Search
Generic filters
گیره یا سنجاق کراوات

راهنمای خرید گیره کروات

اگرچه کراوات یکی از اکسسوری‌هایی است که به آقایان اجازه می‌دهد در عین شیک‌پوشی، ظاهر مرتبی نیز داشته باشند. اما گاهی خود کراوات است که در داشتن یک استایل مرتب با شما همکاری لازم را ندارد. به عبارت بهتر، به هردلیلی از جای اصلی خود به جهت‌های مختلف حرکت می‌کند. اینجاست که گیره یا سنجاق کراوات به کمک شما می‌آید. در بخش مد و فشن مجله پلازیو در مورد کارایی این اکسسوری بیشتر بدانید.

گیره کراوات

گیره، سنجاق یا هولدر کراوات (tie clips) ابزاری است که وظیفه آن متصل کردن کراوات به لبه پیراهن برای ثابت نگه داشتن آن است.

مطلب پیشنهادی
همه چیز در مورد انتخاب کراوات مردانه

هرچند این گیره جدا از نگه داشتن کراوات، جنبه تزیینی داشته و از مدل‌های متنوع آن برای رسیدن به یک ظاهر جذاب استفاده می‌شود اما اشتباهاتی کوچک در استفاده از آن کافی است تا تلاش شما در جهت شیک‌پوشی نتیجه عکس دهد.

گیره یا سنجاق کراوات طلایی فلزی

گیره یا سنجاق کراوات طلایی فلزی

گیره یا سنجاق کراوات

سنجاق کراوات ساده

محل قرار گیری گیره کراوات

  • گیره کراوات باید از سمت راست به چپ، درست در جایی بین دکمه سوم و چهارم و موازی جیب کت قرار بگیرد. الگوهای مدرن‌تر می‌گویند بهتر است که هولدر کراوات را بالاتر از مکان گفته شده متصل کنید.
  • گیره کراوات نباید از پهنای خود کراوات بزرگتر باشد در واقع باید فقط بخش زیادی از پهنای آن را پوشش دهد اما به انتهای لبه نرسد. اندازه استاندارد کروات بین ۳.۵ تا ۵.۵ سانتی‌متر است بنابراین برای کراوات مختلف گیره‌های مختلفی نیز لازم است.
  • رنگ و طرح گیره کراوات را طوری انتخاب کنید که با سایر اکسسوری‌ها مانند دکمه سرآستین، سگک کمربند، ساعت و حتی دکمه‌های پیراهن همخوانی داشته باشد.
  • در استایل‌های رسمی از گیره‌های فلزی مزین‌شده یا رنگ‌های نقره‌ای و طلایی به جای سنجاق رنگی استفاده کنید.
  • دراستایل‌های کژوال از گیره‌های رنگی و طرح‌دار استفاده کنید.

 سنجاق کراوات مردانه نازک

 سنجاق کراوات مردانه طلایی

 سنجاق کراوات مردانه نازک

انواع گیره کراوات

مدل پهن: این مدل از گیره‌ها برای کراوات‌های ضخیم و پهن از نوع پشمی مناسب است به طوری که سنگینی کراوات موجب کنده شدن و افتاده این گیره‌ها نمی‌شود.

مدل نازک: این گیره برای استفاده در کروات‌های سبک، لطیف و باریک به کار می‌رود.

مطلب پیشنهادی
دکمه سر آستین و استایل بی‌نظیر رسمی

گیره U شکل: این گیره‌، نمونه‌ کلاسیک و پرطرفدار سنجاق کروات است. با قرار دادن کراوات بین دو شاخه این گیره، شاخه‌ها را به سمت هم فشار دهید تا به هم نزدیک شده و کروات فیکس شود.

گیره سنجاق‌دار: یکی از مدل‌های خاص هولدر کراوات و شامل یک عدد میله نازک عمود T شکل، دکمه‌ سوزن‌دار و پایه اتصال سوزن است.

گیره مغناطیسی: این گیره از مدل منحصر به فرد و مدرن است و یک آهنربا در تنظیم حالت ایستادن کراوات نقش دارد.

برای خرید ست کراوات و دستمال جیب روی لینک کلیک کنید.

چه زمانی از گیره کراوات استفاده کنیم؟

استفاده از گیره کراوات منحصر به استایل‌های رسمی نیست و شما می‌توانید با هر لباسی از این گیره نیز استفاده کنید؛ البته به شرط اینکه کراوات داشته باشید. حداقل وظیفه این گیره محافظت از کراوات، ممانعت از حرکت غیر ضروری و افتادن احتمالی آن در ظرف غذاست.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید گیره کراوات

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *