Search
Generic filters
انتخاب عطر مناسب شخصیت

عطرها چه چیزهایی درباره شما می‌گویند؟

در دنیای عطر و ادکلن، همه چیز مثل یک ساعت سوییسی دقیق و منظم کار می‌کند؛ شگفت‌انگیز است که یک عطر بتواند در یک لحظه همه روحیات و سلایق شما را برملا سازد و از احساسات شما بگوید بدون ‌آنکه واقعا قصد داشته باشید در مورد احساسات و افکار خود حرفی بزنید. به نظر شما یک فرد آرام و موقر چه عطری را انتخاب می‌کند؟ آیا یک شخص پرخاشگر در بین رایحه‌های متنوع ناخودآگاه به دنبال رایحه‌ای خاص خواهد گشت؟ مجله پلازیو با روانشناسی عطر وادکلن و راهنمای انتخاب عطر مناسب شخصیت به این سوالات پاسخ می‌دهد. با ما همراه باشید. 

صرف‌نظر از برند و قیمت عطر و همچنین سازگاری آن با پوست یا فصل، به نظر می‌رسد که موارد دیگری در انتخاب بهترین عطر و ادکلن نقش دارد؛ چیزی که احتمالا به شخصیت‌شناسی و روحیات افراد برمی‌گردد و کمک می‌کند تا اطرافیانتان را گاهی بهتر از خودشان را بشناسید.

عطرهایی با رایحه تند را چه کسانی انتخاب می‌کنند؟

عطر تند به سرعت روی قوه بویایی اثر می‌کند و خیلی زود به مشام می‌رسد، به عبارت بهتر، نفوذپذیری بالایی دارد و اغلب مورد انتخاب افرادی است که در زندگی اجتماعی خود موفق هستند و قادرند به دیگران نفوذ کنند. بنابراین هیچ‌ عجیب نیست اگر تصادفا متوجه شوید که همه اشخاصی که اعتماد به نفس بالایی دارند، سخت‌کوش و رقابت‌طلب هستند و از قدرت و استواری کافی برخوردارند دست به انتخاب عطرهای تند می‌زنند. این عطرها امضای آقایان و بانوان جسورند اگرچه در بین خانم‌ها طرفداران کمتری دارند. قدرت، مدیریت، برتری‌جویی، جسارت و شجاعت احتمالا ویژگی همه افرادی است که عطرها و ادکلن‌های تند را انتخاب می‌کنند. کنار این افراد همه‌چیز طبق برنامه و به برترین شکل پیش خواهد رفت، زیرا برای جلوگیری از شکست، جوانب امور را می‌سنجند و ناآگاهانه عمل نمی‌کنند.

چگونه عطر مناسب با شخصیت خود را انتخاب کنیم؟

چگونه عطر مناسب با شخصیت خود را انتخاب کنیم؟

چه افرادی رایحه خنک را انتخاب می‌کنند؟

اگر از افرادی هستید که معمولا عطرهای خنک و نه تند را ترجیح می‌دهید، احتمالا اطرافیانتان تا‌به‌حال متوجه وقار و صمیمیت در رفتار شما شده‌اند. عطری با رایحه خنک نشان‌دهنده قدرت و جسارت است اما با چاشنی لطافت و مثبت‌اندیشی.

مطلب پیشنهادی
بهترین عطرهای تلخ زنانه را بشناسید!

به مدیریت برتر و برنامه‌ریزی افرادی که رایحه خنک را ترجیح می‌دهند نمی‌توان شک کرد، زیرا چنین اشخاصی برنامه‌ریزی دقیقی برای زندگی روزمره خود دارند و وقت خود را بیهوده هدر نمی‌دهند. هرچند که گاهی استرس و نگرانی هم به سراغ آن‌ها می‌آید اما قادرند به سرعت اوضاع را سروسامان داده و از پس همه امور برآیند. بعید است کنار کسانی که از عطرهای خنک استفاده می‌کنند به شما خوش نگذرد، میزبانی باشکوه و صمیمیت جزو جدایی‌ناپذیر شخصیت آن‌هاست.

شخصیت شناسی عطرها

شخصیت شناسی عطرها

عطرهای گرم را چه کسانی انتخاب می‌کنند؟

افراد خون‌گرم، مهمان‌نواز و صمیمی در حالی که از احساسات متعالی و پاک نیز سرشارند بعید است که عطرهای گرم را انتخاب نکنند. شاید به محض ارتباط با این افراد تصور کنید که آن‌ها خیلی قادر به کنترل احساسات خود نیستند و واکنش‌های شدیدی در لحظه نشان می‌دهند اما این تصور چندان طول نمی‌کشد، خیلی زود می‌فهمید که روحیه گرم این افراد سبب شده تا مشاور خوبی برای شما باشند بدون اینکه به شما حسادت بورزند یا شما را قضاوت کنند. طرفداران رایحه‌های گرم، مسئولیت‌پذیرند و به‌آسانی میدان را خالی نمی‌کنند؛ بنابراین اندکی از روحیه رقابتی را نیز می‌توانید در آن‌ها پیدا کنید البته این روحیه کمی طعم پرخاشگری را هم  به خود می‌گیرد که نشان‌دهنده خونگرمی آن‌هاست. معاشرت و علاقه‌مندی به گفت‌وگو نیز از خصوصیاتی که موجب می‌شود کنار آن‌ها احساس کسلی و خستگی نکنید.

عطرهای تلخ برای چه افرادی مناسب است؟

عطرهای تلخ برای چه افرادی مناسب است؟

عطرهای تلخ برای چه افرادی مناسب است؟

معاشرت با علاقه‌مندان به عطرهای تلخ، کمی به تلخی می‌زند، اصولا به دلایل متعددی نمی‌توان به‌راحتی به این افراد نزدیک شد. آن‌ها روی تصمیمات خود مصرّند و همان‌طور که برای انجام کارها پافشاری می‌کنند تغییر در زندگی را به سختی می‌پسندند که نشان‌دهنده اراده نفوذناپذیر آن‌هاست. عطر و ادکلن تلخ به کسانی پیشنهاد می‌شود که مدام انتظار دارند که همه‌چیز موافق خواسته‌های آن‌ها پیش برود و اگر چیزی برنامه این افراد را به هم بریزد اعتراض این افراد را در پی دارد. خویشتن‌داری، صبر و استفاده از راه‌حل مناسب برای حل مشکل از صفات بارز همه کسانی است که عطر تلخ را به هر رایحه‌ای ترجیح می‌دهند. کنار افرادی که از عطرهای تلخ استفاده می‌کنند احساس امنیت خواهید کرد چراکه به قول خود پایبندند و تا انتها پای باور خود می‌ایستند.

نحوه انتخاب عطر بر اساس مزاج و شخصیت

نحوه انتخاب عطر بر اساس مزاج و شخصیت

عطر شیرین را چه کسانی ترجیح می‌دهند؟

عطرهای شیرین را افرادی انتخاب می‌کنند که آرزوهای زیادی دارند و خیال‌پردازند اما خیال‌پردازی آن‌ها زیاد طول نمی‌کشد، این افراد خیلی زود با شما سر شوخی را باز خواهند کرد؛ بنابراین هم‌صحبتی دلنشین و شیرینی با این افراد روی خواهد داد. می‌توانید بدون دغدغه درباره احساسات خود با این افراد دردودل کنید بدون آنکه نگران قضاوت آن‌ها باشید. مراقب باشید که آن‌ها را ناراحت نکنید چون به همان اندازه که شما را می‌خندانند شما را دیرتر خواهند بخشید. جست‌وجوگری و تلاش برای آموختن چیزهای جدید از ویژگی‌های کسانی است که رایحه شیرین را بیشتر از هر رایحه‌ای ترجیح می‌دهند. سرزندگی و شوخ‌طبعی و لبخند همیشگی این افراد ممکن است کمی تعجب‌برانگیز باشد اما واقعیت دارد و خیلی زود متوجه خواهید شد که آن‌ها با نیروی مثبت‌اندیشی و آسان‌گیری چطور به اهداف خود می‌رسند.

انتخاب عطر مناسب شخصیت |

انتخاب عطر مناسب شخصیت

عطرهای ملایم به چه افرادی توصیه می‌شود؟

ملایمت، لطافت و داشتن قلب و روحی بزرگ لازمه انتخاب عطرهای ملایم است. این عطرها به آرامی روی مشام شما می‌نشینند و شما را به عمق رویدادها می‌برند. بنابراین هیچ بعید نیست که اگر انسان متفکری هستید و با آگاهی به اطراف خود چشم می‌دوزید این عطر را انتخاب کنید. صاحبان عطرهای ملایم را دست‌کم نگیرید؛ این افراد به طرز شگفت‌انگیزی در بین مردم محبوبند و احساسات خود را به راحتی برملا می‌کنند چه عشق و چه نفرت، چه ملایمت و چه خشم. هیچ خودخواهی و خودبزرگ‌بینی در رفتار این افراد نمود ندارد. آن‌ها کینه‌ای نیستند و به‌راحتی دیگران را می‌بخشند. چنین خصوصیتی از ماهیت مهربان قلب این افراد سرچشمه می‌گیرد به‌همین‌دلیل می‌توانند اعتماد اطرافیان را به خود جلب کنند. در کنار افرادی که از عطرها و ادکلن‌های ملایم استفاده می‌کنند احساس امنیت و آرامش بالایی را تجربه خواهید کرد.

روانشناسی عطر و رایحه کمک می‌کند تا برای پرورش روحیات خوب از عطرهای مناسب و سازگار با آن خصوصیات استفاده کنید. شاید با اسپری کردن عطرهای شیرین بتوانید پرخاشگری را از خود دور کنید یا با عطرهای خنک و تند کمی منظم و مثبت‌اندیش شوید. کافیست عادات خود را بشکنید و یک عطر متفاوت را انتخاب کنید.

‫۳/۵ ‫(۲ نظر)
اشتراک‌گذاری

برترین عطر و ادکلن زنانه و مردانه

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *