Search
Generic filters
یخچال ساید بای ساید بهتر است یا دوقلو

یخچال ساید‌ بای ساید، دوقلو یا درب فرانسوی؟

کمبود فضای آشپزخانه موجب شده تا بسیاری از افراد قبل از خرید یخچال فریزر در مورد انواع آن، خوب تحقیق کنند. به همین دلیل است که در فضای اینترنت با سوالاتی از قبیل یخچال ساید بای ساید بهتر است یا دوقلو یا یخچال ساید بای ساید بهتر است یا معمولی بسیار مواجه می‌شویم. برای پاسخ به این سوالات لازم است علاوه بر بودجه، عادات غذایی و تعداد افراد خانواده، مشخصات این یخچال‌ها را نیز به طور کامل بررسی کنید. در مورد یخچال ساید بای ساید، دوقلو و انواع دیگر یخچال در بخش خانه و دکوراسیون مجله پلازیو بیشتر بخوانید.

یخچال ساید بهتر است یا دوقلو یخچال ساید بهتر است یا معمول

یخچال‌ها انواع مختلفی دارند؛ مدل‌های معمولی شامل فریزر بالا و فریزر پایین و مدل‌های پیشرفته و کاربردی‌تر مانند یخچال‌های دوقلو، ساید بای ساید و درب فرانسوی. اگر خانواده پر جمعیتی دارید و در آشپزخانه هم فضای کافی دارید، بهتر است به سراغ گزینه‌های بزرگتر و جا دارتری مانند یخچال‌های با درب فرانسوی، ساید بای ساید، دوقلو بروید.

یخچال ساید بای ساید بهتر است یا درب فرانسوی

یخچال فریزر درب فرانسوی

طراحی یخچال درب فرانسوی ترکیبی از مدل ساید بای ساید و فریزر پایین است و تمام مدل‌های این یخچال‌ها از قفسه‌های تقسیم بندی شده برخوردارند. با این ویژگی قادر خواهید بود ظروفی با اندازه‌های مختلف را در این یخچال نگهداری کنید. از مزایای این یخچال می‌توان به فقسه‌های بزرگ، دسترسی آسان به مواد غذایی و طراحی شکیل آن اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی
خرید یخچال مناسب

پایین بودن بخش فریزر در این مدل یخچال سبب کاهش انرژی تا ۳۰ درصد و کاهش هزینه‌ برق می‌شود. در برخی از یخچال‌های درب فرانسوی، یک کشوی خنک‌کننده وجود دارد که هم فضای ذخیره سازی بیشتری را فراهم می‌کند و هم امکان تنظیم دما برای انواع مواد غذایی را دارد.

مزایا

 •  برخورداری از آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند قفل کودک، یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب و مناسب برای مواد غذایی با حجم زیاد

معایب

 • یخ‌ساز، آب ‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال فضای زیادی از یخچال و فریزر را اشغال می‌کند.
یخچال فریزر درب فرانسوی

یخچال فریزر درب فرانسوی

یخچال فریزر دوقلو

یخچال‌ فریزرهای دوقلو در مقایسه با یخچال‌های ساید بای ساید به فضای بیشتری نیاز دارند. با این تفاوت که برخلاف یخچال ساید هر کدام از یخچال‌های دوقلو را نه ضرورتا کنار هم بلکه می‌توان در دو جای مختلف قرار داد. این یخچال‌ها گنجایش بالایی داشته و حجم زیادی از مواد غذایی را می‌توانند درون خود نگهداری کنند، اما اگر آشپزخانه کوچکی دارید ممکن است این یخچال انتخاب درستی نباشد.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

نکته مثبتی که در این مدل از یخچال فریزرها وجود دارد این است که هر کدام به صورت مجزا دارای موتور و کمپرسور یخچال هستند. در صورتی هر کدام از دستگاه‌ها نیاز به تعمیر داشته باشد، به راحتی می‌توان با هزینه کمتری آن را تعمیر کرد اما در مدل‌های ساید بای ساید، به دلیل وجود یک کمپرسور هزینه‌های تعمیر نیز بالاتر است.

مزایا

 • یخچال فریزر دو قلو ترکیبی فضای ذخیره‌سازی مناسب با انعطاف‌پذیری بالایی دارد.
 • مناسب برای خانواده‌های پرجمعیت است.

معایب

 • فضای نسبتا زیادی را اشغال می‌کند.

یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر ساید بای ساید

این دستگاه به شکل یخچال و فریزر چسبیده به هم طراحی و با یک خط عمودی مرز بین یخچال و فریزر از هم مشخص شده است. در این مدل، یخچال در سمت راست و فریزر در سمت چپ قرار می‌گیرد. این یخچال‌ها از ظاهری بسیار مدرن و زیبا، تنوع اندازه، فضای ذخیره‌سازی زیاد و دسترسی آسان به مواد غذایی داخل یخچال و صرفه جویی در مصرف انرژی برخوردارند. یخچال فریزر‌های ساید را می‌توان بر اساس شکل ظاهری و امکان دسترسی به فضای ذخیره و انواع دو درب سه در چهار درب و حتی ۵ درب تقسیم‌بندی کرد.

مزایا

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند قفل کودک، یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • نمای شیک و زیبا
 • ظرفیت ذخیره‌سازی بالا

معایب

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال ساید بای ساید می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • فضای داخلی کاملا باریک است و در بسیاری از مواقع برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
 • دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.

یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید بهتر است یا دوقلو

یخچال ساید بای ساید دارای یک موتور و یخچال دوقلو دارای دو موتور مجزا (یکی برای فریزر و یکی برای بقیه یخچال) است.

قیمت یخچال ساید بای ساید بیشتر از یخچال دوقلو است و مصرف برق آن کمتر است.

مطلب پیشنهادی
انتخاب یک میز اتوی خوب با چند نکته ساده

برخی از امکانات یخچال ساید بای ساید مانند قفل کودک، محفظه بار، محفظه نگهداری میوه و سبزیجات، سیستم سرمایش سریع، سیستم انجماد سریع، فیلتر آب، فیلتر هوا، آبسردکن، یخ‌ساز، سیستم اتوماتیک ذوب برفک و … ممکن است در یخچال‌های دوقلو وجود نداشته باشد یا با همان کیفیت ارائه نشود.

یخچال های ساید بای ساید دو یا چهار درب دارند ولی یخچال های دوقلو فقط دو درب.

در یخچال‌های ساید بای ساید امکان تنظیم دستی دما وجود دارد.

فریزر یخچال ساید بای ساید کوچکتر از فریزر یخچال دوقلو است.

یخچال ساید بای ساید بهتر است یا دوقلو

یخچال ساید بای ساید بهتر است یا درب فرانسوی

ذخیره سازی درب در یخچال‌های مدل ساید بای ساید بیشتر از یخچال درب فرانسوی است؛ بنابراین می‌توانید تعداد زیادی از ظروف شیشه‌ای کوچک و بزرگ، نوشیدنی‌ها و … را در آن جا دهید.

کشوهای یخچال فرانسوی بزرگتر از یخچال ساید بای ساید است و البته امکان به‌هم‌ریختگی در این کشوها نیز بیشتر است.

مطلب پیشنهادی
بهترین مارک چرخ گوشت چه ویژگی‌هایی دارد؟

مدل طراحی فریزر در یخچال ساید بای ساید به گونه‌ایست که برای برداشتن مواد غذایی از فریزر نیازی به به خم شدن مکرر نخواهید داشت.

یخچال فریزر ساید بای ساید از آن جایی که به دو قسمت تقسیم می‌شود، باریک‎تر و کم‌جاتر از یخچال فریزر درب فرانسوی است. اگر از غذاها ، میوه و سبزیجات تازه به طور مرتب استفاده می‌کنید یخچال درب‌فرانسوی با کشوهای بزرگ مناسب‌تر است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *