Search
Generic filters
تفاوت آرایش در روز و شب

تفاوت آرایش در روز و شب

آیا در مورد تفاوت آرایش در روز و شب اطلاعی دارید؟ آیا با اصول آرایش در روز و شب آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید در طول روز آرایشتان باید چگونه باشد؟ یا اگر به یک مهمانی شبانه دعوت شدید چه اصولی را باید در آرایشتان رعایت کنید تا زیباتر از همیشه به نظر برسید؟ در این مقاله از مجله پلازیو به بررسی تفاوت آرایش در روز و شب و تمام نکاتی که در این زمینه وجود دارد پرداخته‌ایم، پس برای آشنایی با اصول و تفاوت آرایش در روز و شب در مجله پلازیو همراه ما باشید. 

علت تفاوت آرایش در روز و شب را می‌توان در دو مورد زیر عنوان کرد:

 • روشنایی روز و تاریکی شب
 • اشعه خورشید در روز

در طول روز به دلیل وجود اشعه مضر خورشید، لازم است که از کرم پودرهای حاوی ضد آفتاب برای آرایش خود استفاده کنید تا از پوستتان محافظت کنید. درحالی‌که شب هنگام چون نورها در محیط باز موضعی هستند، لازم است آرایش کمی پر رنگ‌تر و براق‌تر باشد تا در نور کم شب، جذابیت و زیبایی آرایش شما همچنان مشخص باشد. در حالت کلی اگر می‌خواهید آرایشتان چه در طول روز چه در شب، بسیار زیبا و جذاب باشد باید اصول آرایش در شب و روز را رعایت کنید.

علت اصلی تفاوت آرایش در روز و شب

علت اصلی تفاوت آرایش در روز و شب

تفاوت اصلی آرایش روز و آرایش شب در چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت آرایش در روز و شب، در مات و براق بودن آن است. علاوه بر این، انتخاب رنگ‌ها و نوع آرایش هم در شب و روز متفاوت است.

 1. در طول روز بهتر است که از لوازم آرایشی مات و بدون اکلیل استفاده کنید.
 2. در شب هنگام بهتر است، از لوازم آرایش کمی پر رنگ و براق تر یا به اصطلاح شاین‌دار استفاده کنید.
 3. توصیه می‌شود برای مراقبت و محافظت از پوست خود در برابر اشعه مضر خورشید و نور انواع لامپ‌ها، از کرم‌ پودر‌های حاوی ضد ‌آفتاب برای آرایش در طول شبانه‌روز استفاده کنید.

برای آرایش شب از کدام لوازم آرایشی استفاده کنیم؟

اگر به یک مهمانی شبانه دعوت شده‌اید و می‌خواهید آرایش مناسبی داشته باشید تا در شب زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسید، نکات زیر را رعایت کنید:

 • دقت داشته باشید که در زمان زیرسازی و آماده سازی پوست صورت، پایه آرایش را بیش از حد تیره و مات نکنید تا چهره‌تان گرفته و خسته نباشد.
 • ترجیحا برای آرایش شب از کرم پودرهای روشن و براق‌ را برای میکاپ خود استفاده کنید.
 • ابروها را کمی پر رنگ تر کنید تا جلوه بیشتری داشته باشند.
 • بهتر است سایه‌ چشم براق، اکلیلی و شاین‌داری انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ لباستان هماهنگ باشد.
 • در قسمت زیر چشم‌هایتان از سایه براق طلایی کمرنگ یا کرم استفاده کنید.
 • برای آرایش مژه‌ها در شب از ریمل حجم دهنده و بلند کننده استفاده کنید یا حتی می‌توانید از مژه مصنوعی کمک بگیرید.
 • خط چشم مخصوص پشت چشم را بلند، پهن و مشکی بکشید.
 • از رژگونه‌های شاین‌دار و براق کننده استفاده کنید.
 • رژ لب براقی متناسب با رنگ لباس خود انتخاب کنید. برای مثال رژ لب مایع انتخاب مناسبی است.
 • به جای رژ لب از براق کننده لب هم می‌توانید استفاده کنید.
 • در صورتی که چشمتان درشت است، خط چشم روشن و براق انتخاب کنید.
 • اگر چشم‌هایتان ریز است برای جلوه بیشتر آن‌ها از خط چشم مشکی استفاده کنید.
تفاوت آرایش در روز و شب

تفاوت آرایش در روز و شب

برای آرایش صبح از چه لوازم آرایشی استفاده کنیم؟

اگر قصد دارید در روز به مهمانی بروید و آرایش زیبایی داشته باشید باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • لوازم آرایش مات و بدون اکلیل را انتخاب کنید.
 • از کرم پودری استفاده کنید که صورت شما را مات کند و باعث برق افتادن روی پوست نشود.
 • از پنکک همرنگ پوست‌تان استفاده کنید تا صورتتان صاف و یکدست شود.
 • با خط چشم مدادی یک خط نازک و ظریف پشت چشمتان بکشید.
 • از مقدار کمی ریمل برای مژه‌ها استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید چشم‌های جذاب‌تر و گیراتری داشته باشید، کمی مداد دودی زیر چشم‌ها بکشید.
 • رنگ سایه بهتر است هماهنگ با رنگ چشم بوده یا از رنگ‌های دودی و خاکستری مات استفاده کنید.
 • رنگ رژ لب بهتر است مات و هماهنگ با آرایش صورت باشد.
اصول آرایش مخصوص روز و شب

اصول آرایش مخصوص روز و شب

زیرسازی پوست در آرایش روز و آرایش شب و تفاوت‌های آن

یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش صورت، زیرسازی پوست صورت است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. می‌توان گفت اولین قدم برای شروع آرایش همین مرحله آماده‌سازی و زیرسازی پوست است. در روز به دلیل اینکه خورشید در آسمان است و از نور آن بهره‌مند هستیم، بهتر است پیش از شروع آرایش از کرم‌ ضد آفتاب به عنوان لایه زیر ساز استفاده کنید. می‌توانید رنگ ضد آفتاب را هماهنگ با پوستتان انتخاب کنید یا کلا به سراغ کرم ضد آفتاب بی رنگ بروید. اما برای زیرسازی پوست در هنگام آرایش در شب باید از کرم مرطوب‌ کننده و کرم پودر استفاده کنید. برای رنگ کرم پودر بهتر است آن را متناسب با رنگ پوستتان انتخاب کرده و لایه نازکی از آن را روی پوست خود استفاده کنید.

تفاوت آرایش ابرو در روز و شب

ابروها در زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارند. اگر می‌خواهید چهره جذاب و گیرایی داشته باشید از آرایش ابروها غافل نشوید. تفاوت آرایش شب و آرایش روز شامل آرایش ابروها هم می‌شود و این قسمت از آرایش هم اصول مخصوص به خود را دارد. اگر ابروهای خوش فرم، بی نقص و زیبایی دارید، برای آرایش روز می‌توانید آن‌ها را با یک برس مخصوص ابرو شانه بزنید تا مرتب و زیباتر شوند. اما برای آرایش شب مخصوصا اگر موهایتان را پیچیده و جمع کرده‌اید بهتر است از رنگ‌های متضاد با رنگ مو، برای ابروهایتان استفاده کنید تا چهره شما را بازتر و شیک‌تر نشان دهد.

آرایش چشم در روز و شب

آرایش چشم در روز و شب

آرایش چشم‌ها در روز و شب

آرایش چشم شامل خط چشم، ریمل و سایه می‌شود که در ادامه توضیح می‎‌دهیم برای آرایش شب و آرایش روز چگونه این لوازم را باید انتخاب و استفاده کنید:

 • خط چشم

برای آرایش روز نباید از خط چشم ضخیم و بسیار بلند استفاده کنید. بهتر است خط چشمتان را نازک و کوتاه بکشید اما در شب می‌توانید خط چشم را بلند و ضخیم و شمشیری بکشید تا چشم‌هایتان زیباتر و گیراتر شوند. خط چشم کشیده و ضخیم برای آرایش شب کمک می‌کند تا خستگی چشم‌ها در عکس‌هایی که در طول مراسم شبانه گرفته می‌شود، مشخص نباشد.

مطلب پیشنهادی
از انواع خط چشم چه می‌دانید؟
 • ریمل

برای آرایش روز بهتر است از ریمل خیلی کمی استفاده کنید به طوری که تیرگی مایع ریمل روی مژه مشخص نباشد و فقط به کمک برس ریمل مقداری پیچ ‌و تاب آن‌ها را بیشتر کنید تا چشم‌ها شاداب‌تر و سرحال‌تر از آنچه هستند، دیده شوند. اما در شب از ریمل حجم دهنده و بلند کننده استفاده کنید. حتی می‌توانید برای جلوه بیشتر چشم از مژه مصنوعی نیز کمک بگیرید.

 • سایه چشم

توصیه می‌کنیم برای آرایش روز از سایه‌ چشم با رنگ‌های گلبهی، شامپاینی، صورتی و بنفش کم‌رنگ استفاده کنید زیرا انعکاس این رنگ‌ها در چهره، صورت شما را شاداب‌تر نشان می‌دهد. اما برای شب بهتر است از سایه کلاسیک و شیک دودی و تیره استفاده کنید. البته می‌توانید رنگ سایه چشم را متناسب با لباستان انتخاب کنید. در آرایش شب برای جلوه بیشتر می‌توانید اطراف چشم و گوشه‌های بیرونی آن را با رنگ قهوه‌ای و طلایی پررنگ تر کنید.

تفاوت آرایش چشم‌ها در شب و روز

تفاوت آرایش چشم‌ها در شب و روز

انتخاب رژگونه در آرایش روز و شب

عده‌ای فکر می‌کنند هرچه رژ گونه بیشتر و غلیظ تر باشد، آرایش زیباتر می‌شود! در صورتی که این تصور اشتباه است و استفاده بیش از حد از رژ گونه با رنگ‌های غلیظ، چه در آرایش روز و چه در آرایش شب کلا اشتباه است. از رژ گونه برای حجیم‌تر و برجسته‌تر کردن گونه‌ها استفاده می‌شود، اما اگر برای این کار از رنگ‌های غلیظ استفاده کنید، چهره شما را کاملا مصنوعی و غیر طبیعی خواهد کرد. اگر برای آرایش روز به دنبال رژگونه مناسب هستید، بهترین رنگ‌ برای شما صورتی بسیار ملایم و کالباسی است. اما اگر رژگونه مناسب آرایش شب را می‌خواهید باید به سراغ رنگ‌های برنزی، مسی و قهوه‌ای بسیار ملایم بروید و از آن‌ها به مقدار کم استفاده کنید.

رنگ‌های رژلب تفاوت آن‌ها در آرایش روز و شب

رژ لب زدن بخش جدانشدنی یک آرایش جذاب و بدون نقص است. انتخاب رنگ رژ لب اهمیت بسیاری در میکاپ شما خواهد داشت. برای آرایش روز، رژ لب‌هایی انتخاب کنید که رنگ طبیعی داشته باشند و صورت شما را شاداب‌تر و بشاش‌تر نشان دهند. برای مثال رژ با رنگ‌هایی مانند صورتی ملایم، قرمز یا قهوه‌ای کم‌رنگ، زرشکی، آلبالویی و گوشتی برای آرایش روز مناسب است. اما برای آرایش شب می‌توانید از رژ‌های پررنگ، غلیظ تر و براق‌تر استفاده کنید.

مارک لوازم آرایشی چه تاثیری روی آرایش روز و آرایش شب دارد؟

معتبر بودن برند لوازم آرایشی تضمین کننده کیفیت آرایش شما است. اگر قرار است از برندهای ناشناخته استفاده کنید، ممکن است آرایش شما ماندگاری کافی یا کیفیت لازم را نداشته باشد یا حتی به پوست صورت شما نیز آسیب برساند. در این صورت حتی با بهترین آرایش روز و شب، آرایش شما زیبا به نظر نخواهد رسید.

جمع بندی

در این مقاله از مجله پلازیو تفاوت آرایش در روز و شب را بررسی کردیم و تمام نکاتی که در این زمینه وجود دارد را به شما معرفی کردیم. به‌طور کلی مهم‌ترین تفاوت آرایش در روز و شب این است که در روشنایی روز بهتر است آرایش ملایم‌تر و ماتی داشته باشید تا چهره شما طبیعی و زیبا باشد. اما در آرایش شب دست شما برای انتخاب لوازم آرایش بازتر است و می‌توانید به سراغ رنگ‌های غلیظ تر و براق تر بروید تا در تاریکی شب به خوبی بدرخشید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *