Search
Generic filters
راهنمای خرید راکت بدمینتون

راهنمای خرید راکت بدمینتون

شاید شما هم از علاقه‌مندان به رشته ورزشی بدمینتون باشید و بخواهید که در این ورزش کم‌کم به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید. بد نیست بدانید که از گام‌های اولیه برای تجربه یک بازی حرفه‌ای و هیجان‌انگیز، داشتن یک راکت استاندارد و باکیفیتی است که ذوق شما را در همان ابتدای شروع ورزش کور نکند. یک راکت مناسب چه بسا موجب انگیزه شما برای ادامه‌دادن شود؛ به همین دلیل مجله پلازیو با راهنمای خرید راکت بدمینتون به روز شده است تا در این انتخاب به شما کمک کند. 

راکت بدمینتون

راکت بدمینتون یکی از تجهیزات و ابزارهای ورزشی با ظاهری شبیه به یک پاروی کوچک است که در انجام ورزش‌هایی مانند تنیس، پینگ‌پنگ، بدمینتون و غیره کاربرد دارد. بدمینتون از کم‌هزینه‌ترین ورزش‌های راکتی است که با هر سطحی از مهارت می‌توانید در فضای باز، پارک و سالن‌های سربسته این ورزش جذاب را امتحان کنید و از آن لذت ببرید. چه یک فرد مبتدی باشید و یا یک حرفه‌ای تمام‌عیار؛ مهم این است که بدانید برای جلوگیری از آسیب دیدن دست‌ها در گذر زمان حتما باید از راکت بدمینتون باکیفیت و مناسب استفاده کنید.

بهترین راکت بدمینتون

بهترین راکت بدمینتون

بهترین راکت بدمینتون چه ویژگی‌هایی دارد؟

قطعا راکت‌های متعددی به بازار عرضه می‌شود که در نظر اول ممکن است توجه شما را جلب کند، اما همه راکت‌ها از استانداردهای کافی برخوردار نیستند. اگر می‌خواهید یک راکت مناسب با کیفیت قابل‌قبول انتخاب کنید که با توانایی بازی و نحوه عملکرد شما منطبق باشد لازم است که هنگام خرید به نکات مهمی توجه کنید.

وزن راکت

وزن راکت را معمولا با  حرف “U”  نمایش می‌دهند. هرچه عدد کنار این حرف، کوچکتر باشد وزن راکت بدمینتون سنگین‌تر است. وزن راکت معمولا ۸۰ تا ۱۱۵ گرم است که پس از زه‌کشی به ۱۴۰ گرم نیز می‌رسد. در شرایط برابر، راکت با وزن بالاتر دارای ضربه قدرتمندتر و انتقال شوک کمتر است، اما راکت سبک‌تر را می‌توان سریع‌تر حرکت داد و راحتی و سازش بیشتری با شما خواهد داشت. راکتی با وزن ۸۵ تا ۸۹ مناسب مبتدی‌ها و راکتی با وزن ۹۰ گرم و بیشتر، مناسب حرفه‌ای‌هاست.

مطلب پیشنهادی
چگونه راکت پینگ پنگ را زنده کنیم؟

شکل راکت

راکت‌های موجود در بازار در ۲ نوع فریم عرضه می‌شود؛ فریم بیضی‌شکل و فریم ایزومتریک.

فریم بیضی‌شکل: در این فریم، مرکز ثقل به سمت پایین قرار داشته و سطح موثر آن کوچکتر و متمرکزتر است. در صورتی این نوع راکت را انتخاب کنید که دقت بالایی داشته باشید.

فریم ایزومتریک: این مدل فریم که از آن به عنوان فریم مربعی نیز یاد می‌شود در مقایسه با مدل بیضی‌شکل سطح موثر بیشتری دارد. از این رو با کمک این فریم می‌توانید ضربات بیشتری را کنترل کنید.

بهترین برند راکت بدمینتون

بهترین برند راکت بدمینتون

مشخصات ظاهری راکت بدمینتون

تور یا زه راکت

تور راکت بدمینتون در واقع همان زه محصول تلقی می‌شود که باید از تار و پودهای محکم و در عین حال انعطاف‌پذیری برخوردار باشد تا ضربات را به خوبی دفع کند.

شفت

شفت یا همان میله دسته راکت ها بطور کلی در دو مدل خشک و نرم تولید می‌شوند. برای تشخیص خشکی یا نرمی شفت یک راکت، لازم است دو انتهای راکت را در دست گرفته و با کمی وارد کردن فشار، دقت کنید که آیا میله دسته خم می شود یا خیر.

مطلب پیشنهادی
همه چیز درباره بازی دارت

جنس دسته راکت

فاکتور مهم بعدی در خصوص خرید راکت بدمینتون توجه به جنس دسته آنان است. جنسی را انتخاب کنید که راکت در دستتان نلغزد و تعریق را دفع کند.

 طول راکت بدمینتون

معمولا راکت‌هایی که دارای دسته های بلندتری هستند برای افراد مبتدی و تازه‌کار مناسب هستند و راکت‌های دارای دسته‌های کوتاه تر به دلیل افزایش سطح کنترل ضربات برای بازیکنان حرفه‌ای بهتر است.

راهنمای خرید راکت بدمینتون

راهنمای خرید راکت بدمینتون

انواع راکت بدمینتون

راکت مبتدی: راکت بدمینتون مبتدی یا بیسیک عمدتا ازجنس آلومینیوم ساخته شده و از وزن بیشتری در مقایسه با دیگر راکت‌های موجود در بازار برخوردار است.

راکت نیمه‌حرفه‌ای: فریم راکت‌های نیمه‌حرفه‌ای جنسی از آلومینیوم دارد و شفت راکت نیز که همان قسمت اتصال‌‎دهنده دسته به کلاهک راکت است، از جنس کربن ساخته می‌شود.

مطلب پیشنهادی
چربی سوزی با الپتیکال یا اسکی فضایی

راکت حرفه‌ای: این راکت جنسی از جنس کربن گرافیتی دارد. از ویژگی این نوع راکت‌ها می‌توان به سبک بودن، خوش‌دست بودن و انعطاف‌پذیر بودن آن ها اشاره کرد.

بهترین برند راکت بدمینتون

بهترین برند راکت بدمینتون در مدل‌های Wish ویش، Forza فورزا، Max مکس، Wilson ویلسون، Victor ویکتور، Head هد، Yonex یونکس،Kawasaki کاوازاکی و Fox فاکس به فروش می‌رسد.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید انواع راکت

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *