Search
Generic filters
راهنمای انتخاب جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی رباتیک و راهنمای خرید آن

اکنون به لطف تکنولوژی، گجت‌های خانگی بسیاری به لوازم خانگی اضافه شده‌اند تا بتوانید وقت خود را صرف انجام کارهای مهمتری کنید. یکی از این گجت‌ها جاروبرقی‌ رباتیک است. این مدل از جاروبرقی به عقیده بسیاری اگرچه نمی‌تواند جایگزینی برای جاروبرقی اصلی باشد اما بسیار مناسب افرادی است که وقت کافی برای نظافت منزل را ندارند. در بخش خانه و دکوراسیون مجله پلازیو در مورد راهنمای انتخاب جاروبرقی رباتیک بیشتر بخوانید.

مکانیزم کار جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی رباتیک

جاروی رباتیک، یک جارو و تی‌کش برقی کوچک و دایره‌ای یا مستطیلی شکل با ابعاد حدودی ۳۰ سانتیمتر و ارتفاع ۸ سانتیمتر است. این جارو تمام نقاط منزل را می پیماید و سطوح پارکت، سرامیک، فرش و موکت را تمیز می‌کند. جاروبرقی رباتیک را نمی‌توان جایگزینی برای جاروبرقی‌های معمولی دانست چرا که قدرت مکندگی کافی برای پاکسازی عمیق و همچنین سرعت کافی را ندارند. البته با یکبار استفاده از این نوع جارو، متوجه خواهید شد که با کمک آن می‌توانید به راحتی چند کار را به طور همزمان انجام دهید، قابلیت مثبتی که موجب چشم‌پوشی شما از مکندگی نسبتا پایین آن خواهد شد.

مکانیزم کار جاروبرقی رباتیک

مکانیزم کار جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی‌ رباتیک از طریق سنسورهای درون خود، نقشه‌ای فرضی از اتاق‌های خانه می‌سازد تا بتوانند از اسباب خانه دوری کرده و نقاط لازم را جارو کنند. اکثر مدل‌های این جاروبرقی‌ها با وای‌فای سازگاری دارند و از طریق اپلیکیشن‌های هوشمند قابل کنترل هستند. می‌توانید با برنامه‌ریزی جاروی رباتیک دسترسی آن را به نقاط مشخصی از خانه که نمی‌خواهید تمیز شوند مسدود کنید یا در مواقعی که خانه نیستید این دستگاه را فعال کنید.

به محض اینکه دستگاه روشن می‌شود و شروع به حرکت می‌کند، برس‌های کناری به صورت پیوسته به چرخش درآمده و ذرات گرد و خاک را از کناره‌ها به سمت برس اصلی هدایت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی
طرز استفاده از قهوه‌سازهای دستی و برقی

در مرکز دستگاه یک برس غلتان و یک برس پلاستیکی تعبیه شده است. برس غلتان مو و پرزهای روی زمین را جمع کرده و برس پلاستیکی نیز گرد و خاک و لکه‌ها را پاک می‌کند.

سپس در نهایت تمامی ذرات روی زمین توسط ورودی هوا به داخل مخزن مکش شده و سطوح را به بهترین نحو تمیز می‌کند. سنسورهای این جارو قدرت تشخیص ارتفاع با رسیدن به پله و لبه‌ها را دارند و مسیر جارو را تغییر می‌دهند.

جاروبرقی رباتیک

مسیر حرکت جاروبرقی رباتیک

حرکت خودکار: جارو بدون هیچ الگوی خاصی روی سطح پرسه می‌زند.

حرکت چرخشی: جارو دور نقطه‌ای مرکزی به‌شکل مارپیچ یا الگوهای دایره‌ای می‌چرخد.

حرکت لبه‌ای: جارو در حالت حرکت لبه‌ای، کناره‌های دیوار را پوشش می‌دهد.

حرکت زیگ‌زاگ: این حرکت مناسب‌ترین شیوه‌ حرکت جارو است و نقطه‌ای از سطح را از قلم نمی‌اندازد.

 جاروبرقی رباتیک

راهنمای انتخاب جاروبرقی رباتیک

قدرت مکش: همان‌طور که گفته شد قدرت مکش جاروی رباتیک به اندازه جاروهای معمولی نسل جدید نیست اما به هر حال موتور نقش تعیین‌کننده‌ای در کیفیت کار جارو برقی‌های رباتیک دارد. هرچه مکندگی این جارو بیشتر باشد، بهتر تمیز می‌کند. برای جارو برقی‌های رباتیکی که برس غلتان دارند قدرت مکش ۴۰۰ تا ۶۰۰ پاسکال کافی است.

ابعاد بدنه: هنگام خرید به اندازه جاروی رباتیک و ارتفاع پایه مبلمان خود توجه کنید. مدل‌های بزرگ این جاروها نمی‌توانند از زیر مبل و لابه‌لای وسایل به‌راحتی عبور کنند و بنابراین نقاط بسیاری را دست‌نخورده باقی می‌گذارند.

مطلب پیشنهادی
انتخاب یک میز اتوی خوب با چند نکته ساده

میزان نگهداری شارژ: جاروبرقی‌های رباتیک به‌طور میانگین یک ساعت شارژ نگه می‌دارند و برای شارژ مجدد به دو تا سه برابر مدت‌زمان نگه‌داری شارژ خود زمان نیاز دارند.

قابلیت برنامه‌دهی: اغلب جاروبرقی‌های رباتیک از قابلیت برنامه‌دهی (یا الگوریتم پیمایش) برخوردارند. با این قابلیت می‌توانید ربات را طوری برنامه‌ریزی کنید که در روز و ساعت مشخص و در بود یا نبود شما به نظافت منزل بپردازد.

بلندی صدا: جاروبرقی‌های رباتیک کاملا بی‌صدا نیستند. اگر صدای جارو شما را مضطرب می‌کند، می‌توانید نظافت خانه را زمانی به این جارو محول کنید که در خانه نیستید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *