Search
Generic filters
چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟

چگونه راکت پینگ پنگ را زنده کنیم؟

اصلی‌ترین ویژگی هر راکت پینگ پنگ، میزان چسبندگی آن است. این میزان در طول زمان کاهش پیدا می‌کند و به تدریج عمر مفید راکت پینگ پنگ تمام می‌شود. اینجاست که این پرسش برای پینگ پنگ بازان بوجود می‌آید که چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ برای پاسخ به این سوال با بخش ورزشی مجله پلازیو همراه باشید.

چسبندگی یک عامل اساسی است که بر دقت تیغه پینگ پنگ تاثیر می‌گذارد. این موضوع اصلی‌ترین عاملی است که طول عمر راکت را مشخص می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید دسته پینگ پنگ خود را زنده کنید، باید تیغه آن را چسبناک کنید تا مانند روز اول به خوبی قابل استفاده باشد. در ادامه به روش‌های چسبناک کردن تیغه پینگ پنگ خواهیم پرداخت.

بررسی میزان چسبندگی تیغه پینگ پنگ

اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی میزان چسبندگی تیغه پینگ پنگ است. فقط پس از انجام این کار است که می‌توانید به فکر احیای دسته پینگ پنگ خود باشید. طرز انجام این کار ساده است. برای انجام این کار قسمت لاستیکی تیغه پینگ پنگ را بر لبه یک میز پینگ پنگ قرار دهید و روی آن مقداری فشار وارد کنید. پس از این کار، اگر دسته شما به سختی از لبه میز لیز خورد، نشان‌دهنده بالا بودن میزان چسبندگی تیغه آن است. در غیر اینصورت، اگر به راحتی لیز خورد، نشان از نداشتن چسبندگی آن است و نیاز به اصلاح دارد.

بررسی میزان چسبندگی تیغه پینگ پنگ

روش دیگر این است که می‌توانید توپ را روی سطح ‌تیغه دسته پینگ پنگ بمالید. اگر ‌تیغه دسته پینگ پنگ چسبناک باشد، توپ به آن خواهد چسبید. راه دیگر این است که یک توپ پینگ پنگ را روی لاستیک بیندازید. اگر بازگشت توپ کم باشد، لاستیک همچنان چسبناک است. در غیر این صورت، این بدان معناست که لاستیک دسته فاقد چسبندگی است و لازم است یاد بگیرید چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید اسکیت‌برد برای مبتدی‌ها

چگونه می توان لاستیک پینگ پنگ را چسبناک کرد؟

چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ تیغه پینگ پنگ را تمیز کنید

  • ‌تیغه پینگ پنگ را تمیز کنید

تمیز کردن ‌تیغه پینگ پنگ به این معنی است که گرد و غبار و خاک را از روی دسته خود پاک کرده و چسبندگی آن را افزایش دهید. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انجام این کار، استفاده از خمیر اصلاح و یک اسفنج نرم است. استفاده از آب نیز یک روش معمول دیگر است. با این حال، هنگام استفاده از آب باید مطمئن شوید که اسفنج خیس نشده، بلکه فقط کمی مرطوب است. در غیر این صورت، ممکن است لاستیک دسته متورم، فرسوده و آسیب دیده شود.

استفاده از فوم پاک کننده

  • استفاده از فوم پاک کننده

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار کمی فوم سفید را روی سطح ‌تیغه پینگ پنگ آغشته کنید. پس از ناپدید شدن فوم، لاستیک شما چسبناک‌تر و براق‌تر خواهد شد. با این حال، استفاده بیش از حد از این فوم‌ها بر روی ‌تیغه پینگ پنگ، عملکرد طبیعی لاستیک را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل، بازیکنان حرفه‌ای از این پاک‌کننده‌ها استفاده نمی‌کنند.

چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ استفاده از تقویت کننده‌ها

  • استفاده از تقویت کننده‌ها

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود چسبندگی دسته پینگ پنگ، استفاده از یک تقویت کننده لاستیک است. برای این کار کافیست با استفاده از یک برس، چسب را به طور یکنواخت روی لاستیک بمالید. پس از اتمام، بگذارید بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت خشک شود.

البته در مسابقات رقابتی نباید از تقویت‌کننده‌های چسبندگی استفاده کنید، زیرا طبق قوانین ورزشی ممنوع است.

چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ استفاده از روغن

  • استفاده از روغن

این روش موثرترین روش برای بازگرداندن خاصیت چسبندگی لاستیک دسته پینگ پنگ و افزایش طول عمر آنها است. این روغن می‌تواند هر نوع روغن خوراکی و غیر خوراکی باشد. با این حال، روغن آفتابگردان برای افزایش چسبندگی لاستیک بسیار توصیه می‌شود. برای این کار یک برس را کاملا به روغن آغشته کرده و لاستیک خود را با آن بمالید و بگذارید تا برای تقریبا ۳۰ دقیقه خشک شوند. پس از آن، لاستیک‌ها چسبندگی شگفت انگیزی خواهند داشت.

مطلب پیشنهادی
۵ راهکار ساده برای انتخاب یک کفش ورزشی مناسب
  • تعویض لاستیک

گاهی شما نخواهید توانست تا چسبندگی لاستیک مرده را افزایش دهید. در این حالت پاسخ به اینکه چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم، تعویض لاستیک ‌تیغه پینگ پنگ خود را جایگزین کنید. اما قبل از تعویض آن، روش‌های دیگر را امتحان کنید تا از لاستیک خود به بیشترین مقدار ممکن استفاده کرده باشید.

 

 

جمع بندی

افزودن چسبندگی به تیغه پینگ پنگ بسیار مهم است. این ویژگی نه تنها باعث عملکرد بهتر شما در بازی می‌شود، بلکه هزینه‌ها را نیز کاهش خواهد داد، زیرا لاستیک این دسته‌ها بسیار گران است.همچنین ویدیوهای زیر به صورت گام به گام و تصویری، به سوال چگونه راکت پینگ پنگ مرده را زنده کنم را پاسخ می دهند.

 

 

‫۴.۴/۵ ‫(۵ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید راکت پینگ پنگ

مشاهده تمام محصولات

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *