Search
Generic filters
تفاوت های موس و کرم‌پودر در چیست؟

تفاوت کرم موس و کرم‌پودر در چیست؟

بزرگترین دلیل استفاده از زیرسازهای آرایشی نظیر موس یا کرم پودر، مخفی کردن جای جوش و زخم، آثار کک و مک و در نهایت یکدست کردن پوست است. اما پنهان کردن ایرادهای صورت نباید تنها هدف زیرسازهای آرایشی باشد. به‌عبارت دیگر، استفاده از لوازم آرایشی در جهت زیباتر شدن، نباید مانع از تنفس و بسته شدن منافذ پوست شود. مجله پلازیو را با بررسی زیرسازهای آرایشی و تفاوت های موس و کرم‌ پودر دنبال کنید.

موس بهتر است یا کرم پودر

موس بهتر است یا کرم پودر

کرم پودر محصولی مایع‌مانند غلیظ یا رقیق است که از آن برای زیرسازی آرایش استفاده می‌شود. کرم‌پودرها با توجه به نوع پوست چرب و خشک انتخاب شده و معمولا مقدار چربی یا میزان آبرسانی آنها بسته به نوع پوست متفاوت است. کرم‌پودر ساختاری رقیق دارند و سطح نرم و کرمی روی پوست ایجاد می‌کنند. اگر قصد شما از پوشاندن صورت فقط ایجاد لایه‌ای است که بتواند حداقل تا ۵ ساعت صورت را کاور کند کرم پودر بهترین انتخاب است.

 

مطلب پیشنهادی
بهترین کرم برای پوست‌های خشک

 

موس صورت، زیرساز آرایشی با ترکیبی از کرم پودر و پنکک است اما فرمولاسیونی متفاوت دارد. موس صورت، کرمی پوشاننده با ماندگاری بالا و بافت سبک است. موس‌های آرایشی ضمن اینکه پوشش مناسبی روی پوست ایجاد می‌کنند و باعث یکدستی آن می‌شوند، اجازه نفس کشیدن را از پوست نمی‌گیرند. یعنی به علت نداشتن بافت سنگین منافذ پوست را نبسته و باعث جوش نمی‌شوند.

پایه‌های موس با فرمول هوا و ذرات جاذب طبیعی، تزریق می شوند و کمک می‌کنند تا پوست جلوه‌ای مات و طبیعی به خود بگیرد. بافت موس بسیار سبک است و به سختی آن را روی پوست خود احساس می کنید. با کرم موس، دیگر نیازی به پنکک ندارید، زیرا خود به تنهایی تثبیت کننده آرایش است.

انواع موس صورت

موس صورت با خاصیت ضد آفتاب: مانند بسیاری از کرم‌پودرها که در آنها از ضدآفتاب استفاده می‌شود، برخی موسها نیز خاصیت ضد آفتاب با حداقل SPF، ۱۰  دارند.

موس صورت با خاصیت مات کنندگی: این موس با خاصیت مات کنندگی برای پوست‌های مختلط تا چرب مناسب است.

مزیت موس بر کرم پودر

تفاوت های موس و کرم پودر

کرم پودرهای سنگین منافذ باز پوست را پوشانده و برای استفاده مداوم و روزانه گزینه مناسبی نیستند.

ساختار موس سبک‌تر بوده و منافذ پوست را به طور کامل نمی‌پوشاند بنابراین می‌توان از آن به‌صورت روزانه استفاده کرد.

 

مطلب پیشنهادی
انواع مژه‌های مصنوعی را بشناسید

 

کرم‌پودرها انواع مختلفی دارند و مقدار چربی موجود در هر نوع متفاوت است اما میزان چربی در موس کمتر بوده و برای افراد دارای پوست چرب مناسب‌تر است.

موس، پوست را مات کرده و از براق شدن آن جلوگیری می کند.

ساختار موس غلیظ تر بوده و بافت یکدست‌تر و سفت‌تری نسبت به کرم پودر دارد.

بعد از کرم پودر باید از پنکک برای مات کردن پوست استفاده کرد اما موس مات بوده و به محصول دیگری برای فیکس شدن نیاز ندارد.

کرم پودرها غالبا در تیوب، شیشه یا بطری‌های پمپی قرار دارند اما موس به دلیل ساختار سبک و خامه‌ای خود در کاسه شیشه‌ای ریخته می‌شود.

تفاوت های موس و کرم‌ پودر

تفاوت های موس و کرم‌ پودر

چه زمانی از موس استفاده کنیم؟

اگر شما از میک‌آپ صورت پوششی صاف و یکنواخت می‌خواهید حتما از موس صورت استفاده کنید. کرم موس باعث می‌شود منافذ باز مخفی شوند و پوست شفاف و زیبا به نظر برسد. درخشش پوست پس از مصرف موس غیرطبیعی نیست؛ بنابراین بهترین گزینه برای آرایش در روزهای گرم خواهد بود. این محصول برای فصل سرما نیز بسیار عالیست چرا که روی پوست تکه تکه نمی‌شود و به خوبی آرایشتان را حفظ می‌کند.

با اینکه موس سبب یکنواخت و صاف شدن پوست می‌شود اما اصلا منافذ باز را نمی‌بندد تنها به دلیل پوشانندگی و انسجام بالا آنها را مخفی می‌کند.

اگر لک و جای جوش روی پوستتان دارید، حتی بدون پرایمر و کانسیلر هم می‌توانید با موس صورت آنها را پنهان کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

خرید و قیمت انواع کرم موس و کرم پودر

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *