Search
Generic filters
نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز

تمیز کردن ساندویچ ساز به ۳ روش

بعد از راهنمای خرید یک دستگاه ساندویچ‌ ساز و طرز استفاده از آن، نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز نیز از سوالات پرتکراری است که توسط کاربران فضای اینترنتی بسیار جست‌وجو می‌شود. این مطلب از مجله پلازیو را به این موضوع اختصاص داده‌ایم. با ما همراه باشید.

نحوه تمیز کردن دستگاه ساندویچ ساز

پیش از هر چیز باید بدانید که تمیز کردن به موقع لوازم برقی آشپزخانه، قادر است عمر و کارایی آنها را افزایش دهد. بنابراین بهتر است زمانی اقدام به تمیز کردن این دستگاه کنید که از آخرین استفاده آن زمان زیادی نگذشته باشد و ذرات غذا از سطح نچسب ساندویچ‌سازها، راحت‌تر جدا شوند. برای شروع نظافت ابتدا مطمئن شوید که دستگاه را از برق جدا کرده‌اید. اگر سطح دستگاه داغ است با کمک یک انبر یا حوله مرطوب، ذرات غذا را از دستگاه خارج کنید. سپس به یکی از روش‌های زیر اقدام به پاک کردن سطوح ساندویچ‌میکر کنید.

انواع شیوه های تمیز کردن ساندویچ ساز

نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز با مایع ظرفشویی

اگر سطح ساندویچ‌میکر مورد نظر قابلیت جدا شدن ندارد، دستمالی حوله‌ای را آغشته به ترکیب یک فنجان آب گرم و ۴ قطره مایع ظرفشویی کنید و سطح دستگاه را نم‌دار کنید. ترجیحا دستمالی را انتخاب کنید که از الیاف متراکم و لطیف تولید شده باشد. به جای دستمال می‌توانید از یک مسواک نرم استفاده کنید. بعد از اینکه خوب سطح کار را تمیز کردید، با یک دستمال جدید، محل تمیزشده را خشک کنید. مطمئن شوید که سطح از مواد شوینده پاک شده است. اگر میزان چربی زیاد است، با یک مسواک تمیز شیارهای دستگاه را تمیز کنید. هرگز برای سریع تمیز کردن قسمت نچسب از اسفنج زبر یا جسم بُرنده استفاده نکنید.

مطلب پیشنهادی
بهترین برند ساندویچ ساز در بازار چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر سطح ساندویچ‌میکر جداشدنی است، طبق اصولی که در دفترچه راهنمای آن قید شده، صفحه را جدا کرده و آن را در آب گرم غوطه‌ور کنید. مقداری از مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه در این حالت بماند. سپس با یک دستمال یا مسواک سطوح را تمیز کرده و آبکشی کنید.

نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز با سرکه و جوش شیرین

استفاده از سرکه و جوش‌شیرین روش دیگری است که می‌توانید برای تمیز کردن دستگاه اسنک‌ساز به کار ببرید. در این روش باید دستمال حوله‌ای یا اسفنج را به سرکه آغشته کنید و روی صفحات دستگاه بکشید. بعد از آن مقداری جوش‌شیرین اضافه کنید و اجازه دهید تا این مواد اثر پاک‌کنندگی خود را بگذارند. در مرحله آخر، با یک دستمال تمیز و مرطوب، سطح دستگاه را کاملا از سرکه و جوش شیرین پاک کنید.

نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز با مایع ظرفشویی

نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز با گاز پاک‌کن

اگر از جنس صفحات ساندویچ‌میکر مورد نظر آگاهی دارید و می‌دانید استفاده از اسپری چند منظوره یا گازپاک‌کن آسیبی به ابَرصفحه پخت نمی‌زند، از این محلول‌ها استفاده کنید و اگر نه ابتدا اسپری را روی بخش کوچکی از صفحه چدنی تست کرده و از سازگاری آن اطمینان حاصل کنید.

مطلب پیشنهادی
از انواع ساندویچ‌ ساز چه می‌دانید؟

پس از تست، با کمک یک اسفنج نم‌دار تمام صفحه ساندویچ‌ساز را مرطوب کرده و سپس اسپری چند منظوره یا گاز پاکن را روی آن بپاشید و چند دقیقه صبر کنید. در مرحله آخر، یک اسفنج یا دستمال نرم را با آب مرطوب کنید و روی باقیمانده سطوح بکشید تا اثرات غذا و چربی کاملا از بین برود.

توجه داشته باشید که نفوذ آب به بخش های داخلی دستگاه سبب خرابی ساندویچ‌ساز می‌شود. بنابراین برای پاک کردن سطوح جدانشدنی، دستمال را طوری نمدار کنید که با فشار دادن آن قطرات آب از دستمال خارج نشود و فقط حالت مرطوب و نم‌دار داشته باشد.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *