Search
Generic filters
بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی

راهنمای خرید بهترین مارک ماشین لباسشویی

با وجود تنوعی که در عرضه ماشین‌‌های لباسشویی ایرانی و خارجی وجود دارد، خریدن یک مدل حرفه‌ای که تا مدت‌ها کار کند دقیقا شبیه به سرمایه‌گذاری است؛ چراکه یک ماشین لباسشویی ایده‌آل از یک طرف در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند و از طرف دیگر از لباس‌ها محافظت کرده و ماندگاری بیشتری به البسه می‌بخشد. بخش خانه و دکوراسیون مجله پلازیو با نکات بیشتری در مورد راهنمای خرید ماشین لباسشویی و معرفی بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی به روز شده است. با ما همراه باشید.

اولین نکته‌ای که به طور معمول در خرید یک ماشین لباسشویی لحاظ می‌شود مدل آن است. اینکه ماشین لباسشویی در کدام قسمت آشپزخانه قرار می‌گیرد و برای استفاده از آن چقدر فضا در اختیار دارید در این انتخاب موثر خواهد بود. بودجه و همچنین ویژگی‌های سودمند یک ماشین لباسشویی از دیگر عوامل موثر در انتخاب آن است.

مطلب پیشنهادی
بهترین مارک چرخ گوشت چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع مدل ماشین لباسشویی

درب از بالا (معمولی): در این ماشین لباسشویی با پر کردن مخزن آب و زدن دکمه، شستن لباس‌ها انجام و برای شستن لباس‌ها از چرخش به جای پیچاندن استفاده می‌شود. شیوه استفاده راحت، سبک و کم‌جا بودن از مشخصه‌های دیگر این دستگاه است. اگر به دنبال مصرف آب کمتری هستید خرید چنین مدلی توصیه نمی‌شود، زیرا محفظه عمیق آن را باید پر از آب کنید. ضمن آنکه مدل درب از بالا سر و صدای بیشتری در مقایسه با سایر مدل‌ها دارد.

ماشین لباسشویی درب از بالا (معمولی)

درب از بالا با خشک‌کن (دوقلو): این مدل از ماشین‌های لباسشویی‌ از روش معلق بودن لباس برای شست‌وشوی البسه استفاده می‌کند. مدل دو قلو در مقایسه با مدل معمولی آب کمتری مصرف کرده و با استفاده بهینه از مواد شوینده، تولید کف کمتری دارد. از مزایای این دستگاه، ظرفیت بالای آن است که تا ۹ کیلوگرمی هم در برخی از مدل‌های آن وجود دارد. حایر، اسنوا و پاکشوما بهترین مارک های ماشین لباسشویی ایرانی در این مدل محسوب می‌شوند.

ماشین لباسشویی دوقلو بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی

مدل درب از جلو: این دستگاه براساس حجم لباس‌های داخل ماشین لباسشویی، آب لازم دارد. درواقع دیگ این لباسشویی‌ها به صورت افقی قرار گرفته و باعث می‌شود مصرف آب کمتری داشته باشد و با چرخش آرامی به شست‌وشوی لباس‌ها بپردازد. از مزایای این دستگاه، آن است که سر و صدای کمتری داشته و فضا کمتری نیز اشغال می‌کند. این مدل از مواد شوینده به صورت بهینه استفاده کرده و لباس‌ها را تمیز تر می‌شویَد.

انواع مدل ماشین لباسشویی بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی

ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

برای استفاده از ماشین لباسشویی اتوماتیک کافی است آن را به آب و برق وصل کنید، سپس مایع شست‌وشو را به دستگاه اضافه کرده و برنامه شست‌وشو را انتخاب کنید. پس از آن دستگاه به صورت خودکار تمام موارد مانند میزان آب مصرفی و میزان مواد شوینده و … را تشخیص داده و روند شست‌وشو را انجام می‌دهد. در نسل جدید این دستگاه‌ها برای مصرف بهینه‌تر، از سنسور وزن نیز استفاده شده است تا انتخاب میزان آب و مواد شوینده، نحوه شست‌وشو و زمان چرخش دقیق‌تر باشد.

مطلب پیشنهادی
باربیکیو ذغالی بهتر است یا گازی

از تفاوت‌های دستگاه‌های خودکار و نیمه‌خودکار می‌توان به چگونگی تامین آب آنها اشاره کرد. در دستگاه‌های نیمه اتوماتیک شما باید خودتان آب را اضافه کنید و اگر لباسشویی از نوع دوقلو باشد باید شخصا لباس‌ها را در مخزن خشک‌کن قرار داده و یا تنظیمات آن را پس از شستشو انجام دهید. 

ماشین لباسشویی اتوماتیک

مشخصات فنی ماشین لباسشویی

 • ظرفیت ماشین‌لباسشویی

ماشین لباسشویی را با توجه به تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. یک ماشین لباسشویی با ظرفیت ۵ کیلوگرمی برای یک خانواده ۲ نفره مناسب است و برای خانواده بیش از ۳ نفر، ظرفیت بالای ۷ کیلوگرم پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. اگر اصرار دارید تا برای شستن اقلام دیگری مانند پرده، روانداز یا لباس‌های زمستانی از ماشین لباسشویی استفاده کنید؛ خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت ۹.۵ کیلوگرم عقلانی‌تر است. توجه داشته باشید که ریختن لباس بیش از ظرفیت دستگاه، روند شست‌وشو را دچار اختلال کرده و لباس‌ها تمیز نمی‌شود؛ ضمن آنکه عمر موتور ماشین لباسشویی خیلی زود به پایان می‌رسد. ریختن لباسی کمتر از ظرفیت دستگاه نیز باعث ایجاد لرزش و سر و صدا خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
بهترین رنگ برای اتاق خواب کودک

اگر فرزند کوچک دارید یا به هر دلیل مجبور هستید به صورت روزانه از ماشین لباسشویی استفاده کنید، به دلیل حجم کم لباس‌ها استفاده از ماشینی با ظرفیت تا ۷ کیلو کفایت می‌کند. نسل جدید ماشین‌های لباسشویی دارای گزینه‌ای به نام Quick wash یا شست‌وشوی سریع بوده و مناسب استفاده‌ روزانه است.

مشخصات فنی ماشین لباسشویی بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی

 • اندازه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی مورد نظر شما چه حجمی از فضا را اشغال می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال لازم است بدانید که هنگام نصب دستگاه، حتما باید فضایی در پشت آن خالی باشد. برای مدل‌های درب از بالا نیز باید فضایی را در نظر بگیرید که درب ماشین به طور کامل و آزادانه باز و بسته شود. برای مدل‌های درب از جلو نیز اگر جهت حرکت در به سمت دیوار باشد، هنگام خارج کردن لباس قطعا با مشکل مواجه خواهید شد.

 • برنامه شست وشوی ماشین لباسشویی

در نسل جدید ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک، انتخاب برنامه‌ شست‌وشو و تنظیم خودکار زمان، سرعت چرخش، سرعت خشک کن و مدت زمان آبکشی کمک می‌کند تا کیفیت لباس‌ها حفظ شود. لباسشویی‌های اتوماتیک همه چیز را به صورت خودکار انجام می‌دهند، اما اگر مصرف‌کننده نوع لباس و نوع لکه را مشخص نکند، لباسشویی نمی‌تواند کار متفاوتی انجام دهد و در واقع همه لباس‌ها را به یک شیوه مشخص که قبلا تنظیم شده تمیز خواهد کرد. برنامه ماشین‌لباسشویی از برندهای مختلف با هم متفاوت بوده و لازم است دفترچه راهنمایی دستگاه با دقت مطالعه شود.

بهترین برند ماشین لباسشویی

 • مصرف آب و انرژی

میزان مصرف انرژی و آب مشخص می‌کنند ماشین لباسشویی در یک سال چقدر هزینه دارد. اگر هزینه‌های جاری برای شما اهمیت بالایی دارد، دستگاهی با هزینه‌های پایین‌تر به شرط اینکه دچار استهلاک قطعات نشود در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه‌تر است. سیستم برچسب انرژی EU دستگاه‌هایی با درجه A+++ تا A را در گروه دستگاه های با مصرف انرژی بهینه قرار می دهد. هر درجه، میزان راندمان متفاوتی دارد.

مطلب پیشنهادی
۲۰ مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک

هر برچسب شامل علامتی برای مصرف توان دستگاه با واحد W/year و علامتی برای مصرف آب با واحد lit/year  است. به دنبال دستگاهی باشید که پایین‌ترین مقدار را در این قسمت دارد. استفاده از آب و انرژی کمتر و راندمان بیشتر به معنای کاهش هزینه‌های شماست.

بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

 • پارس خزر
 • آبسال
 • ایکس ویژن
 • اسنوا
 • پاکشوما
 • ال‌جی 
 • بوش
 • سامسونگ
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید ماشین لباسشویی

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *