Search
Generic filters
کیف مناسب با استایل

راهنمای انتخاب کیف مناسب با استایل

آیتم‌های بسیاری در یک استایل وجود دارند که به شما هشدار می‌دهند تا در انتخاب کیف دستی خود کمی هوشمندانه‌تر عمل کنید؛ آیتم‌هایی مثل مدل و رنگ مانتو، سایز و فرم بدن، بلندی قد، رنگ کفش و حتی کوچکی و بزرگی جثه. بنابراین برای انتخاب یک کیف مناسب لازم است حتما از یک راهنمای حرفه‌ای کمک بگیرید. مجله پلازیو با نحوه انتخاب کیف مناسب با استایل به روز شده است. با ما همراه باشید.

کیف رسمی یا غیر رسمی

صرف‌نظر از مدل و طراحی کیف، باید آن را متناسب با موقعیتی که در آن قرار می‌گیرید انتخاب کنید. موقعیت‌های رسمی، غیررسمی و مهمانی‌ها نیاز به انواع متفاوتی از کیف دارند. در محیط‌های اداری، مجالس ترحیم و گرامیداشت که برای حضور در آنها  لازم است سبک پوششی رسمی داشته باشید لازم است از کیف‌هایی استفاده کنید که کمترین تزیینات را داشته و از رنگ‌هایی خنثی برخوردار باشند. با این کار استایل خود را در معرض ریسک کمتری قرار داده و به‌نوعی قدرت را در دست خواهید داشت. یک کیف دستی مشکی براق یا مات، یک کیف کوچک خاکستری یا سرمه‌ای رنگ یا یک کیف چرم قهوه‌ای تیره، کاملا دست شما را در انتخاب سایر آیتم‌های سازگار با آن باز می‌گذارد. 

در استایل غیررسمی، تنوع کیف دستی بیشتر است و این یعنی می‌توانید کیف خود را علاوه بر مدل و تناسب آن با استایل با توجه به فصل نیز خریداری کنید. کیف‌های حصیری، کیف‌های ساحلی و کیف‌های کوچک بدون زیپ از کیف‌های تابستانی هستند که معمولا رنگ‌های شاد و تندی دارند و تقریبا با هر لباسی سازگارند. در مقابل انواعی از کیف‌های زمستانی مانند کیف‌های بافتنی را می‌توانید با پالتو و مانتوهای کژوال ست کنید. 

انتخاب کیف مناسب با استایل

انتخاب کیف مناسب با استایل

انتخاب کیف متناسب با مانتو

اگر قصد شما انتخاب کیفی باشد که بتوانید آن را با مانتو ست کنید، باید به هماهنگی رنگی این دو آیتم توجه داشته باشید. دو راه وجود دارد یا از کیف و مانتوی همرنگ استفاده کنید یا از کیف و مانتوی غیرهمرنگ. افرادی که معمولا در انتخاب رنگ جسارت کافی به خرج می‌دهند از رنگ‌های تند یا رنگ‌های متوالی در استایل خود بهره گرفته و مثلا از رنگ شتری برای پالتو و رنگ قهوه‌ای یا نارنجی برای کیف استفاده می‌کنند. اگر به دنبال یک استایل ساده و استاندارد هستید، نباید از رنگ‌های تند به صورت یکجا استفاده کنید؛ بلکه یکی از این دو آیتم مانتو یا کیف باید رنگ خنثی (رنگ سفید، سیاه و خاکستری) داشته و دیگری طرح‌دار یا دارای رنگی غیر خنثی باشد.

معیار انتخاب کیف مناسب با استایل

معیار انتخاب کیف مناسب با استایل

انتخاب کیف متناسب با اندام

اگر عرض شانه‌هایتان نسبت به سطح مقطع باسن بزرگتر است، درواقع فرم اندامی شما به شکل مثلث معکوس است. بنابراین باید توجهات را در اطراف ناحیه کمر خود نگه دارید تا ظاهری متعادل ایجاد شود. برای این کار نباید به دنبال کیف‌های شانه‌ای خیلی کوچک، خیلی بزرگ یا کیف‌هایی با بندهای بزرگ باشید. شما می‌توانید از کیف‌های کراس اُور، کیف‌های کمری و کیف‌های دستی با بند بلند را امتحان کنید.

اگر کمر و شانه‌هایی باریک‌تر از باسن دارید، شکل بدن شما گلابی است و برای ایجاد تعادل در اندام خود باید تمرکز را در اطراف شانه‌ها و قسمت سینه نگه دارید. برای رسیدن به این هدف، لازم است در مورد طول بند کیف دقت کنید. کیفی با بند کوتاه، بالاتنه را بزرگتر نشان می‌دهد؛ بنابراین بند کیف دستی شما نباید به اندازه‌ای باشد که تا زیر خط کمر کشیده شود. 

مطلب پیشنهادی
اندام گلابی شکل و تکنیک های خوش تیپی

اگر عرض شانه‌ها، کمر و باسن شما در یک راستاست، فرم بدنتان مستطیلی‌شکل است. برای ایجاد تعادل و اضافه کردن انحنا به بدن باید طول بند کیف را در اندازه‌ای نگه دارید که کیف روی باسن شما قرار بگیرد. جنس کیف نیز تاثیرگذار بوده و بهتر است به جای کیف‌های محکم با بافت سخت، کیف‌های چرمی نرم را انتخاب کنید.

اگر عرض کمر از شانه ها و باسن شما بزرگتر است، در این صورت فرم بدنی سیبی‌شکل دارید. برای ایجاد تعادل از انتخاب کیف‌های کوچک، بند کوتاه و بدون ساختار خودداری کنید. در این مورد کیف‌های بزرگ، چرمی و چرم سخت انتخاب‌های بهتری هستند.

در فرم اندام گلابی‌شکل، بالاتنه و پایین تنه هم اندازه و کمر باریک است. معمولا تمام مدل‌های کیف با این اندام سازگارند فقط باید به تناسب کیف با اندازه و قد خود توجه کنید. بانوانی با قد کوتاه و ریز جثه با کیف‌های دستی بزرگ کوتاه تر دیده می‌شوند بنابراین باید از کیفهای دستی کوچک‌تر استفاده کنند همچنین افراد با قد و جثه بزرگتر بهتر است از کیف‌هایی با اندازه متوسط استفاده کنند.

چه کیفی مناسب استایل شماست

چگونه کیف مناسب استایل‌ خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب کیف متناسب با قد

اگر فردی با قد کوتاه هستید و می‌خواهید کشیده‌تر به نظر برسید بهتر است که از کیف‌های کوچک ولی با بندهای بلند استفاده کنید تا قد بلندتر به نظر برسید. افرادی که دارای قد بلند هستند آزادند که از هر کیفی که می خواهند استفاده کنند اما توصیه می شود که از کیف های خیلی کوچک استفاده نکنید.

مطلب پیشنهادی
جدیدترین مدل کیف و کفش زنانه

انتخاب کیف مناسب اندام ورزشی

اگر از بانوان ورزشکار هستید و بدنتان حالت‌زاویه دار و برش‌خورده دارد، سعی کنید سراغ کیف‌هایی با همین مدل نروید، به عبارت دیگر استفاده از مدل کیف مربع، مستطیل و هر شکل هندسی دیگری با زاویه‌های تند برای شما ممنوع است. در صورتی که از این مدل‌ها استفاده کنید به نظر می‌رسد آدم خشک و خشنی هستید. در عوض استفاده از مدل‌های گرد و بیضی برای شما عالی عمل می‌کند. ضمن اینکه کیف یا حتی کوله ورزشی گرد شما می‌تواند انواع و اقسام جزییات و تزیینات را روی خودش داشته باشد.

 کیف مناسب با مانتو

راهکارهای ایجاد استایل مناسب

انتخاب کیف مناسب برای افراد سایز پلاس

اگر یک خانم سایز بزرگ یا پلاس سایز (Plus Size) هستید متاسفانه نمی‌توانید سراغ کیف‌های دستی کوچک بروید. بهترین مدل کیف برای شما کیفی است که بزرگ باشد و در عین داشتن طرح، رنگ روشنی هم داشته باشد. اگر مایل به استفاده از کیف دستی هستید و دوست دارید برای مهمانی سراغ آن بروید، از کیف‌های دستی بزرگ به جای مدل‌های معمولی و کوچک استفاده کنید.

انتخاب کیف متناسب با کفش

لازم نیست کیف و کفش شما نسخه‌های دقیقی از یکدیگر باشند. اما قطعا نباید کاملا با یکدیگر متضاد باشند. اگر تن رنگی خاصی از کفش‌های بنفش و اسطوخودوسی را پوشیده‌اید،  نباید کیفی را انتخاب کنید که با این رنگ مخالف باشد. خوشبختانه، رنگ‌های زیادی وجود دارد که با رنگ بنفش هماهنگ می‌شود. شما می‌توانید یک کفش به رنگ بنفش را با کیفی به رنگ مشکی، نارنجی یا زرد روشن و یا پاستلی مطابقت دهید. قطعا یک کیف دستی به رنگ قرمز تیره اصلا انتخاب مناسبی نیست. چرا که تضاد در این زمینه هدف ما نیست. 

انتخاب کیف مناسب با لباس

چند نکته کلی درباره انتخاب کیف مناسب با استایل

بهتر است کیف‌های بزرگ‌تر را با لباس‌های راحت‌تر و کیفهای کوچک‌تر را برای استایل‌هایی با جزییات بیشتر، استفاده کنید.

اگر رانهای بزرگی دارید، کیفی انتخاب کنید که زیر بازو قرار می‌گیرد، هر کیفی که درست روی کمر شما قرار بگیرد، توجه را به قسمت پایینی اندام شما جلب می‌کند.

اگر کیفی می‌خواهید که بتوانید هر روز از آن استفاده کنید و می‌خواهید با همه لباس‌های شما صرف‌نظر از رنگشان هماهنگ بشود، بهترین کار، انتخاب رنگ خنثی است.

اگر از افرادی هستید که لباس‌هایتان را از رنگ‌های مختلف انتخاب می‌کنید، بهتر است کیفی با رنگ خنثی را در استایل خود بگنجانید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

کالکشن کیف های زنانه

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *