Search
Generic filters
راهنمای انتخاب بهترین میوه خشک کن

چند نکته مهم برای انتخاب بهترین میوه خشک کن

بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات پس از مدت زیادی نگهداری در یخچال، شادابی اولیه خود را از دست می‌دهند به نحوی که نه می‌توان از آنها برای پذیرایی استفاده کرد و نه آنها را دور ریخت. در چنین شرایطی، ورقه‌ورقه و خشک کردن میوه‌ها بهترین گزینه است. یک دستگاه میوه‌خشک‌کن می‌تواند هم به میان‌وعده‌های شما تنوع بدهد و هم از فساد میوه‌‎ها جلوگیری کند. مجله پلازیو با راهنمای انتخاب بهترین میوه خشک کن به روز شده است. با ما همراه باشید.

طرز کار میوه خشک‌ کن

خشک‌کن‌ها با از بین‌بردن آب میان‌بافتی میوه‌ها و سبزیجات موجب افزایش ماندگاری مواد غذایی تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها می‌شوند. این دستگاه‌ها برای عمل خشک کردن، به المنت حرارتی و فن مجهزند. المنت حرارتی گرما تولید می‌کند و فن گرمای تولیدشده را داخل دستگاه به‌گردش درمی‌آورد.

انواع میوه خشک‌ کن

میوه خشک‌کن با جریان افقی

مواد غذایی و میوه‌های ورقه شده در طبقات کشویی این دستگاه چیده شده و درب آن از پهلو باز می‌شود. منبع تولید گرما در این دستگاه‌ها درست مثل فرهای فن‌دار در پشت دستگاه قرار دارد. مزیت دستگاه‌های جریان افقی این است که  سینی هر طبقه را می‌توانید بدون نیاز به جابه‌جایی سایر سینی‌ها بیرون بیاورید. توزیع گرمای یکنواخت‌تر به ویژه برای خشک‌کردن گوشت از مزیت‌های دیگر میوه‌خشک‌کن‌های جریان افقی است. این دستگاه‌ علاوه‌بر خشک کردن گوشت و میوه برای خشک‌کردن فراورده‌های مایع و نیمه‌مایع هم کاملا مناسب‌ است که این ویژگی به نسبت در قیمت بالای آن نیز تاثیرگذار است.

 

مطلب پیشنهادی
چرا به یک بخارشوی حرفه‌ای نیاز داریم؟

 

میوه خشک‌کن با جریان افقی

میوه خشک‌کن با جریان افقی

میوه خشک‌کن با جریان عمودی

در اغلب این دستگاه‌ها طبقات روی هم چیده شده و درب دستگاه از بالا باز می‌شود. منبع تولید گرما در خشک‌کن‌های جریان عمودی در کف دستگاه قرار دارد. این دستگاه‌ها اگرچه قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دارند و جای کمتری را اشغال می‌کنند، اما در توزیع یکنواخت گرما، کیفیتی مانند مدل جریان افقی ندارند. در چیدمان میوه‌ها و سبزیجات و گوشت، اولویت چیدمان سینی‌ها مهم است چرکه برای بیرون آوردن سینی پایینی مجبورید همه سینی‌های بالاتر را بردارید. در این مدل، تا سینی‌ها را چند بار در طول فرایند خشک‌کردن جابه‌جا نکنید نتیجه رضایت‌بخشی نمی‌گیرید.

میوه خشک‌کن با جریان عمودی

میوه خشک‌کن با جریان عمودی

راهنمای خرید میوه خشک کن

توزیع و گردش گرما: اگر هوا به درستی و به‌طور یکنواخت در تمام طبقات دستگاه چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی جریان پیدا نکند، رطوبت در بافت میوه و سبزیجات، باقی می‌ماند. اگر توزیع یکنواخت  گرما وجود داشته باشد دیگر نیازی به جابه‌جایی کردن سینی‌ها در طول فرآیند خشک کردن نیست.

کاربری آسان: کار با دستگاه‌های میوه‌خشک‌کن پیچیده نیست، اما بعضی از مدل‌ها به آپشن‌هایی مجهزند که کار را آسان‌تر می‌کنند. از آنجاکه خشک‌کردن مواد غذایی معمولا چند ساعت طول می‌کشد، کار با خشک‌کن‌هایی که علاوه بر ایجاد جریان یکنواخت از گزینه‌های دیگری مثل تایمر و صفحه تنظیمات هستند نگرانی شما را از بابت سوختن مواد غذایی کمتر می‌کند.

شست‌وشوی آسان: قابلیت شست‌وشوی آسان و امکان شستن طبقات در ماشین ظرفشویی از دیگر نکاتی است که هنکام خرید باید به آن توجه کنید زیرا هرچه قطعات شستنی بیشتر باشد به وقت بیشتری برای تمیز کردن آنها نیاز خواهید داشت.

اندازه و گنجایش: مدل‌های کوچک دستگاه خشک‌کن به ویژه مدل‌های جریان عمودی جای کمتری اشغال می‌کنند، اما گنجایش کمتری دارند و مجبور خواهید شد به دفعات بیشتری طبقات دستگاه را پر کنید. با این حال، اگر با خرید این دستگاه قصد تهیه تنقلات در مقیاس کمتری دارید از دستگاه‌های کم‌حجم استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی
راهنمای انتخاب بهترین تابه گریل

 

توان مصرفی: دستگاهی که توان مصرفی بالاتری دارند، سریع‌تر گرم می‌شوند، اما گران‌ترند و برق بیشتری هم مصرف می‌کنند. توان مصرفی خشک‌کن‌های خانگی معمولا بین حدود ۳۰۰  تا ۱۰۰۰ وات است.

گستره دمایی: لازم است از همان ابتدا بدانید که خشک کردن میوه و سبزیجات و گوشت با میوه خشک‌کن موردنظر چقدر طول می‌کشد. تعداد طبقات، مدل جریان، قدرت فن و وضعیت گردش هوا تعیین‌کننده این زمان لازم است. اگر میوه‌خشک‌کنی که انتخاب می‌کنید دارای ترموستات و قابلیت تنظیم دما باشد، می‌توانید کنترل بیشتری روی کیفیت فرآیند خشک کردن داشته باشید.

  • دمای لازم برای سبزی: ۹۰ تا ۱۰۰ درجه فارنهایت (معادل حدود ۳۲ تا ۳۸ سانتی‌گراد)
  • دمای لازم برای میوه و سبزیجات: ۱۳۰ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت (معادل حدود ۵۴ تا ۷۱ سانتی‌گراد)
  • دمای لازم برای گوشت و ماهی: ۱۴۵ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت (معادل حدود ۶۳ تا ۷۱ سانتی‌گراد)

بد نیست بدانید که آنزیم‌های موجود در برخی مواد غذایی در گستره دمایی حدود ۱۰۴ تا ۱۰۶ درجه فارنهایت ( حدود ۴۰ تا ۴۱ سانتی‌گراد) کم‌کم شروع به افت می‌کنند و در گستره دمایی حدود ۱۱۶ تا ۱۲۰ درجه فارنهایت (معادل حدود ۴۷ تا ۴۹ سانتی‌گراد) کاملا از بین می‌روند.

شکل سینی: میوه‌خشک‌‌کن‌‌های دارای طبقات کشویی، معمولا دارای سینی‌های چهارگوش هستند. این سینی‌ها برای خشک‌کردن خوراکی‌های نواری مثل لواشک مناسب‌اند. با میوه‌خشک‌کن‌هایی که طبقات‌ آن روی‌هم چیده می‌شود، برای تهیه خوراکی‌هایی مثل لواشک به زحمت خواهید افتاد.

به چند دلیل برای خشک کردن میوه‌ها استفاده از فر توصیه نمی‌شود:

  • حتی بهترین مدل‌ فرهای کانوکشن یا فن‌دار نقاط غیرهم‌دما ایجاد می‌کنند و جریان هوای یکنواخت ندارند.
  • گستره دمایی اغلب فرها برای خشک‌کردن بیشتر میوه‌ها و سایر مواد غذایی بیش از حد داغ است.
  • برخی فرها ممکن است میوه‌ها را به جای خشک کردن، بپزند.

بهترین مارک میوه خشک خانگی

میوه و سبزی خشک کن هامسول مدل HS310

میوه و سبزی خشک کن هامسول مدل HS310

میوه و سبزی خشک کن هامسول مدل HS310

میوه و سبزی خشک کن گوسونیک مدل GFD-513

میوه و سبزی خشک کن گوسونیک مدل GFD-513

میوه و سبزی خشک کن گوسونیک مدل GFD-513

میوه و سبزی خشک کن سایا مدل GP 103

انتخاب میوه و سبزی خشک کن سایا مدل GP 103

میوه و سبزی خشک کن سایا مدل GP 103

میوه خشک کن فلر مدل FD 500

انتخاب بهترین میوه خشک کن فلر مدل FD 500

میوه خشک کن فلر مدل FD 500

میوه خشک کن سنکور مدل SFD 4235WH

انتخاب بهترین میوه خشک کن سنکور مدل SFD 4235WH

میوه خشک کن سنکور مدل SFD 4235WH

میوه خشک کن دسینی مدل ۱۰۰۰

انتخاب بهترین میوه خشک کن دسینی مدل ۱۰۰۰

میوه خشک کن دسینی مدل ۱۰۰۰

میوه خشک کن دبلیو ام اف مدل Kitc

انتخاب بهترین میوه خشک کن دبلیو ام اف مدل Kitc

میوه خشک کن دبلیو ام اف مدل Kitc

سخن پایانی

حذف تنقلات مضر همچون چیپس و پفک از برنامه غذایی و تهیه اسنک‌های خانگی سالم و بدون مواد قندی و نگهدارنده به کنترل وزن و پاکسازی بدن از سموم غذایی کمک می‌کند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *