Search
Generic filters
چارت سایزبندی لباس کودک

چارت سایزبندی لباس کودک (راهنمای کامل خرید لباس کودک)

رشد سریع نوزادان در هفته‌های ابتدایی تولد، والدین بسیاری را علاوه بر انتخاب طرح و جنس مناسب لباس، در یافتن اندازه صحیح آن دچار مشکل کرده است. تفاوت در استانداردهای متفاوت سایزبندی در برندهای مختلف نیز این چالش را دوچندان می‌کند. با این حال، اگر شناخت شما از انواع پارچه‌ها، استایل‌های نوزادی و اندازه‌هایی که برندهای مطرح در برش و دوخت به کار می‌برند، کامل باشد و از چارت سایزبندی لباس کودک کمک بگیرید، در خرید البسه مناسب برای فرزند خود، کمتر دچار خطا خواهید شد. بخش مد و فشن مجله پلازیو را با راهنمای سایز لباس کودک ورق بزنید.

اندازه‌گیری لباس کودک

از آنجا که اندازه‌ بدن کودک از جمله قد، دور کمر، دور باسن و سایر قسمت‌ها تا پایان یک سالگی نوزاد خیلی سریع رشد می‌کند باید در خرید کمی محتاط‌تر باشید و. بهتر است بدانید که اندازه رشد در کودکان دختر و پسر نیز متفاوت است. به‌عنوان مثال، وزن یک کودک پسر ۶ ماهه، ۸ کیلوگرم و وزن یک کودک دختر ۶ ماهه ۶ کیلوگرم است بنابراین هنگام انتخاب لباس به جنسیت فرزند، وزن و قد او دقت داشته و لباس راحت‌تر و حتی کمی بزرگتر خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی
انتخاب بهترین مدل لباس خواب کودک

چگونه سایز لباس بچه را بفهمیم؟

از پرسش‌های پرتکرار مادران به ویژه بانوانی که برای اولین بار مادر شدن را تجربه می‌کنند، چگونگی تخمین سایز لباس بچه است. اولین موردی که لازم است در انتخاب سایز درست در نظر داشته باشید آن است که لباسی را انتخاب کنید که مناسب گروه سنی ۰ تا ۳ ماه یا ۶ تا ۹ ماه باشد. همان‌طور که در ابتدا به آن اشاره شد جدول هر برند، اندازه خاصی را برای لباس کودک در نظر گرفته و از آنجا که استاندارد خاصی وجود ندارد باید اندازه‌ها را پیش از انتخاب و خرید لباس مقایسه کرد. مهمترین نکته‌ در خرید لباس نوزاد به ویژه نوزادان تا ۶ ماه آن است که مادر و کودک باید هنگام استفاده از لباس در آرامش بوده و تعویض پیراهن و شلوار آنها را به دردسر نیاندازد. شلوارهای بچگانه تا ۲ سال نیز لازم است که در قسمت لگن جای بیشتری برای استفاده از پوشک داشته باشد. لباس‌های خیلی تنگ با یقه کوچک و همچنین پیراهن‌های دکمه‌دار و دارای قلاب، گیره، زیپ و مواردی از این قبیل که کودک با آن‌ها ناراحت و آشفته است، توصیه نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی
۴۰مدل از جدیدترین لباس کودک دخترانه اسپرت

جدول و چارت سایزبندی لباس کودک

در جدول زیر اندازه‌های تقریبی ویژه رده‌های مختلف سنی نوزادان آمده است و با توجه به وزن و قد کودک می‌تواند کمی متفاوت باشد.

سن تقریبی ۲۴ ماهگی ۱۸ ماهگی ۱۲ ماهگی ۹ ماهگی ۶ ماهگی ۳ ماهگی
تمام قد ( سانتیمتر ) ۹۲۹۰ ۸۶-۸۳ ۸۳-۸۰ ۷۸-۷۴ ۶۹-۶۷ ۶۰-۵۹
دور سینه ۵۴ ۵۲ ۵۰ ۴۸ ۴۶ ۴۴
دور کمر ۵۱ ۵۰ ۴۹ ۴۸ ۴۷ ۴۶
دور باسن ۵۶ ۵۴ ۵۲ ۴۹ ۴۶ ۴۴
قد بالاتنه پشت ۲۲ ۲۱ ۲۰ ۱۹ ۱۸٫۵ ۱۸
کارور پشت ۲۲ ۲۱ ۲۰ ۱۹ ۱۸٫۵ ۱۸
سرشانه ۷٫۵ ۷ ۶٫۵ ۶ ۵٫۵ ۵
دور گردن ۲۷ ۲۶٫۵ ۲۶ ۲۵٫۵ ۲۵ ۲۴٫۵
دور بازو ۱۸ ۱۷ ۱۶٫۵ ۱۶ ۱۶٫۵ ۱۵
قد آستین ۳۰ ۲۸ ۲۶ ۲۴ ۲۲ ۲۰
دور مچ ۱۳ ۱۲٫۵ ۱۲ ۱۱٫۵ ۱۱ ۱۰٫۵
کمر تا زانو ۲۸ ۲۶ ۲۴ ۲۲ ۲۰ ۱۸
قد باسن ۱۲ ۱۱ ۱۰ ۹٫۵ ۹٫۲ ۸٫۷
قد فاق ۱۹ ۱۸٫۵ ۱۷٫۵ ۱۷ ۱۶٫۵ ۱۵
بلندی داخل پا ۲۷ ۲۵ ۲۳ ۲۱ ۱۹ ۱۷
تمام قد شلوار ۴۶ ۴۳٫۵ ۴۰٫۵ ۳۸ ۳۵ ۳۲
کف پا ۱۴ ۱۲٫۵ ۱۱٫۵ ۱۰ ۹ ۸٫۵
دور سر ۵۰ ۴۸ ۴۶ ۴۴٫۵ ۴۳ ۴۰
دم پای شلوار ۳۲ ۳۰ ۲۸ ۲۷٫۵ ۲۷ ۲۶

با وجود نکاتی که در راهنمای سایز لباس کودک به آن‌ها اشاره شد، لازم است بدانید که بچه‌ها از نظر جثه، تفاوت‌های بسیاری با هم دارند و سن کودک، معیار مناسبی در خرید لباس برای او نیست. مشورت با مادران باتجربه و فروشندگان نیز می‌تواند به شما کمک کند تا در این مورد انتخاب مناسبی داشته بایشد.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *