Search
Generic filters
چه اسباب بازی برای کودک دو ساله مناسب است

چه اسباب بازی برای کودک دو ساله مناسب است؟

کودکان بعد از ۲ سالگی و با شروع حرکت، وارد مرحله آگاهانه زندگی شده و شروع به کشف و شهود می‌کنند. بسیاری از والدین نیز از اینکه فرزند آن‌ها اشیا مختلف را در دهان خود قرار می‌دهد شکایت دارند؛ به همین دلیل، انتخاب اسباب‌بازی بی‌خطر در این بازه بیشترین اهمیت را پیدا می‌کند. چه اسباب بازی برای کودک دو ساله مناسب است این سوالی است که در بخش سرگرمی مجله پلازیو به آن پاسخ داده شده است.

همان طور که گفته شد کودکان به محض راه افتادن و توانایی در پیدا کردن اشیاء، آنها را در دهان خود قرار می‌دهند؛ بنابراین انتخاب اسباب‌بازی ایمن و بی‌خطر بیشتر از بامزه بودن آن اهمیت پیدا می‌کند. رنگ، زیبایی و سبک بودن اسباب‌بازی نیز در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرد. اگر اسباب سرگرمی کودک دارای رنگ‌های شاد نباشد، یا سبک نبوده و به آسانی در دست‌های کوچک جا نشود، کودک خیلی زود از آن دلزده خواهد شد.

بازی با حلقه

با توجه به اینکه کودک با نزدیک شدن به دو سالگی، قادر به تشخیص رنگ‌ها و مفاهیم متضاد است و قدرت تشخیص اشیاه کوچک و بزرگ را پیدا می‌کند، بهتر است برای او اسباب بازی بخرید که بتواند با کمک آن رنگ‌ها را طبقه‌بندی کند. حلقه‌های رنگی که از بزرگ به کوچک با پرتاب روی هم قرار می‌گیرد برای سرگرمی کودکان اکتیو مناسب است.

اسباب بازی کودک زیر دو سال

اسباب بازی کودک زیر دو سال

بازی با بلوک‌ها

مرتب‌سازی و چیدمان بلوک‌های پلاستیکی خانه سازی اجازه می‌دهد تا کودک با خلاقیت خود طرح‌های مختلفی را ایجاد کرده و قدرت تمرکز خود را تقویت کند. بازی با بلوک‌ها و اشکال فومی نیز که غالبا سبک وزن است کودک را تشویق به حل مسئله و انجام بازی‌های تخیلی کرده و به او در حفظ تعادل کمک می‌کند.

بازی با پازل

برای سرگرم کردن کودکان ۲ ساله از ساده‌ترین پازل‌های دوتکه‌ای فومی کمک بگیرید. زیرا بازی با پازل نه تنها برای کودک لذت بخش است بلکه قدرت تمرکز و تشخیص او را بالا می‌برد. این بازی رنگ، شکل، اندازه و اسامی را به کودک می‌آموزد.

اسباب بازی کودک زیر دو سال

اسباب بازی کودک زیر دو سال

بازی با توپ

با راه افتادن کودک علاقه او به انجام بازی‌های هیجانی و دویدنی بیشتر می‌شود. تو‌پ‌های موزیکال یا جغجغه‌ای می‌تواند کودک را تشویق به شوت زدن کند. این کار برای تقویت پا و حفظ تعادل کودک بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

بازی با اسباب‌بازی‌های کشیدنی و حرکتی

در این سن تقویت عضلات کودک در اولویت قرار می‌گیرد. از اسباب‌بازی‌هایی که منجر به رشد عضلات می‌شود، نوع هول‌دادنی، سوارشدنی و کشیدنی است. ماشین‌های شارژی و سه‌چرخه‌ها از اسباب‌بازی‌های سرگرم‌کننده این سن بوده و حس استقلال کودک را تقویت می‌کنند.

چه اسباب بازی برای کودک دو ساله مناسب است

چه اسباب بازی برای کودک دو ساله مناسب است

بازی با عروسک

بازی با عروسک از سرگرمی‌هایی است که فقط مختص کودکان دختر نیست. عروسک های کوچک، در سبک‌های مختلف دخترانه و پسرانه با انواع مو و رنگ پوست، مناسب این سن است. این عروسک ها در پرورش احساس و هیجانات کودک موثر بوده و موجب بروز احساسات او می‌شود.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید انواع اسباب بازی

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *