Search
Generic filters
جدیدترین قابلیت‌های واتس‌ اپ

جدیدترین قابلیت‌های واتس‌اپ چیست؟

جدیدترین قابلیت واتس‌اپ برای سیستم عامل‌های اندروید، واکنش سریع نسبت به استاتوس‌هاست. به نظر می‌رسد واتس‌اپ دارد امکانات خود را به اپلیکیشن‌های پرطرفدار دنیا نزدیک‌ می‌کند. ویژگی جدید فقط در نسخه بتا ارائه شده و ظرفیت آن نیز به اتمام رسیده است. با این قابلیت علاوه بر اینکه مستقیما می‌توانید از کادر پایین هر استاتوس، واکنش خود را ارسال کنید، امکان تغییرات دیگری نیز در انتخاب‌ پس‌زمینه و گزینه‌های متنی خواهید داشت. این مقاله از مجاله پلازیو را با معرفی جدیدترین قابلیت‌های واتس‌ اپ دنبال کنید.

با قابلیت واکنش سریع، شما می‌توانید مانند استوری‌های اینستاگرام، هنگام مشاهده استاتوس‌ها در واتس‌اپ احساس خود را در قالب یک ایموجی به مخاطبان خود ارسال کنید. واتس‌اپ در حال حاضر روی هشت ایموجی که در این آپدیت به کار گرفته می‌شود وقت می‌گذارد، زمانی که واکنش خود را نسبت به یک استاتوس ارسال می‌کنید، واکنش‌ها به شکل یک ایموجی ساده در چت به دست طرف مقابل می‌رسد.

 به هر حال، ممکن است در آینده و در زمان ارائه نسخه نهایی این قابلیت، رابط کاربری جداگانه‌ای برای مشاهده واکنش‌ها در نظر گرفته شود. قابلیت واکنش به استاتوس‌ها فعلا فقط در نسخه دسکتاپ دیده شده، اما محتمل است که آن را در نسخه iOS و اندروید هم ببینیم.

جدیدترین قابلیت‌های واتس‌اپ چیست؟

افزایش محدودیت‌های تماس صوتی

واتس‌اپ اعلام کرده است که متا محدودیت تماس‌های صوتی را تا ۳۲ نفر افزایش می‌دهد. در حال حاضر تنها ۸ نفر می‌توانند به تماس گروهی اضافه شوند. این به‌روزرسانی باعث می‌شود واتس‌اپ به سایر برنامه‌های چت مانند تلگرام که محدودیتی در تعداد افراد متصل شده به یک تماس صوتی را ندارند، نزدیک‌تر شود. 

نظرسنجی در واتس‌اپ

از دیگر قابلیت‌های جدید واتس‌اپ در نسخه‌های دسکتاپ قابلیت ارسال نظرسنجی در گروه‌ها است که تا چند وقت دیگر ارائه می‌شود. این ویژگی اجازه می‌دهد شما و سایر افراد حاضر در گروه به گزینه‌های نظرسنجی رای بدهید و نتایج رای‌ها را ببینید. در هر صورت، نمی‌توانید متوجه شوید که چه کسی به چه گزینه‌ای رای داده است. البته با توجه به اینکه قابلیت نظرسنجی در گروه‌ها در دست توسعه قرار دارد، برخی ویژگی‌ها مثل نمایش رای‌دهندگان ممکن است بعدا به آن اضافه شود.

مطلب پیشنهادی
نکاتی جالب درباره اینستاگرام که احتمالا نمی‌دانید!

اپلیکیشن در جهت ایمن شدن هرچه بیشتر این قابلیت از سیستم رمزنگاری شده دوطرفه استفاده می‌کند تا هیچ‌کس، حتی خود واتس‌اپ نتواند محتوای آن‌ها را ببیند. فعلا ویژگی ارسال نظرسنجی فقط برای نسخه‌های دسکتاپ دیده شده ولی اگر نتایج آن رضایت‌بخش باشد قطعا برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS نیز منتشر می‌گردد.

جدیدترین قابلیت‌های واتس‌اپ چیست؟

فیلتر کردن چت‌ها

چندی پیش واتس‌اپ فیلترهای چت را به کاربران حساب‌های تجاری معرفی کرد و اکنون طبق گزارشی از WABetainfo، قرار است متا، ویژگی فیلتر کردن چت‌ها را به حساب‌های کاربری استاندارد اضافه کند. همانطور که در اسکرین‌شات مشاهده می‌کنید، پس از اجرای این ویژگی، کاربران می‌توانند گفت‌وگوها را بر اساس چت‌های خوانده نشده، مخاطبان، افراد غیرمخاطب و گروه‌ها فیلتر کنند. فیلتر کردن چت‌ها قابلیتی موثر خواهد بود، زیرا در حال حاضر، کاربران فقط می‌توانند با ضربه زدن روی دکمه جست‌وجو در منوی سه نقطه و جست‌وجوی جداگانه پیام‌ها، چت‌ها را پیدا کنند. گزینه فیلتر کردن چت‌ها با جدا کردن پیام‌ها بر اساس گروه‌ها و معیارهای شما، یافتن پیام مورد نظر را آسان‌تر می‌کند.

جدیدترین قابلیت‌های واتس‌اپ چیست؟

مشاهده ریلزهای اینستاگرام در واتس‌اپ

طبق استراتژی‌های مارک زاکربرگ برای شرکت متا، شما می‌توانید در آینده ریلزهای اینستاگرام را در واتس‌اپ دریافت کنید. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا ریلزهای اینستاگرام را مستقیما از برنامه واتس‌اپ تماشا کنند. مشاهده ریلزهای اینستاگرام می‌تواند بخشی از برنامه ادغام WhatsApp با سایر برنامه‌های متعلق به فیس‌بوک باشد.

طبق شنیده‌ها قرار است در سال ۲۰۲۲ به روزرسانی‌های موثر و مفیدی برای اپلیکیشن واتس‌اپ منتشر شود تا این برنامه از دایره رقابت با دیگر اپلیکیشن‌ها عقب نماند.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *