Search
Generic filters
چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟

چگونه راکت پینگ پنگ را زنده کنیم؟

اصلی‌ترین ویژگی هر راکت پینگ‌پنگ، میزان چسبندگی لاستیک آن است. استفاده زیاد از راکت و اصطکاک رویه با توپ سبب کاهش این چسبندگی در طول زمان شده و کیفیت پرتاپ توپ را کمتر می‌کند. در اینگونه مواقع بسیاری از ورزشکاران به تعویض لاستیک تیغه پینگ‌پنگ روی می‌آورند، اما قبل از چنین اقدامی می‌توان کارهای دیگری انجام داد تا از رویه راکت استفاده بیشتری کرد. چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ در این مقاله از مجله پلازیو به چند راهکار ساده اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چسبندگی یک عامل اساسی است که علاوه‌بر مشخص کردن طول عمر راکت بر عملکرد و دقت پرتاب تیغه پینگ پنگ نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین اگر می‌خواهید دسته پینگ پنگ خود را زنده کنید، باید تیغه آن را چسبناک کنید تا مانند روز اول به خوبی قابل استفاده باشد. در ادامه به روش‌های چسبناک کردن تیغه پینگ پنگ خواهیم پرداخت.

بررسی میزان چسبندگی تیغه پینگ پنگ

اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی میزان چسبندگی تیغه پینگ پنگ است. فقط پس از انجام این کار است که می‌توانید به فکر احیای دسته پینگ پنگ خود باشید. طرز انجام این کار ساده است. در روش اول، قسمت لاستیکی تیغه راکت را بر لبه یک میز پینگ پنگ قرار دهید و روی آن مقداری فشار وارد کنید. پس از این کار، اگر دسته راکت به سختی روی میز سُر بخورد، نشان‌دهنده بالا بودن میزان چسبندگی تیغه آن است. در غیر اینصورت، راکت چسبندگی خود را تقریبا از دست داده و نیاز به اصلاح دارد.

بررسی میزان چسبندگی تیغه پینگ پنگ

در روش دیگر می‌توانید توپ را روی سطح ‌تیغه دسته پینگ‌پنگ بکشید. اگر ‌تیغه دسته پینگ‌پنگ چسبناک باشد، قاعدتا توپ به آن خواهد چسبید. راه دیگر این است که یک توپ پینگ پنگ را روی لاستیک بیندازید. اگر بازگشت توپ کم باشد، لاستیک همچنان چسبناک است. در غیر این صورت، این بدان معناست که لاستیک دسته چسبندگی خود را از دست داده است.

چگونه می‌توان لاستیک پینگ پنگ را چسبناک کرد؟

زنده کردن راکت با خمیر اصلاح

با تمیز کردن صحیح و اصولی ‌تیغه پینگ پنگ می‌توانید چسبندگی آن را افزایش دهید. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انجام این کار، استفاده از خمیر اصلاح و یک اسفنج نرم است. با آب هم می‌توانید لاستیک راکت را احیا کنید، با این حال، هنگام استفاده از آب باید مطمئن شوید که اسفنج خیس نشده، بلکه فقط حاوی کمی مرطوب است. در غیر این صورت، ممکن است لاستیک متورم شود و آسیب ببیند.

چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ استفاده از تقویت کننده‌ها

زنده کردن راکت با فوم پاک کننده

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار کمی فوم سفید را روی سطح ‌تیغه پینگ پنگ آغشته کنید. با جذب شدن فوم، لاستیک راکت چسبناک‌تر و براق‌تر خواهد شد. با این حال، استفاده بیش از حد از این فوم‌ها برای احیای ‌تیغه پینگ پنگ، عملکرد طبیعی لاستیک را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل، بازیکنان حرفه‌ای از این پاک‌کننده‌ها استفاده نمی‌کنند.

استفاده از فوم پاک کننده

زنده کردن راکت با انواع تقویت کننده‌

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تقویت چسبندگی دسته پینگ پنگ، استفاده از یک تقویت کننده لاستیک است. برای این کار کافیست با استفاده از یک برس، لاستیک را به طور یکنواخت با چسب آغشته کرده و بگذارید بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت اجازه دهید خشک شود. البته در مسابقات رسمی نباید از تقویت‌کننده‌های چسبندگی استفاده کنید، زیرا طبق قوانین ورزشی ممنوع است.

چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ تیغه پینگ پنگ را تمیز کنید

زنده کردن راکت با روغن

این روش موثرترین روش برای بازگرداندن خاصیت چسبندگی لاستیک دسته پینگ پنگ و افزایش طول عمر آنها است. این روغن می‌تواند هر نوع روغن خوراکی و غیر خوراکی باشد. با این حال، روغن آفتابگردان برای افزایش چسبندگی لاستیک بسیار توصیه می‌شود. برای این کار یک برس را کاملا به روغن آغشته کرده و لاستیک را کاملا به این روغن آغشته کنید و حداقل نیم ساعت به آن استراحت دهید. پس از آن خواهید دید که لاستیک به بهترین شکل تقویت شده است.

چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ استفاده از روغن

جمع بندی

گاهی ترفندهای گفته شده نیز چسبندگی لاستیک راکت را تقویت نخواهد کرد، در این حالت تعویض لاستیک ‌تیغه پینگ پنگ تنها راه باقی‌مانده است. بهبود کیفیت چسبندگی موجب بالا رفتن دقت در پرتاپ توپ و  عملکرد بهتر شما در بازی می‌شود. ویدئوهای زیر به صورت گام به گام و تصویری، به سوال چگونه راکت پینگ پونگ را زنده کنیم؟ پاسخ می‌دهند.

‫۴.۲/۵ ‫(۱۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

قیمت و خرید راکت پینگ پنگ

مشاهده تمام محصولات

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *