Search
Generic filters
نحوه تمیز کردن توستر و آون توستر

نحوه تمیز کردن آون توستر و توستر

اگر بعد از استفاده از توستر و پخت غذا، تمیز کردن توستر در اولویت شما نباشد، به زودی شاهد کاهش کارایی و آسیب رسیدن به قسمت‌های داخلی آن خواهید بود، به ویژه اگر عادت به پخت غذاهای چرب، نان یا وافل در دستگاه را داشته باشید. در این مطلب از مجله پلازیو به مراحل اصولی تمیز کردن توستر و آون توستر پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

نحوه تمیز کردن سینی توستر

پیش از نظافت توستر، مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل نیست و دمای آن پایین آمده است. برای پاک کردن سینی توستر، اگر سینی قابل جدا شدن از دستگاه است آن را از قسمت انتهایی بیرون بکشید و خرده‌های نان را تکان دهید. برای اطمینان از خارج شدن همه خرده‌نان‌ها، با استفاده از یک فرچه قابل انعطاف و نرم، مناطق سخت و قابل دسترسی در توستر خود را تمیز کنید و همه خرده‌ها را از شکاف بالایی بیرون بریزید.

مطلب پیشنهادی
تفاوت آون توستر و توستر چیست؟

از فرچه‌ای استفاده کنید که بدون ایجاد صدمه یا خراشیدن توستر، مثل جارو خرده ریزها را خارج می‌کند. اگر آلودگی سینی فقط محدود به خرده نان نیست یا خرده‌‌های غذا همراه با چربی به سینی چسبیده است، سینی توستر را با آب گرم و مایع شوینده بشویید تا کاملا تمیز شود. چنانچه مواد غذایی سخت به سینی چسبیده‌اند، ابتدا سینی را در آب گرم بخیسانید و سپس با کمک مسواک، آلودگی را از روی آن پاک کرده و سینی را آبکشی کنید. قبل از قرار دادن مجدد سینی در توستر، سینی را کاملا خشک کنید.

چگونه توستر را بطور اساسی تمیز کنیم

نحوه تمیز کردن بدنه و شیشه توستر

گاهی شیشه آون توستر به دلیل انبوه روغن پاشیده روی آن، ظاهری بسیار کثیف پیدا می‌کند. در این وضعیت بهتر است با مسواک یا فرچه‌ای آغشته به محلول جوش شیرین، خمیردندان، سرکه و آب شیشه را تمیز کنید. اگر شیشه ظاهری مشمئزکننده دارد و چربی و مواد غذایی به آن چسبیده است و به راحتی کنده نمی‌شود، این محلول را روی شیشه زده و اجازه دهید چند ساعت بماند تا اثر پاک‌کنندگی خود را بگذارد. سپس با فرچه آلودگی‌ها را پاک کرده و دستمال نم‌داری را روی سطوح بکشید. اگر بدنه توستر از فولاد ضد زنگ ساخته شده، آن را با یک پارچه تمیز آغشته به مقداری سرکه یا یک تمیزکننده ضد زنگ دستگاه پاک کنید.

مطلب پیشنهادی
بهترین برند آون توستر ایرانی و خارجی

قسمت بیرونی توستر شامل دستگیره‌ها، اهرم و شکاف‌ها نیز شده و چربی و خرده‌ریزها نیز در این نواحی انباشته می‌شوند. برای برق انداختن درب شیشه‌ای توستر می‌توانید از سرکه سفید نیز استفاده کنید. اگر دکمه‌های توستر قابل جدا شدن هستند آنها را بردارید و بعد از شست‌وشو در آب گرم و محلول شست‌وشو و آبکشی کنید. قبل از نصب مجدد کلیدها از خشک بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

چگونه شیشه آون توستر را تمیز کنید؟

نحوه تمیز کردن داخل توستر

برای شست‌وشوی فضای داخلی توستر و آون توستر به جای استفاده از شوینده‌های شیمیایی از ۲ لیوان آب خیلی داغ، چند قطره مایع ظرفشویی و نصف لیوان سرکه سفید استفاده کنید. این محلول به ویژه برای توسترهایی که در قسمت‌های داخلی آن آلومینیوم به کار رفته بی‌ضرر است. برای پاک کردن غذای سوخته‌ای که با اسفنج و فرچه جدا نمی‌شود، خمیری از جوش شیرین و چند قطره آب درست کنید.

مطلب پیشنهادی
همه چیز درباره آون توستر

بعد با یک فرچه قنادی قسمت سوخته و چسبیده را بسابید. اسپری آب گرم، سرکه یا لیمو و جوش شیرین نیز می‌تواند در این امر بسیار کارگشا باشد. این محلول را به سطح مورد نظر اسپری کنید، سپس روی سطح اسپری شده جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید محلول مدتی روی سطح باقی بماند و سپس با اسفنج نسبتا نرم سطح را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن سینی توستر

چند نکته درباره تمیز کردن توسترها

خرده‌نان‌های باقی‌مانده از قبل در سینی توستر در تست‌شدن نان‌ها در دفعات بعدی اختلال ایجاد می‌کنند، بنابراین در نظافت توستر کوتاهی نکنید.

آستر توستر چند بار مصرف را برای فیت شدن با سینی خرده نان توستر تنظیم کنید. این کار تمیز کردن توستر را راحت‌تر می‌کند.

از اسکاچ، سیم‌ظرفشویی و سایر اشیاء برنده برای تمیز کردن توستر استفاده نکنید.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *