Search
Generic filters
بهترین افتر شیو مردانه و زنانه

راهنمای انتخاب افتر شیو مردانه و زنانه

شیو کردن موی بدن یکی از کارهایی است که ممکن است برخی از آقایان و بانوان هر روز یا هر چند روز یکبار به آن نیاز پیدا کنند. افترشیوها انواع مختلفی داشته و بر اساس پوست بدن و صورت انتخاب می‌شوند. در ادامه و در بخش زیبایی مجله پلازیو در مورد بهترین افتر شیو مردانه و زنانه و راهنمای انتخاب آن بیشتر بدانید.

بعد از کشیده شدن تیغ و ژیلت روی پوست به ویژه در ناحیه صورت و گردن، بیرونی‌ترین لایه پوست به دلیل ایجاد خراشیدگی، دچار قرمزی و خشکی می‌شود. افترشیو حاوی موادی است که از ایجاد التهابات ناشی از تراشیدن موها جلوگیری کرده و به پوست فرصت احیا می‌دهد. همچنین از آنجاکه پوست پس از عمل اصلاح به دلیل از دست دادن چربی لایه سطحی، نیاز به تغذیه و محافظت دارد، محتویات افترشیو با تنظیم چربی سطح پوست مانع از تحریکات پوستی و نفوذ آلودگی به داخل بافت پوست می‌شود. بنابراین اگر تاکنون بعد از اصلاح در برابر سوزش و خارش صورت بی‌تفاوت بوده‌اید و بروز جوش را طبیعی دانسته‌اید لازم است هرچه زودتر رویه خود را عوض کنید.

افترشیو لوسیون چیست ؟

برخی آقایان ترجیح می‌دهند که صورت خود را با ژیلت و تیغ اصلاح کنند. برخی بانوان نیز به دلیل مراقبت‌های پوستی بعد از لیزر، لازم است که موهای خود را با ژیلت بتراشند. به همین دلیل افترشیوها در دو نوع زنانه و مردانه و با محتویات متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

افترشیوها در انواع ژل، اسپری و بالم ممکن است حاوی همه یا برخی انواع آبرسان‌ها، اسانس‌های روغنی و عصاره‌های گیاهی باشند. از ترکیبات مهم بهترین افتر شیو مردانه و زنانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطلب پیشنهادی
راهنمای انتخاب ماشین ریش‌تراش

کره شیا: ضد التهاب برای پوست

روغن‌های طبیعی: آووکادو، نارگیل، دانه انگور، ماکادمیا (فندق استرالیایی)، بادام، زیتون یا جوجوبا-آبرسان و ترمیم‌کننده

گلیسیرین: آبرسان و ترمیم‌کننده پوست

استرینجنت: بستن منافذ پوست و حذف چربی اضافه پوست

انواع افترشیو‌

افتر شیو چیست

انواع افتر شیو

لوسیون: به دلیل وجود الکل بالا در افترشیو لوسیون، پوست تازه تراشیده شده می‌سوزد. اگر پوست خشکی دارید از این لوسیون استفاده نکنید زیرا در کنار ضدعفونی شدن صورت، پوست به ناچار دی‌هیدراته شده و منافذ آن بسته می‌شود.

مطلب پیشنهادی
چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

بالم: بالم‌ها دارای آب و روغن هستند و وظیفه آبرسانی و و تنظیم چربی پوست را به خوبی انجام می‌دهند. در افترشیوهای جدید از ترکیبات طبیعی از عصاره‌های طبیعی روغن استفاده شده و در نتیجه هنگام استفاده سوزشی را احساس نمی‌کنید.

ژل: این نوع از افترشیو ها دارای درصد کمی الکل کمی هستند. در ژل‌های افترشیو از روغن استفاده نمی‌شود و به همین دلیل ژل‌های افترشیو نسبت به بالم،  آب رسانی کمتری دارند.

راهنمای خرید افترشیو

 

راهنمای خرید افترشیو

 

ترکیبات افتر شیو

 

ترکیبات افتر شیو

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *