Search
Generic filters
راهنمای خرید بهترین مسواک

چگونه بهترین مسواک را انتخاب کنیم؟

حفظ بهداشت دهان و دندان تنها با یک خمیردندان خوب امکان‌پذیر نیست بلکه مسواکتان نیز باید استاندارهای لازم را برای داشتن دندان‌ها و لثه‌های سالم، داشته باشد. رعایت نکاتی ساده در انتخاب این وسیله کوچک اما بسیار مهم و کاربردی به شما کمک می‌کند تا مسیرتان کمتر به مطب‌های دندانپزشکی و هزینه‌های گزاف درمانی بخورد. بخش زیبایی مجله پلازیو را با راهنمای خرید بهترین مسواک دنبال کنید.

مسواک وظیفه دارد تا قبل از اینکه رد مواد غذایی در لای دندان‌ها تبدیل به یک پلاک سخت و سمج شود آن‌ها را از بین ببرد. این وظیفه مهم به ما یادآوری می‌کند که در انتخاب جنس برس، اندازه و شکل و نوع مسواک دقت داشته باشیم.

راهنمای خرید بهترین مسواک

نوع برس: به طور معمول روی بسته‌بندی مسواک کلمات نرم، متوسط و سفت (سخت) درج شده است که بسته به اینکه شخص در چه رده‌ سنی قرار دارد و تا چه اندازه با قدرت مسواک می‌زند می‌تواند هرکدام از این‌ها را انتخاب کند. مسواک مناسب کودکان لازم است از الیاف نرم و از جنس نانو باشد که قابلیت نفوذ در میان شیارهای باریک دندانی را دارد.

مطلب پیشنهادی
بهترین خمیر دندان دنیا را بشناسید!

اگر در کشیدن مسواک روی لثه و دندان، نیروی زیادی به کار می‌برید از برس با الیاف طبیعی و قطر متوسط استفاده کنید چرا که الیاف ضخیم و فشار زیاد در حین مسواک زدن باعث تحلیل لثه‌ها شده و حساسیت دندانی ایجاد می‌کند.

راهنمای خرید مسواک برقی با قیمت مناسب

اگر دندان‌های شما به دلیل محیط قلیایی دهان مستعد پلاک‌های قوی است می‌توانید از مسواکی با الیاف قوی استفاده کنید. در ماموریت محافظت از دهان و دندان کیفیت مسواک و خمیردندان هر دو مهم است؛ بنابراین توصیه می‌شود که به جای مسواکی با الیاف ضخیم که زمینه آسیب جدی به فضای بین دندان‌ها را فراهم می‌کند، از خمیر دندان مخصوص ضد جرم و ضد پلاک استفاده کنید.

خصوصیات مسواک مناسب و استاندارد

برای مطالعه بیشتر: مقاله بهترین خمیر دندان دنیا را بشناسید! را مطالعه کنید.

جنس برس: یک برس مناسب باید به شکل مستطیل و دارای ۳ تا ۴ ردیف مو در عرض و ۱۰ تا ۱۲ ردیف مو در طول باشند. جنس این الیاف بهتر است از نایلون و نانو بوده و نوک هر شاخه الیاف نیز حالتی گرد و بدون لبه تیز و زاویه دار داشته باشد.

 جنس و شکل موهای مسواک

ابعاد برس: در راهنمای خرید بهترین مسواک دقت داشته باشید که اگر قسمت برس مسواک بیش از اندازه بزرگ باشد شما نمی‌توانید به آلوده‌ترین قسمت دهان یعنی پشت آخرین دندان به طور کامل دسترسی داشته باشید و این برابر است با پوسیدگی بالقوه دندان.

مطلب پیشنهادی
۱۰ تقویت کننده خانگی ناخن

یک برس معمولی به اندازه ۲.۵ سانتی‌متر طول و نصف آن عرض دارد. استفاده از برس‌های کوچکتر نیز فقط در صورتی که قادر باشید سطح جانبی دندان‌های آسیاب را کاملا مسواک کنید، بلامانع است.

راهنمای خرید مسواک برقی

ابعاد دسته مسواک: بلندی دسته یک مسواک باید به اندازه‌ای باشد که الیاف برس آن به راحتی به دندان‌های انتهایی در فک بالا و پایین برسد. این طول در اندازه‌ای بین ۱۳ تا ۱۶ سانتی‌متر است. قطر بدنه مسواک نیز باید به اندازه‌ای باشد که بدون زحمت در دست قرار بگیرد. قوس و انحنایی که در مسواک‌های نسل جدید به ویژه در مسواک‌های الکترونیکی  وجود دارد به شما در مسواک زدن در زوایای مختلف و عملکرد صحیح کمک می‌کند.

راهنمای خرید مسواک

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

قیمت و خرید انواع مسواک

مشاهده تمام محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *