Search
Generic filters
بهترین سایه چشم

رنگ سایه چشم را چگونه انتخاب کنیم؟

احتمالا می‌دانید که سایه چشم، در واقع پودری رنگی است که برای آرایش پلک و چشم از آن استفاده می‌شود. استفاده از سایه چشم یک راه اعجاب‌انگیز برای جلوه دادن بیشتر به آرایش صورت است، به شرط اینکه در مورد راهنمای انتخاب بهترین سایه چشم پیش از خرید بدانید. بخش زیبایی مجله پلازیو را با راهنمای خرید سایه ورق بزنید.

انواع سایه چشم

 • سایه چشم پودری: این سایه برای کسانی که تجربه زیادی در استفاده از سایه چشم ندارند مناسب است. در این نوع سایه، رنگ‌ها بهتر با هم ترکیب می‌شوند و می‌توانند کمی از چربی پشت پلک را رفع کرده و مانع از محو شدن خط چشم نیز شوند. سایه پودری مات برای استفاده روزانه، سایه براق در آرایش شب و سایه اکلیلی بیشتر در مهمانی‌ها کاربرد دارد.
 • سایه چشم کرمی: سایه چشم کرمی برای کسانی مناسب است که پوست خشکی دارند، بنابراین اگر پوست چربی دارید با این سایه وضعیت آرایش چشم‌های خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.
همه نکات برای خرید سایه چشم

همه نکات برای خرید سایه چشم

 

انتخاب رنگ سایه چشم

انتخاب رنگ سایه چشم

 • سایه چشم مایع: این سایه نیز برای افرادی که پوست چرب دارند توصیه نمی‌شود. سایه چشم مایع، بهترین گزینه برای افرادی است که پوستی خشک و معمولی دارند و در کشیدن سایه چشم کاملا مبتدی هستند.
مطلب پیشنهادی
معرفی محصولات کامان
 • سایه چشم پودری پیگمنت: این سایه به افرادی که پوست خشک دارند توصیه نمی‌شود. سایه پودری پیگمنت بیشتر مصرف آرایشگاهی داشته و بسیار مناسب حرفه‌ای‌هاست. مدل اکلیلی این سایه برای مهمانی‌ها و نوع متالیک آن برای آرایش طبیعی استفاده می‌شود.
انتخاب بهترین سایه چشم

انتخاب بهترین سایه چشم

 

انتخاب و استفاده درست از سایه چشم

انتخاب و استفاده درست از سایه چشم

رنگ چشم و انتخاب سایه

 • رنگ چشم خرمایی، قهوه‌ای و مشکی

چشم‌های تیره می‌توانند از هر رنگ سایه‌ای استفاده کنند. برای گرفتن نتیجه بهتر می‌توانید از رنگ‌های متضاد و روشن استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
بهترین راه برای پرپشت شدن مژه و ابرو
 • رنگ چشم عسلی

رنگ عسلی چند درجه روشن‌تر از رنگ قهوه‌ای است. سایه متالیک و تم رنگ طلایی و صورتی از مناسب‌ترین رنگ‌هایی است که می‌تواند چشم‌های عسلی شما را درخشان‌تر جلوه دهد.

رنگ های گرم سایه چشم

رنگ های گرم سایه چشم

 

رنگ های گرم سایه چشم

رنگ های گرم سایه چشم

 • رنگ چشم سبز

اگر چشمان سبزی دارید، می‌توانید از رنگ‌های تند آرایشی استفاد کنید. سایه بنفش، یاسی، ارغوانی و بنفش تیره یا رنگ‌های مسی و قهوه‌ای نیز می‌تواند یک انتخاب ویژه باشد.

مطلب پیشنهادی
از انواع خط چشم چه می‌دانید؟
 • رنگ چشم آبی

بهترین رنگ سایه چشم برای چشم آبی، رنگ‌هایی با تونالیه نارنجی و گرم است. رنگ‌های قهوه‌ای، مسی و برنز بر جذابیت چشم‌ها می‌افزاید. در مقابل، انتخاب رنگ‌های تیره باعث می‌شود تا درخشش چشمان آبی از بین برود.

رنگ های سرد سایه چشم

رنگ های سرد سایه چشم

 

رنگ های سرد سایه چشم

رنگ های سرد سایه چشم

رنگ پوست و انتخاب سایه

 • پوست تیره

اگر پوست کاملا تیره‌رنگی دارید، با سایه‌های چشم متالیک و براق یا رنگ‌های بنفش و سرمه‌ای می‌توانید یک آرایش چشم‌نواز و جذاب را داشت باشید. رنگ‌های براق و روشن روی پوست تیره، جلوه خاص و جسورانه‌ای به چشم‌ها می‌بخشد و انتخاب آن در تابستان یک انتخاب هوشمندانه است.

 • پوست روشن

اگرچه افراد دارای پوست روشن تقریبا می‌توانند از همه رنگ‌ها استفاده کنند اما آرایش چشم با رنگ‌های گرم یا با توناژ نارنجی جلوه بهتری پیدا خواهد کرد. استفاده از رنگ‌های سرد صورت‌های روشن را بی روح جلوه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی
بهترین روش جوانسازی دور چشم
 • پوست معمولی

پوست معمولی، نه تیره است و نه روشن؛ بنابراین می‌تواند با بیشتر رنگ‌ها سازگاری پیدا کند. اگر پوست معمولی دارید، رنگ‌های طوسی، دودی، قهوه‌ای تیره، صورتی سیر و بنفش سیر انتخاب خوبی است هرچند می‌توانید از سایه خود را براساس رنگ چشم خود انتخاب کنید.

رنگ سایه متناسب با رنگ مو و رنگ پوست

رنگ سایه متناسب با رنگ مو و رنگ پوست

 

تاثیر تفاوت رنگ های سرد و گرم در آرایش چهره

تاثیر تفاوت رنگ های سرد و گرم در آرایش چهره

رنگ مو و انتخاب سایه

رنگ موی تیره و قهوه‌ای: تقریبا هر رنگی برای شما ایده‌ال خواهد بود و برای نتیجه بهتر می‌توانید سایه را متناسب با رنگ چشم خود انتخاب کنید.

رنگ موی بلوند: با رنگ موی بلوند بهتر است به سراغ رنگ‌های خاکستری، صورتی، مشکی و آبی بروید تا ظاهر شما مصنوعی به نظر نرسد.

رنگ موی قرمز و شرابی: با این رنگ مو بهتر اسن از سایه‌های ساده‌تری مانند صورتی، طلایی، زیتونی و یا مسی استفاده کنید. 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *