Search
Generic filters
نحوه ست کردن رنگ پاستیلی

رنگ سال ۲۰۲۲ در مد و استایل

با اعلام موسسه پنتون، پالت رنگ‌ پاستیلی به عنوان رنگ‌ سال ۲۰۲۲ اعلام شده است. رنگ‌های پاستیلی به خانواده رنگ‌های ملایم تعلق دارند و شامل مانند کاراملی روشن، صورتی روشن، آبی روشن، هلویی، نعناعی روشن، بنفش روشن، موزی و … می‌شوند. طیف رنگ صورتی، آبی و سبز در این پالت به شما اجازه می‌دهد که بتوانید استایل‌های بی‌نظیری را خلق کنید. مجله پلازیو را با نکاتی درباره نحوه ست کردن رنگ پاستیلی دنبال کنید.

سرزندگی و شادابی از مهمترین ویژگی‌های رنگ‌های پاستیلی است به شرط آنکه در مورد ست کردن آنها افراط نکنید. رنگ‌های پاستیلی اگرچه در رده رنگ‌های غیررسمی قرار می‌گیرند و ممکن است کودکانه به‌نظر برسند اما با ست کردن هوشمندانه این رنگ‌ها می‌توانید حالت رسمی را نیز در استایل به ویژه در سبک‌های پوشش مردانه دخیل کنید.

ست کردن رنگ پاستیلی با پاستیلی

رنگ‌های پاستیلی به دلیل داشتن هاله‌های مشترک و ته‌رنگ سفید به‌راحتی با هم ست می‌شوند. برای جلوگیری از شلوغ به نظر رسیدن استایل بهتر است حداکثر از سه رنگ پاستیلی استفاده کرده و یک رنگ را به‌عنوان زمینه انتخاب کنید و سایر رنگ‌ها را با آن ست کنید. برای ست کردن، می‌توانید از چرخه رنگ‌های متوالی استفاده کنید. در این چرخه نارنجی، آجری و شتری، آبی آسمانی، نیلی و بنفش یاسی و در نهایت صورتی بادکنکی، کالباسی و هلویی کنار هم قرار می‌گیرند. 

رنگ سال 2022 در مد و استایل

رنگ های پاستلی در مد و استایل

ست کردن رنگ پاستیلی با رنگ‌ خنثی 

از قرار دادن رنگ‌ پاستلی در کنار یک رنگ خنثی نترسید. ترکیب این رنگ‌ها با سفید، سیاه و خاکستری، بژ و یا توناژهای کرم و نسکافه‌ای، از میزان غیررسمی بودن استایل می‌کاهد. رنگ‌های پاستلی مانتو در کنار شلوار و شال به رنگ خنثی، انتخاب جذابی برای هر خانم شیک‌پوش به‌حساب می‌آید. اگر پوست روشنی دارید برای پوشیدن رنگ‌های آبی، نارنجی و بنفش پاستیلی کافیست چند آیتم از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری انتخاب کنید. اگر رنگ پوستتان نه روشن و نه تیره است، رنگ‌های صورتی، سبز و زرد پاستیلی را انتخاب کنید. برای ست کردن این رنگ‌ها نیز می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی مانند طوسی تیره و بژ بروید. 

مطلب پیشنهادی
رنگ سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون داخلی

ست کردن رنگ پاستیلی با رنگ‌ متضاد

یکی از بهترین روش‌ها برای ست کردن رنگ‌های پاستلی، قرار دادن آنها در کنار رنگ‌های متضاد است. رنگ های متضاد باعث می‌شوند که هر رنگ به خوبی به چشم آمده و در کنار رنگ دیگر محو نشود. می‌توانید صورتی پاستیلی را با لیمویی روشن، آبی را با سبز نعنایی و پرتقالی روشن را با بنفش ست کنید. همچنین می‌توانید این رنگ‌ها را با رنگ‌های روشن‌تر نیز به کار ببرید. زرد و آبی روشن، قرمز گوجه‌ای و سرخابی، آبی پرنگ و صورتی، سبز نعنایی و ملون، بنفش روشن و نارنجی پاستیلی و همچنین فیروزه‌ای و مرجانی از رنگ‌های متضاد و مکملی هستند که می‌توان آنها را در یک استایل گنجاند.

استایل پاستلی مونوکروم

استایل پاستلی مونوکروم

استایل پاستلی مونوکروم

استایل تک‌رنگ اندام را بلند و کشیده جلوه می‌دهد. می‌توانید استایل خود را تنها با یک رنگ پاستیلی، تبدیل به  مونوکروم کرده و در آن از جنس‌های متفاوت پارچه استفاده کنید. اگر به‌درستی با رنگ‌ها بازی کنید، می‌توانید فرم بدن خود را زیباتر نشان دهید. مثلا اگر قرار است با داشتن این استایل بلندتر دیده شوید حتما لباس‌های روشن یا براق را در قسمت پایین‌تنه بپوشید. انتخاب اکسسوری مناسب، استایل شما را از یکنواختی نجات می‌دهد. چنین استایلی را نمی‌توانید زیاد تکرار کنید. اما برای ایجاد تنوع روی آن می‌توان حساب کرد.

رنگ پاستیلی و لباس‌های طرح‌دار

رنگ‌های پاستیلی در ترکیب با پارچه‌های طرح‌دار جلوه خوبی دارند به شرط اینکه طرح پارچه‌ها را با توجه به اندام خود انتخاب کنید. خصوصا اگر طرح‌های این پارچه‌ها نیز از رنگ‌های پاستیلی باشد. اما بهتر است از طرح‌های گلدار با رنگ‌های پاستیلی استفاده نکنید. درعوض، از پارچه‌هایی استفاده کنید که دارای طرح‌های مدرن و مینیمال هستند.

رنگ پاستلی و جین

رنگ پاستلی و جین

رنگ پاستلی و جین

شلوار یا دامن جین تیره، جلوه شیکی به رنگ پاستلی می‌دهد. البته انتخاب جین روشن مثل آبی آسمانی و سفید هم خالی از لطف نخواهد بود. همه رنگ‌های پاستلی را می‌توانید با جین امتحان کنید. به این ترتیب، شلوار جین گزینه‌ خوبی برای ترکیب با رنگ‌های پاستلی مانتو به شمار می‌رود. همین‌طور شلوار پاستلی و مانتوی جین جذاب خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
ترکیب رنگی که هیچ وقت از مُد نمی‌افتد

کیف و کفش پاستلی

بهترین و مناسب‌ترین کیف و کفش‌هایی که می‌توان با لباس‌های پاستیلی ست کرد، رنگ‌های خنثی و روشن دارند. رنگ‌هایی مانند مشکی، کرم، بژ، قهوه‌ای یا خاکستری. اگر می‌خواهید به استایل مونوکروم خود کمی رنگ و لعاب اضافه کنید، می‌توانید از کفشی استفاده کنید که توناژ آن با رنگ لباس شما مطابقت داشته باشد. کیف و کفش پاستلی نیز با لباس‌هایی به رنگ خنثی یا تیره برای افرادی مناسب است که جسارت کافی در پوشیدن رنگ‌های پاستیلی را ندارند.

رنگ سال 2022 در مد و استایل

رنگ سال ۲۰۲۲ در مد و استایل

اکسسوری پاستلی

اکسسوری خانم‌ها معمولا در سبک پوشش آنها بیشتر و واضح‌تر از آقایان به چشم می‌خورد. به‌همین‌دلیل، استفاده از اکسسوری‌هایی همچون عینک، کلاه و کیف می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب رنگ‌های پاستیلی باشد.

رنگ‌های پاستیلی به همان اندازه که زیبا هستند، می‌توانند سبک پوشش شما را عجیب جلوه دهند. رعایت اصل ساده پوشی می‌تواند این رنگ‌ها را بسیار زیباتر از آنچه که هستند، نشان دهد. برای اینکار بهتر است که از رنگ‌های نزدیک به هم استفاده کرده و آنها را به تعداد محدودی خلاصه کنید.

‫۵/۵ ‫(۲ نظر)
اشتراک‌گذاری