Search
Generic filters
راهنمای خرید دامن

راهنمای خرید دامن زنانه شیک و جذاب

دامن زنانه یکی از اِلمان‌های استایل کلاسیک است که هنوز قدرت خود را در دنیای مد و پوشاک بانوان از دست نداده است. اگر جزو بانوان شلوارپوش هستید، انتخاب دامن با طرح و رنگ جذاب می‌تواند یک تغییر اساسی در ظاهر شما ایجاد کند. بخش مد و فشن مجله پلازیو را با راهنمای خرید دامن و نکاتی در مورد نحوه ست کردن آن ورق بزنید.

گرچه همه دامن‌ها ابتدا با یک الگوی ساده طراحی می‌شوند اما از لحاظ طرح، قد و نوع دوخت به دسته‌بندی‌های متعددی تقسیم می‌شوند.

دامن ساده: این دامن ساده‌ترین نوع برش را داراست. از این مدل در دوخت انواع مختلف دامن در استایل‌های رسمی و مجلسی بهره گرفته می‌شود. افراد لاغر و متوسط نیز می‌توانند از دامن ساده در استایل‌های کژوال استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی
جدیدترین مدل دامن نوزادی

دامن فون: این دامن بدون چین و ساسون، هرچه از سمت کمر به پایین می‌رود، با شیب بسیار ملایمی گشاد می‌شود. افرادی با فرم‌های مختلف بدن می‌توانند دامن فون را یک بار هم که شده امتحان کنند. مدل‌های خاص و برش‌دار این مدل دامن بسیار مناسب اندام حجیم و قد متوسط رو به پایین است.

 

دامن زنانه پیلی دار راهنمای خرید دامن

دامن زنانه پیلی دار

 

مدل ساده دامن زنانه میدی راهنمای خرید دامن

مدل ساده دامن زنانه میدی

 

مدل ساده دامن زنانه

مدل ساده دامن زنانه

 

انتخاب دامن زنانه پیلی دار

انتخاب دامن زنانه پیلی دار

 

انتخاب دامن زنانه

انتخاب دامن زنانه

دامن کلوش: دامن کلوش به صورت ربع، نیم و تمام دایره دوخته می‌شود که اصطلاحا یک چهارم کلوش، نیم کلوش و تمام کلوش نامیده می‌شود. مدل بدون چین و ساسون‌دار این دامن این اجازه را می‌دهد تا تیپ‌های مختلف فیزیکی بتوانند این دامن را در استایل خود بگنجانند.

دامن چین‌دارچین خوردگی در ناحیه کمر و گشاد بودن از ویژگی‌های دامن چین‌دار است، این دامن به شرط تناسب با قد، مانند دامن کلوش برای همه قابل استفاده است.

مطلب پیشنهادی
تور و لباس‌های مجلسی شیک و جذاب

دامن پیلیاین دامن‌ها گونه‌ای از دامن‌های چین‌دار هستند که دارای چین‌های منظم و در دو مدل پیلی یک طرفه و پیلی دو طرفه با پارچه‌ای ضخیم عرضه می‌شوند. نمونه پرطرفدار این دامن‌ها، مدل‌های پلیسه است.

دامن ترک: ترک مدل دامنی با برش‌های عمودی است. تعداد این برشها متغیر است. دامن های ترک در مدل های چهار و شش و هشت و …..ترک وجود دارد. از این مدل یشتر در پارچه‌های ضخیم و زمستانی به کار می‌رود و بسیار مناسب افراد قد کوتاه و دارای اضافه‌وزن است.

مدل دامن بر اساس قد:

دامن کوتاه یا مینی‌ژوپ

دامن بلند یا ماکسی 

دامن میدی یا متوسط 

دامن زنانه ساده

دامن زنانه ساده

 

دامن زنانه چین دار

دامن زنانه چین دار

 

دامن زنانه پیلی دار حریر راهنمای خرید دامن

دامن زنانه پیلی دار حریر

 

دامن زنانه چاک دار ساده راهنمای خرید دامن

دامن زنانه چاک دار ساده

اگر لاغر و باریک هستید: دامن‌های کوتاه و چین‌دار، مدل‌های مناسب‌تری در مقایسه با دامن‌هایی است که تمام پا را می‌پوشاند.

اگر ورزشکارید: با دامن‌های کوتاه ساده یا پیلی‌دار، پاهای عضلانی شما بیشتر نمود خواهد داشت. دامن‌های متوسط زیر زانو به لاغر نشان دادن پاها بیشتر کمک می‌کند البته اگر پاهای حجیمی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
برای خانم‌های میانسال چه لباس مجلسی مناسب است؟

اگر اندام گلابی‌شکل دارید: دامن‌های فون، ترک و کلوش با دوخت ساده با قد زیر زانو توصیه می‌شود.

در اندام سیب شکل دارید: از انتخاب دامن‌هایی که رنگ‌هایی روشن در قسمت کمر دارند خودداری کنید. این دامن‌ها توجه را به کمر جلب می‌کند. دامن‌های قد بلند که کمر پهنی ندارند انتخاب مناسبی است. 

دامن پیلی دار جین بلند

دامن پیلی دار جین بلند

 

دامن پیلی دار میدی

دامن پیلی دار کوتاه

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید دامنه زنانه

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *