Search
Generic filters
مدل‌های کت و شلوار زنانه 2022

جذاب‌ترین مدل‌های کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲

خرید کت و شلوار، یک گام رو به جلو برای خانم‌های جوان و نوجوانی است که در عین رسمی بودن، مایلند اسپرت به نظر برسند. بدون شک، انتخاب لباسی با رنگ سازگار با پوست و متناسب با فرم و سایز بدن به شما کمک می‌کند تا احساس خوبی نسبت به ظاهرتان داشته باشید. بخش مد و فشن مجله پلازیو را با معرفی زیباترین مدل‌های کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲ و راهنمای خرید لباس ورق بزنید.

اولین کت و شلوار زنانه چه زمانی طراحی شد؟

کت و شلوار زنانه، لباسی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد و همواره بین بانوان جوان و سالمندان پرطرفدار است؛ محبوب‌ترین پوششی است که بانوان بدون نگرانی از چاقی یا لاغری اندامشان می‌توانند در موقعیت‌ها و مناسبت‌های مختلف، آن را بپوشند و با اعتماد به نفس ظاهر شوند.

سارا برنارد، هنرپیشه فرانسوی؛ اولین زنی است که برای اولین بار کت و شلوار زنانه پوشید. در اواخر دهه ۱۸۰۰، او به خیاطش سفارش دوخت کت شلوار زنانه‌ای را داد و در فعایت‌های اجتماعی‌اش آن را پوشید. برنارد با پوشیدن کت و شلوار زنانه، نسبت به پوشش زنان جامعه زمان خود ساختارشکنی کرده و آغازگر تحول در پوشش در زنان شده بود.

کت و شلوار به دلیل راحتی استفاده برای فعالیت در اجتماع در مقایسه با لباس‌های پرچین و سنگین زنان، مورد توجه طراحان مد قرار گرفت. برند کوکوشنل در سال ۱۹۱۴ اولین کت و دامن زنانه را طراحی کرد. سرانجام طراح فرانسوی به نام مارسل روچاس، در سال ۱۹۳۲ اولین کت و شلوار را برای زنان طراحی کرد. بازیگران محبوب با پوشیدن کت و دامن و کت و شلوارهای زنانه در فیلم‌های سینمایی، به معرفی پوشش جدید زنان کمک کردند. با جنگ جهانی دوم و حضور گسترده زنان در اجتماع، پوشیدن کت و شلوار زنانه رایج شد و در این دوران، کت و شلوارهای زنانه برند Levi’s، فروش خوبی داشت.

مدل‌های کت و شلوار زنانه 2022

مدل‌های کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲

ترندهای کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲

در ترند کت و شلوارهای زنانه سال ۲۰۲۱، طراحان لباس علاوه بر اینکه در دوخت لباس از رنگ‌های نوک‌مدادی و لیمویی به وفور استفاده کردند، همچنین سعی داشته‌اند تا از برش‌های خاصی در طراحی استفاده کنند. قد کوتاه شلوار (بالای مچ) و قد کوتاه آستین و کت در مدل‌های مدرن کت و شلوار، بین خانم‌های جوان بسیار پرطرفدار بود. همانند سال ۲۰۲۱، در طراحی کت و شلوارهای زنانه ۲۰۲۲ از پارچه‌های سبک اما بادوام مانند ساتن، کتان و نخ استفاده می‌شود.

در ترند ۲۰۲۲ کت و شلوارهای زنانه با رنگ‌های روشن و شاداب مانند قرمز، زرد مورد توجه طراحان است. کت و شلوارهای زنانه چرم، پارچه ساتن و کبریتی از جدیدترین کت شلوارهایی زنانه ۲۰۲۲ هستند. کت شلوار سه تکه با لباسِ زیرِ کت نیم‌تنه، شومیز یقه شل، پیراهن دکلته، از خاص‌ترین ترندهای کت شلوار زنانه ۲۰۲۲ هستند.   

جدیدترین مدل‌های کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲

طراحان کت شلوار زنانه ۲۰۲۲ با توجه به موقعیت‌های متفاوت، نوع کت، نوع شلوار، نوع پارچه و رنگ؛ مدل‌های کت و شلوار زنانه متنوعی را طراحی کرده‌اند. در این مدل‌ها طراحی متفاوتی از کت، شلوار و حتی لباسِ زیرِ کت را مشاهده می‌کنیم. تنوع طراحی هر یک از اینها عبارتند از:

 • کت‌های اندامی کوتاه، کت‌های بلندِ گشاد و کت بدون سرشانه
 • شلوار کوتاه، شلوار راسته، شلوار دم‌پا گشاد و شلوار چاک‌دار
 • کت با آستین بلند، آستین سه‌ربع، آستین چاک‌دار، آستین توری، آستین مدل‌دار و کت بدون آستین
 • لباسِ زیرِ کت تاپ، تی‌شرت، نیم‌تنه، پیراهن دکلته، شومیز یقه شل و پیراهن آستین‌دار

در ادامه به معرفی جدیدترین مدل‌های کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲ می‌پردازیم.

جدیدترین مدل‌های کت و شلوار زنانه

جدیدترین مدل‌های کت و شلوار زنانه

 • کت و شلوارهای زنانه سه تکه

این کت و شلوارها دارای لباسِ زیرِ کت با طراحی خاص همرنگ کت و شلوار یا رنگ متفاوت با آن هستند. کت و شلوارهای زنانه سه تکه با نیم‌تنه دکلته و لباس یقه شل نمونه‌ای از این کت و شلوارهاست.

 • کت و شلوار زنانه با کت کوتاه

این کت و شلوارها دو تکه هستند و تاپ یا تی‌شرت به عنوان لباسِ زیرِ کت پوشیده می‌شود. این نوع از کت و شلوارها بیشتر مورد توجه دختران و بانوان جوان است.

 • کت و شلوار زنانه با تاپ

این کت و شلوار بیشتر مورد علاقه دختران جوان است.

 • کت و شلوارهای زنانه با کت بلند

این کت و شلوارهای زنانه دارای کت‌های بلندِ گشاد با شلوار گشاد و یا شلوار کوتاه هستند.

 • کت و شلوارهای زنانه با شلوار کوتاه

 کت و شلوارهای زنانه شلوار کوتاه، شامل دو نوع کت شلوار زنانه است. نوع اول دارای کت بلند و شلوار گشاد است و نوع دوم دارای کت اندامی و شلوار راسته.

 • کت و شلوارهای رنگی و طرح‌دار

کت و شلوارهای رنگ‌های روشن و شاداب، تِرند ۲۰۲۲ هستند. کت و شلوار قرمز، یکی از رنگ‌هایی است که همیشه جزء ترندهای رنگی کت شلوار زنانه است.

کت و شلوارهایی با طرح گل، طرح پلنگی یا کت شلوارهای ۲ رنگ، از جدیدترین مدل‌های طراحان کت شلوار است.

 • کت و شلوارهای پارچه شطرنجی

کت و شلوارهای زنانه پارچه شطرنجی همچنان ترند هستند. این کت و شلوارها در سال ۲۰۲۲ با شلوارهای گشاد و راسته چه قد بلند چه کوتاه مورد توجه طراحان مد است. کت و شلوارهای زنانه پارچه شطرنجی، یکی از کت و شلوارهایی است که پوشیدن آن با کفش کتانی نیز کفش پاشنه‌دار و اسپورت، شیک است. 

 • کت و شلوارهای زنانه ساتن

طراحان کت و شلوار زنانه با توجه به سبک بودن پارچه ساتن، این کت و شلوارها را به عنوان یکی از جدیدترین ترندهای کت شلوار زنانه ۲۰۲۲ معرفی کرده‌اند.

 • کت و شلوارهای زنانه مدل جلیقه‌دار مردانه

این کت و شلوار از محبوب‌ترین لباس‌ها برای موقیعت‌های رسمی است. کت و شلوار سه تکه زنانه با جلیقه دارای الگوی مشابه کت و شلوارهای مردانه سه تکه است. کیف‌های دستی سایز کوچک مناسب این کت شلوارها هستند.

 • کت و شلوارهای زنانه با شورتک و دامن شلواری کوتاه

ترند جدیدی که طراحان مد برای تابستان ۲۰۲۲ معرفی کرده‌اند، کت و شلوارهای زنانه با شورتک و دامن شلواری کوتاه است.

 • کت و شلوارهای زنانه چرم

کت و شلوارهای زنانه چرم با سه نوع شلوار جذب، راسته و شلوار دم پا گشاد معرفی شده‌اند.

جدیدترین مدل‌های کت و شلوار زنانه

ترند کت و شلوار زنانه

 • کت و شلوارهای زنانه مجلسی

متنوع‌ترین مدل‌های کت و شلوار زنانه ۲۰۲۲ را در کت و شلوارهای مجلسی زنانه می‌بینیم. بیشترین تنوع این کت و شلوارها در طراحی کت‌ها اتفاق افتاده است؛ کت‌هایی با آستین توری، آستین مدل‌دار، آستین چاک دار، کت بدون سرشانه و کاملاً توری.

در ایران نیز کت و شلوارهای زنانه کارشده با تزیینات منجوق، ملیله، پولک، سنگ‌دوزی یا گلدوزی در، کت و حتی دم پای شلوارها یکی از محبوت ترین مدل های کت شلوار زنانه برای عقد و عروسی است.

کت و شلوار زنانه شلوار چاک‌دار، کت و شلوار زنانه بدون سر شانه و آستین از جمله لباس‌های مجلسی شیک هستند که می‌توان آنها را در مناسبت‌های خاص، جشن‌ها و دورهمی‌های دوستانه پوشید.

 • کت و شلوارهای زنانه مخمل

این کت و شلوارها دارای کت بلند و شلوار گشاد هستند و مناسب فصل بهار، پاییز و زمستان.

 • کت و شلوارهای زنانه اسپورت و دخترانه مجلسی

کت و شلوارهای زنانه اسپورت معمولاً دارای کمربند روی کت یا در شلوار هستند و شومیز زیر کت نیز کژوال است. تی شرت مشکی، تی شرت سفید، تاپ سفید ساتن، تاپ گیپوردار، پیراهن آستین‌دار از جمله لباس‌هایی هستند که می‌توان زیرِ کتِ اسپرت پوشید. نمونه کت شلوارهای زنانه اسپرت عبارتند از:

 • کت و شلوار با کت بدون آستین
 • کت و شلوارهای طرح شطرنجی
 • کت و شلوارهای زنانه با کت کوتاه
 • کت شلوار با جلیقه
 • کت و شلوار طرح گل یا طرح پلنگی
 • کت شلوار با شلوار چاک‌دار، گشاد و راسته کوتاه

کت و شلوار شیک و مجلسی زنانه

لاغر به نظر رسیدن دغدغه حداقل نیمی از بانوان جوان است، برای دسترسی به چنین هدفی قدرت کت و شلوار را هرگز دست کم نگیرید. لباس‌هایی از این دست به دلیل برخورداری از جنس و طرح یکسان و برش‌های خاص با ایجاد خطای دید، تمرکز را از نقاط پرحجم بدن دور می‌کند. البته این موضوع به آن معنا نیست که هر کت و شلوار شیک و مجلسی زنانه که در بازار به فروش می‌رسد برازنده شماست. هر لباسی برای یک فرم بدنی خاص طراحی شده است.

فرم بدن شما چیست؟ آیا کمر پهن یا قد کوتاهی دارید؟ آیا در اطراف شکم و پهلو دارای چربی‌های موضعی هستید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا به جای اصرار به پوشیدن مدل‌های بازاری یا انتخاب رنگ‌های تیره و تکراری از لباسی استفاده کنید که دقیقا مناسب خودتان است.

مدل کت و شلوار زنانه جدید و شیک

مدل کت و شلوار زنانه جدید و شیک

کت و شلوار زنانه برای افراد چاق و سایز بزرگ

زنان و دخترانی که سایز لباس آن بزرگ است، چه نوع کت شلواری مناسب آنهاست؟ آیا آنها می‌توانند هر رنگ و هر نوع کت شلواری را بپوشند و خوش لباس ظاهر شوند؟ نکات کت و شلوار زنانه برای افراد چاق عبارتند از:

 • کت و شلوار زنانه با کت بلند مناسب افراد چاق است. کت بلند به پوشاندن برجستگی‌های حجیم باسن و شکم آنها کمک می کند. بنابراین دختران و زنان چاق از پوشیدن کت کوتاه که تمام قسمت‌های حجیم بدن را به صورت نازیبا نمایان می‌کند، صرف نظر کنند.
 • کت و شلوار رنگ‌های تیره مناسب دختران و بانوان چاق است، زیرا اندام آنها را لاغرتر نمایان می‌کند.
 • کت و شلوارهای طرح‌دار مناسب آنها نیست، زیرا اندام آنها را دو برابر می‌کند.

کت و شلوارهای چرم و ساتن که پارچه‌های براقی دارند، متناسب با اندام افراد چاق نیست؛ زیرا وزن آنها را بیشتر نشان می‌دهد.

 • کت و شلوارهای گشاد که اندام افراد چاق را پرحجم‌تر نشان می‌دهد، توصیه نمی‌شود.

کت و شلوارهایی که پارچه صاف دارند، نقص‌های بدن (شکم، پهلو و بالاتنه حجیم) را نمایان می‌کنند. بنابراین پوشیدن کت شلوارهای پارچه ابریشم، لاکرا و کبریتی؛ توصیه نمی‌شوند.

 • پارچه‌های سنگین پشمی نیز بدن را پرحجم نشان می‌دهند. اگر بالاتنه نسبتاً بزرگی دارید استفاده از کت‌هایی از این جنس، به شما توصیه نمی‌شوند.

کت و شلوار زنانه برای افراد لاغر

معمولاً به افراد لاغر توصیه می‌شود تا لباس‌هایی را بپوشند که اندام آنها را حجیم‌تر نشان دهد. این نکته برای کت و شلوار نیز مستثنی نیست و کت و شلوارهایی که مناسب زنان و دختران لاغر است عبارتند از: 

 • کت و شلوار رنگ روشن
 • کت و شلوار شلوار گشاد و شلوار راسته
 • کت و شلوار طرح‌دار

کیف و کفش متناسب با کت و شلوار زنانه

متناسب با مدل اسپورت یا رسمی کت و شلوارتان، می‌توانید از کفش پاشنه‌دار، کفش کالج، کفش اسپورت، صندل و حتی کتانی استفاده کنید. کیف‌های دستی یا رودوشی کوچک برای کت شلوار زنانه مناسب هستند.

برای خرید متنوع‌ترین کیف و کفش‌های زنانه کلیک کنید.

‫۵/۵ ‫(۲ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *