید، داخل من خیلی بزرگ‌تر از خارج من است». این یعنی قدرت اخلاقی واقعی، درونی بزرگ‌تر از بیرون.

۱۰ جمله الهام‌بخش از جان سی ماکسول

اگر می‌خواهید عرض خیابان را طی کنید، یک یا دو درجه تغییر مسیر، آسیبی به شما نخواهد زد. اما اگر می‌خواهید از عرض اقیانوس بگذرید چند درجه خطا در محاسبه می‌تواند شما را به دردسر بیندازد.

زیاد کار کردن هنر نیست، هوشمندانه کار کردن هنر است.

اگر کار دیروز به نظرتان بزرگ می‌رسد، امروز کار مهمی انجام نداده‌اید.

همه آدمهای موفق، شکست را تجربه کرده‌اند، اما هرگز خود را شکست خورده و وامانده نپنداشته‌اند.

تنها راه برای درهم شکستن ترس آن است که با ترس خود روبرو شوید و به آن کاری که از آن می‌ترسید، اقدام کنید.

رهبر خوب پیروان خود را تشویق می‌کند تا چیزی را به او بگویند که نیاز به داشتن آن دارد، نه چیزی را که خوشایند اوست.

پیش از آنکه دیگران شما را باور کنند، شما آنها را باور کنید.

اگر خود به خویشتن اعتماد ندارید، دیگران هم به شما اعتماد نخواهند کرد.

امروز باید گامی شجاعانه بردارید تا فردا به اوج توانایی خود برسید.

وقتی کارتان تمام شد، دست از تلاش بردارید، نه وقتی که خسته شدید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *