Search
Generic filters
نحوه پخت برنج ایرانی مجلسی

نحوه پخت برنج ایرانی مجلسی

پخت برنج اعلی و باکیفیت یکی از هنرهایی است که هر آشپزی باید از آن برخوردار باشد؛ به ویژه برنج ایرانی که پخت آن قلق خاص خودش را دارد. برنج‌های ایرانی بسته به جنس بذر، محل پرورش و زمان برداشت، هرکدام شیوه‌های طبخ متفاوتی دارند. در این مقاله از مجله پلازیو ضمن معرفی نشانه‌های یک برنج مرغوب و باکیفیت، نحوه پخت برنج ایرانی مجلسی و فوت‌وفن‌های مناسب تهیه یک چلوی خوش‌عطر را شرح داده‌ایم.

انتخاب برنج مرغوب ایرانی

برنج‌های ایرانی با برندهای متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند  برای انتخاب مرغوب‌ترین نوع برنج ایرانی باید کمی دست به عصا شوید؛ زیرا در بازار داغ برنج‌های باکیفیت و شباهت‌هایی که بین برنج‌های خارجی و ایرانی وجود دارد، تشخیص محصول ایرانی اصیل سخت است.

برنج ایرانی مرغوب، ظاهری کاملا یک‌دست دارد؛ یعنی نه مخلوطی از دانه‌های ریز و درشت است و نه زرد و سفید یا کوتاه و بلند. توجه داشته باشید که برنج دانه‌شکسته یا نیم‌دانه از کیفیت کمتری برخوردار است و هنگام پخت حالت کته و شفته پیدا می‌کند. همچنین زمان پختِ برنج دانه‌کامل و نیم‌دانه با هم متفاوت است؛ بنابراین برای اینکه در مرحله آخر پخت، یک چلوی مجلسی یک‌دست داشته باشید لازم است در زمان انتخاب برنج، کمی از آن را در کف دست بریزید و ببینید که از میان دانه‌ها چند درصد نیم‌دانه است. در حالت نرمال در هر کیسه برنج فقط ۴ درصد برنج خرد و نیم‌دانه وجود دارد و با بیشتر از این میزان، نمی‌توان چلوی مجلسی یکدستی درآورد.

انتخاب برنج مرغوب ایرانی

معمولا از برنج دانه‌شکسته برای پخت شله‌زرد، شیربرنج، آش‌ و سوپ‌ استفاده می‌شود و از برنج‌های یک‌رنگ، هم‌قد و بدون برش و ترک‌های عرضی برای تهیه چلوی مجلسی. ترک‌های روی برنج نشان می‌دهد که این محصول پس از طی مرحله خشک و خارج شدن از کارخانه در معرض باد قرار گرفته‌ است. برای اینکه کمتر در معرض آزمون و خطا باشید و با اطمینان خاطر برنج خوب ایرانی را انتخاب کنید، توصیه ما به شما، خرید برنج پردیس یکی از محصولات برگزیده شالیزارهای شمال است که عطر و طعمی متفاوت دارد.

نحوه پخت برنج ایرانی

چلو به برنج آ‌بکش شده گفته می‌شود برای پخت یک چلوی ایرانی به این روش باید از ۴ ساعت قبل از پخت، برنج را خیس کنید. قبل از خیساندن، برنج باید کاملا پاک شده و شسته شود. اینکه موقع شستن مقداری نشاسته از برنج خارج می‌شود طبیعی است اما برنج خیس را چنگ نزنید؛ فقط شستن را تا حدی ادامه دهید تا آب آن زلال شود. معمولا با ۳ یا ۴ بار شست‌وشو این اتفاق می‌افتد. سپس برنج را با مقداری نمک داخل ظرف بزرگی خیس کنید. برنج خیس‌کرده بدون نمک هنگام پخت، زود رِی کرده و با پخت کامل شفته می‌شود.

نحوه پخت برنج ایرانی پردیس

قابلمه‌ای که برای برنج در نظر گرفته‌اید باید جای کافی برای جوشاندن برنج داشته باشد. حدود دوسوم قابلمه را از آب پر کنید. اجازه دهید آب درون قابلمه به جوش بیاید سپس برنج را اضافه کنید. زمان جوشاندن برنج داخل آب می‌توانید دو قاشق آبلیمو یا سرکه بریزید تا رنگ آن سفید شود و قد بکشد. آشپزهای حرفه‌ای نیز در پایان کار وقتی می‌خواهند برنج را آبکش کنند کمی یخ داخل برنج می‌ریزند تا بهتر قد بکشد.

چه زمانی برنج ایرانی را آبکش کنیم؟ اولا اینکه برنج ایرانی حتما باید به مرحله قُل خوردن برسد. دوم اینکه باید چند بار برنج را با کفگیر هم بزنید و چند دانه برنج را تست کرده و بین دو انگشت له کنید. شرط آبکش کردن برنج این است که سطح دانه‌ها نرم و داخل دانه کمی سفت باشد. تقریبا بر اساس نوع برنج، نرم شدن آن ۸ الی ۱۲ دقیقه زمان خواهد برد. اگر بخواهید برنج کمی زبر و سفت باشد باید اصطلاحات برنج را زنده بردارید، یعنی زمان نرم شدن کمتری به آن بدهید. به این نکته نیز توجه کنید که برنج ایرانی زودتر نرم می‌شود. ضمنا اگر بخواهید برنج را در حال خیلی سفت بردارید در آخر کار آن‌طور که باید دم نمی‌کشد.

پس از اینکه برنج را با آب نیمه‌سرد آبکشی کردید، قابلمه را روی اجاق گاز بگذارید و کف قابلمه را با آب‌روغنی حاوی ۴ قاشق روغن مایع و ۳ قاشق آب پر کرده و زیر قابلمه را زیاد کنید. وقتی روغن داغ شد برنج را مستقیما روی آب و روغن داغ‌شده بریزید تا بخار بلند شود و چیزی شبیه به صدای جلز و ولز بشنوید. سپس شعله را کم کنید و با قرار دادن دم‌کنی مناسب روی قابلمه اجازه دهید حدود ۵۰ دقیقه برنج دم بکشد. در انتهای پخت، مقداری روغن را داغ کرده و روی برنج بریزید.

نحوه پخت برنج ایرانی

نکات پخت برنج ایرانی

برنج را باید با آب زیاد، در ظرف بزرگ و نمک بسیار زیاد خیس کنید تا بیشترین جذب آب و قد کشیدن آن اتفاق بیفتد.

برنج تازه را می‌توانید ۲ تا ۳ ساعت قبل از پخت خیس کنید اما در ماه‌های سرد سال باید زمان خیساندن برنج بیشتر شود.

اگر حین قل خوردن متوجه شدید که برنج بیش از حد له شده، ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید.

می‌توانید به جای روغن آفتابگردان، به برنج روغن حیوانی یا کره در پایان کار اضافه کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *