Search
Generic filters
بهترین لوسیون بدن

لوسیون بدن و تفاوت آن با کرم معمولی

خشکی پوست معمولا بعد از استحمام و درست پس از استفاده از انواع پاک‌کننده‌های صابونی در بیشترین میزان خود قرار می‌گیرد؛ چرا که این پاک‌کننده‌ها تقریبا چربی ضروری پوست را نیز از بین می‌برند. در چنین شرایطی استفاده از پمادهای موضعی به پوست شما اجازه بازسازی می‌دهد. لوسیون بدن نیز نوعی پماد موضعی است که با ترکیبات خود می‌تواند موجب مرطوب شدن سطح پوست و ترمیم آن شود. بخش زیبایی مجله پلازیو را با معرفی بهترین لوسیون بدن ورق بزنید.

لوسیون بدن

لوسیون ترکیبی از آب و روغن است که بافت آن از کرم معمولی سبک‌تر بوده و حالتی نرم دارد.

مطلب پیشنهادی
بهترین شامپو بدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

این ترکیب شامل روغن‌های گیاهی دارای خواص نرم‌کنندگی، آنتی کسیدان‌های قوی و ضد التهاب و ویتامین‌های C و E است که با جذب سریع پوست، چین و چروک‌های پوستی را کاهش داده و باعث ترمیم آن می‌شود.

انواع پوست‌ها و لوسیون‌های متناسب با آن‌ها

لوسیون‌ها دارای خواص مشترکی هستند و هدف اصلی همه آنها حفظ شادابی پوست و آبرسانی است. از فواید بهترین لوسیون بدن می‌توان به رطوبت رسانی به پوست، رفع خشکی پوست، جدا کردن سلول‌های مرده، شفافیت پوستی و ایجاد آرامش و کاهش تنش اشاره کرد.

فواید لوسیون بدن و راهنمای خرید آن

قرق لوسیون با کرم معمولی

لوسیون‌ها حاوی مواد محلول در آب و روغن بوده که البته درصد چربی آن کمتر است و سریعاً جذب پوست می‌شوند. اما کرم‌ها، چربی بیشتری در مقایسه با لوسیون‌ها داشته و دیرتر جذب پوست می‌شوند. به همین دلیل است که پس از اعمال کرم روی پوست، اندکی سنگینی احساس می‌کنید.

مطلب پیشنهادی
چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

مهم‌ترین قدم در خرید یک لوسیون، این است که در ابتدا نوع پوست خود را تشخیص دهید و سپس لوسیون مرتبط با آن را خریداری کنید.

انواع پوست‌ها و لوسیون‌های متناسب با آن‌ها

لوسیون مناسب پوست خشک: لوسیونی دارای عصاره روغن های گیاهی مانند روغن جوجوبا و روغن دانه آفتابگردان_ به دلیل اینکه الکل می‌تواند خشکی پوست را تشدید کند، بهتر است از لوسیون‌هایی که حاوی الکل هستند دوری کنید.

لوسیون مناسب پوست چرب: لوسیونی حاوی ترکیباتی چون روغن درخت چای، عصاره اوا اورسی، عصاره بابونه و عصاره زنبق _ برای دریافت تاثیرات بیشتر از لوسیون فاقد وازلین و الکل استفاده کنید.

انواع پوست‌ها و لوسیون‌های متناسب با آن‌ها

لوسیون مناسب پوست حساس: لوسیونی فاقد رنگ، اسانس و مواد شیمیایی _ برای جلوگیری از التهاب، از لوسیون‌های حاوی ترکیبات تسکین‌دهنده استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
لایه‌بردارهای خانگی برای پوست‌های چرب و خشک

لوسیون مناسب پوست ترکیبی: لوسیون‌های فاقد روغن _ برای دریافت تاثیرات مضاعف، از لوسیون‌های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید.

راهنمای خرید لوسیون بدن

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *