Search
Generic filters
روش درست کردن کاور گوشی

روش درست کردن کاور گوشی: چگونه قاب تلفن همراه خود را بسازیم

امروزه اکثر افراد از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند و در این میان استفاده از قاب، یک روش عالی برای محافظت از آنها است. اما از آنجا که تلفن‌های همراه دارای اشکال و اندازه‌های مختلف هستند، یافتن قاب مناسب با تلفن هوشمند و سلیقه شما دشوار است. اما جای نگرانی نیست! با بخش سرگرمی مجله پلازیو و آموزش روش درست کردن کاور گوشی در منزل همراه باشید.

روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آنها قاب گوشی خود را بسازید. برای مثال این کار را می‌توانید با استفاده از چسب حرارتی، مقداری سیلیکون و نشاسته ذرت انجام دهید. راهنمای گام به گام این کار را در این مقاله بخوانید:

آنچه در این مقاله می خوانید

روش درست کردن کاور گوشی با چسب حرارتی

یک راه سریع و آسان برای ساخت قاب دلخواه برای گوشی خود، استفاده از چسب حرارتی است. شما می‌توانید تمام مواد مورد نیاز این کار را در خانه پیدا کنید. البته اگر می‌خواهید یک قاب گوشی یکدست داشته باشید، این روش مناسب شما نیست. اما اگر می‌خواهید خلاق باشید و هزینه زیادی هم صرف نکنید، روش درست کردن کاور گوشی زیر را دنبال کنید:

مطلب پیشنهادی
چگونه گلس گوشی را بچسبانیم

مرحله اول: مواد اولیه مورد نیاز را آماده کنید

برای ساخت قاب دلخواه برای گوشی خود در این روش، شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • دستگاه چسب تفنگی و مواد اولیه آن
 • کاغذ روغنی (از کاغذ مومی استفاده نکنید زیرا چسب به آن می‌چسبد)
 • نوار چسب (هر نوعی)
 • ماژیک پرمننت
 • خودکار یا مداد رنگی
 • لاک ناخن یا رنگ اکریلیک (برای تزیین کردن قاب)

مرحله دوم: انتخاب طرح مورد علاقه

اگر می‌خواهید از الگوی‌های طراحی محبوب مثل “ماندالا” استفاده کنید، باید طرح خاص مورد نظرتان را چاپ کنید تا بتوانید آن را به پشت قاب گوشی خود بچسبانید. شما می‌توانید طرح‌های دلخواه خود را در اینترنت پیدا کنید.

روش درست کردن کاور گوشی با چسب حرارتی: انتخاب طرح مورد علاقه

همچنین اگر می‌خواهید طرح خود را درست کنید‌، می‌توانید خودتان آن را ترسیم کنید. اگر چنین مسیری را انتخاب کردید، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • یک ورق کاغذ برداشته و ابعاد تلفن خود را بر روی آن ترسیم کنید.
 • با استفاده از پرمننت مارکر، یک الگو بکشید.
 • الگو را برش دهید و مطمئن شوید که خطوط آن را به دقت دنبال کرده‌اید.
 • خروجی نهایی را به پشت قاب گوشی خود بچسبانید.

 مرحله سوم: تلفن خود را با کاغذ روغنی بپیچید

برای این کار، یک ورق کاغذ روغنی را به مقداری معادل دو برابر گوشی خود، برش بزنید. تلفن خود را بالای کاغذ قرار دهید و مطمئن شوید صفحه به سمت راست شما قرار دارد. سپس، ابتدا لبه‌های تلفن خود را با این کاغذ بپوشانید. آن را با استفاده از نوار چسب محکم کنید. در این حالت نوار چسب باید در قسمت جلوی گوشی شما قرار بگیرد. شما همچنین باید لبه‌های بالا و پایین را با کاغذ پوشانده و با نوار چسب محکم کنید.

مطلب پیشنهادی
گلس سرامیکی چیست و چه تفاوتی با گلس معمولی دارد؟

مرحله چهارم: درگاه‌های اتصال و بلندگوها را علامت گذاری کنید

با استفاده از قلم یا خودکار رنگی، درگاه‌ها، دوربین، دکمه‌ها و سایر بخش‌های مهم گوشی را علامت گذاری کنید. این علائم راهنمای شما خواهد بود تا با چسب حرارتی آنها را نپوشانید. اطمینان حاصل کنید که رنگ قلم مورد استفاده شما قابل مشاهده است.

 مرحله پنجم: شروع به چسب زدن قاب خود با چسب حرارتی کنید

ابتدا باید لبه‌ها را چسب بزنید. حتماً آنها را خوب و محکم چسب بزنید زیرا این کار به استحکام قاب شما کمک خواهد کرد. از چسب زدن قسمت‌های علامت‌گذاری شده، خودداری کنید. پس از انجام این کار، قسمت پشت را چسب بزنید. می‌توانید طرحی را که برای پشت قاب انتخاب کرده‌اید، دنبال کنید یا چسب زدن را به صورت دل‌بخواهی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که همه خطوط چسبی را به کناره‌های تلفن و به یکدیگر متصل کرده‌اید. سپس، قسمت بالا و پایین قاب را چسب بزنید. با این کار قاب شما روی تلفن شما باقی خواهد ماند.

شروع به چسب زدن قاب خود با چسب حرارتی کنید

مرحله ششم: قاب و کاغذ روغنی را جدا کنید

بعد از اینکه چسب حرارتی سفت شد، می‌توانید آن را از روی تلفن خود جدا کنید. سپس، کاغذ روغنی را از گوشی خود جدا کنید. حالا می‌توانید این قاب جدید را روی گوشی خود آزمایش کنید. بررسی کنید که آیا چسبی روی دکمه، درگاه‌ها، دوربین و غیره وجود دارد یا خیر. در صورت وجود، شما می‌توانید آن را با تیغ موکت‌بری برش دهید.

مرحله هفتم: قاب جدید خود را رنگ‌آمیزی کنید

آن را با رنگ دلخواه خود رنگ کنید. می‌توانید از هر رنگی که در دسترس باشد از جمله لاک ناخن یا رنگ اکریلیک استفاده کنید. سپس اجازه دهید خشک شود.

مطلب پیشنهادی
بهترین هندزفری بی سیم

روش درست کردن کاور گوشی سیلیکونی

آیا نمی‌خواهید با چسب حرارتی سروکار داشته باشید؟ در این صورت روش درست کردن کاور گوشی با سیلیکون برای شما مناسب است. درست کردن قاب گوشی با استفاده از سیلیکون، به ضد آب بودن قاب گوشی شما کمک می‌کند. چنین قابی از قسمت پشتی گوشی شما بهتر محافظت می‌کند. البته توجه داشته باشید که این باعث نخواهد شد تا کل گوشی شما ضد آب شود.

با کمی خلاقیت داشتن و همینطور دنبال کردن مراحل ذیل، شما می‌توانید قاب سیلیکونی خود را درست کنید:

مرحله اول: مواد اولیه را آماده کنید

آنچه شما نیاز دارید:

 • ۱۰ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت (۱۰۰ گرم)
 • ۵ قاشق غذاخوری سیلیکون شفاف (۵۰ گرم)
 • ۵ تا ۱۰ قطره رنگ مایع (بسته به شدت رنگی که می‌خواهید بدست آورید)
 • وردنه
 • تیغ موکت‌بری
 • لاک ناخن یا رنگ اکریلیک
 • سمباده
 • دستکش پلاستیکی
 • کاغذ بسته‌بندی پلاستیکی یا کاغذ پوست یا موم (هر کدام که موجود باشد)
 • کاسه شیشه‌ای
 • کفگیر نرم

روش درست کردن کاور گوشی سیلیکونی: مواد اولیه را آماده کنید

اگر به دنبال ابزار دیگری هستید، می‌توانید از آبرنگ مایع، رنگ خوراکی یا رنگ اکریلیک نیز استفاده کنید. همچنین اگر وردنه ندارید، می‌توانید از یک لیوان، بطری اسپری یا بطری نوشیدنی استفاده کنید.

مرحله دوم: نکات ایمنی را رعایت کنید

برای جلوگیری از تماس با سیلیکون، دستکش‌های پلاستیکی بپوشید. میز کار خود را با پوشاندن با پلاستیک، کاغذ روغنی، یا کاغذ مومی محافظت کنید. اگر هیچ یک از این مواد در دسترس نیست، می‌توانید بر روی یک پیشخوان مرمر یا یک صفحه شیشه ای کار کنید. حتماً در محلی با تهویه مناسب کار کنید زیرا سیلیکون می‌تواند بوی شدیدی داشته باشد. به یاد داشته باشید، سیلیکونی که در اینجا استفاده می‌شود، چسب حرارتی نیست.

مطلب پیشنهادی
بهترین مارک ماژیک و ویژگی‌های آن

مرحله سوم: نشاسته ذرت و سیلیکون شفاف را مخلوط کنید

نشاسته ذرت و سیلیکون شفاف را در یک کاسه شیشه ای بریزید. هیچ اندازه‌گیری دقیقی مورد نیاز نیست. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید مقدار نشاسته ذرت مورد استفاده بیشتر از سیلیکون است. مقدار نمونه می‌تواند ۵ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری سیلیکون مایع باشد.

مرحله چهارم: مقداری رنگ اضافه کنید

این مرحله اختیاری است. اما اگر می‌خواهید قاب خود را از دیگران متمایز کنید، اضافه کردن رنگ را در نظر بگیرید. چند قطره رنگ مایع کافی خواهد بود. عدم افزودن رنگ باعث می‌شود قاب گوشی شما سفید به نظر برسد.

مقداری رنگ اضافه کنید

 مرحله پنجم: مخلوط را ورز دهید تا خمیر ایجاد شود

برای اینکه سیلیکون به صورت خمیر درآید، باید همه چیز را با هم ورز دهید. حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا به حالت خمیر مانند مورد نیاز خود برسید. ممکن است در ابتدا خمیر شما پودر مانند به نظر برسد. در این صورت این بدان معنی است که شما باید به ورز دادن ادامه دهید.

مرحله ششم: خمیر را صاف کنید

خمیر را پهن کنید تا یک سطح صاف ایجاد شود. ضخامت خمیر باید حدود یک‌هشتم اینچ یا ۰.۳۲ سانتی متر باشد.

مرحله هفتم: تلفن خود را با خمیر صاف شده بپیچید

تلفن خود را بر روی خمیر قرار دهید و مطمئن شوید که صفحه به سمت بالا است. همچنین باید مقدار مساوی از خمیر را در هر طرف گوشی داشته باشید. در مرحله بعد، یک کفگیر نرم را به زیر خمیر ببرید. سپس آن را بلند کرده و از کناره‌های تلفن جمع کنید. چین و چروک‌ها را صاف کنید و سعی کنید پوشش ایجاد شده تا حد امکان مرتب باشد.

مرحله هشتم: طرح اختصاصی خود را بسازید

این مرحله اختیاری است. ابتدا باید قاب تلفن خود را برعکس کرده و کمی نشاسته ذرت روی آن بپاشید. سپس، می‌توانید از تمبر برای ایجاد تورفتگی در داخل قاب استفاده کنید. همچنین می‌توانید از برش‌های مقوایی برای ایجاد طرح خود استفاده کنید. پس از اتمام، تمبر را بردارید.

مطلب پیشنهادی
جدیدترین گوشی نوکیا ۲۰۲۱

مرحله نهم: بگذارید سیلیکون خشک شود

طول خشک شدن به نوع سیلیکون و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. خشک شدن بعضی از سیلیکون‌ها ۲ ساعت طول می‌کشد در حالی که برای بعضی از آنها ممکن است تا ۲۴ ساعت طول بکشد. در این مرحله باید صبور باشید. هنگامی که قاب شما خشک و سفت شد، گوشی خود را از داخل آن بیرون بیاورید. اگر داخل آن غبارآلود بود، آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

مرحله دهم: سیلیکون اضافی را جدا کنید

از علامت‌های صفحه و قاب گوشی به عنوان راهنمای برش استفاده کنید. همچنین باید کمی تورفتگی را در قسمت‌های دوربین، بلندگوها، درگاه‌ها و دکمه‌ها ببرید. برای این کار می‌توانید از تیغ موکت‌بری استفاده کنید.

پلیمر اضافی را جدا کنید

مرحله یازدهم: قاب را صاف کرده و رنگ‌آمیزی کنید

برای اطمینان از صاف بودن قاب گوشی خود، از کاغذ سنباده استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید سیلیکون خام بیشتری روی آن بمالید و با استفاده از جسمی با سطح تیز، آن را صاف کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *