Search
Generic filters
راهنمای انتخاب شلوار لی دخترانه

راهنمای انتخاب شلوار لی دخترانه

شلوارهایی با متریال دنیم که با نام جین یا لی شناخته می‌شود یکی از پرطرفدارترین شلوارها در بین آقایان و بانوان است. لی از پارچه‌هایی است که علی‌رغم ضخامتش، راحتی فوق‌العاده‌ای داشته و نیاز به اتوکشی مکرر نیز ندارد. استحکام بالا و ماندگاری طولانی نیز از مزایای پارچه دنیم است. در ادامه با راهنمای انتخاب مدل شلوار لی دخترانه با مجله پلازیو همراه باشید.

راهنمای انتخاب شلوار لی دخترانه

راهنمای انتخاب سایز مناسب شلوار لی دخترانه

پیش از انتخاب شلوار باید نحوه اندازه‌گیری شلوار را دانسته و بر اساس اندازه‌های زیر شلوار خود را انتخاب کنید.

دور کمر: دور کمر را باید از کمی بالاتر از ناف و زیر دنده‌ها اندازه بگیرید.

دور باسن : دور باسن را باید از پهن‌ترین بخش آن اندازه بگیرید.

مطلب پیشنهادی
چگونه با ست جین ظاهر جذابی داشته باشیم؟

قد داخل شلوار: برای محاسبه قد داخلی شلوار باید فاصله‌ محل اتصال دو پا (خشتک) تا مچ پا را اندازه بگیرید.

قد بیرون شلوار: برای محاسبه قد بیرونی شلوار باید فاصله‌ دور کمر تا غوزک پا را اندازه بگیرید.

تناسب شلوار جین؛ اسلیم، اسکینی، جین‌نما، معمولی، راحتی

اندازه فاق شلوار لی دخترانه

فاق فاصله کمر و باسن را شامل می‌شود که هنگام نشستن روی صندلی، به صورت عمودی قرار می‌گیرد. این حد فاصل، اندازه‌ای بین ۱۲ تا ۱۷ سانتی‌متر و بیشتر را شامل می‌شود. فاق با سه اندازه کوتاه، متوسط و بلند نقش مهمی در فرم شلوار در پای شما دارد. اگر دکمه شلوار، بالای ناف بسته ‌شود یا اندازه فاق بیشتر از ۱۷ سانتی‌متر باشد جز دسته فاق بلندها محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی
شلوار چی مده؟ ۴۰ مدل جذاب شلوار سال ۲۰۲۱

شلوار فاق بلند به دلیل پوشش دادن چربی‌های اطراف شکم و پهلو برای افراد دارای اضافه وزن، بسیار مناسب است و به تخت نشان دادن قسمت میانی بدن کمک می‌کند.

انتخاب سایز شلوار جین زنانه مدل شلوار لی دخترانه

اگر اندازه فاق بین ۱۲ تا ۱۷ سانتی‌متر باشد، شلوار در دسته فاق متوسط قرار می‌گیرد. در این شلوار، دکمه روی ناف یا کمی زیر آن قرار دارد. شلوار لی دخترانه و زنانه با فاق متوسط نیازی به کمربند ندارد. این نوع فاق برای اکثر اندام‌ها مناسب است و به خاطر پوشیده‌تر بودن نسبت به شلوارهای فاق کوتاه، برای اکثر موقعیت‌های رسمی و غیررسمی کاربرد دارد.

راهنمای سایز و خرید شلوار جین زنانه مدل شلوار لی دخترانه

فاق‌های زیر ۱۲ سانتی‌متر، فاق کوتاه به شمار می‌رود. در این شلوار دکمه به اندازه ۵ سانتی‌متر زیر ناف قرار می‌گیرد. خانم‌های لاغر اندامی که پاهای کشیده‌ای دارند و مایلند کمی کمر خود را بلندتر نشان دهند از این شلوار استفاده می‌کنند. خانم‌هایی که باسن آن‌ها به فرم تخت نزدیک‌تر است می‌توانند با این شلوار فرم بهتری به باسن بدهند.

انتخاب شلوار جین مدل شلوار لی دخترانه

مدل شلوار بر اساس اندازه کمر و ساق

اسلیم: شلوارهای اسلیم کاملا تنگ بوده و روی قسمت ساق پا کمی گشاد می‌شود. این مدل شلوارها را می‌توانید هنگام پیاده‌روی یا در محل کار بپوشید. اگر اندازه فاق شلوارهای اسلیم مناسب باشد نقص‌های بدن را می‌پوشاند.

مطلب پیشنهادی
انتخاب یک میز اتوی خوب با چند نکته ساده

اسکینی: اسکینی به شلوار‌های تنگی گفته می‌شود که کاملا قالب پا‌ها را می‌گیرد و در قسمت ران و باسن بسیار تنگ و چسبان است. شلوارهای اسکینی فاق کوتاه فقط برای خانم‌های ورزشکار با شکم صاف مناسب است.

راهنمای سایز و خرید شلوار جین زنانه مدل شلوار لی دخترانه

جذب: شلوارهای جذب از شلوارهای اسکینی تنگ‌تر و جذب‌تر است. اگر می‌خواهید استایل رسمی داشته باشید باید در انتخاب رنگ شلوار دقت کنید. شلوار جذب نباید زیاد روشن باشد.

معمولی: این شلوارها کاملا راسته بوده و برای هر فرم بدنی مناسب است و می‌توانید آن ها را با هر لباسی ست کنید.

راحت: این شلوارها تقریبا مانند شلوارهای معمولی است با این تفاوت که فاق آن ها کوتاه‌تر است و دمپا گشادتر. 

اگر در انتخاب شلوار جین لی دخترانه نکته خاصی وجود دارد که آن را از قلم انداخته‌ایم، لطفا در بخش دیدگاه‌ها آن را با ما در میان بگذارید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *