اصول صحیح بسته‌بندی کالا برای ارسال به انبار پلازیو

اصول صحیح بسته‌بندی کالا برای ارسال به انبار پلازیو

یکی از مهمترین دلایل آسیب دیدن کالا قبل از رسیدن به دست مشتری، بسته‌بندی نامناسب کالا است که در بیشتر موارد منجر به بازگشت کالا توسط مشتری می‌شود. گروه‌های کالاهای مختلف نیاز به بسته‌بندی مناسب خود دارند.

هدف پلازیو رساندن کالا به دست مشتری در بهترین شرایط و با مناسب‌ترین بسته‌بندی است تا تجربه خرید لذت‌بخشی را برای مشتریان رقم بزند. به همین دلیل برای ارسال کالاها از انبار تامین کننده تا انبار پلازیو استانداردهایی تعیین نموده است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

شرایط لیبل کالا

  • قبل از ارسال محصول به انبار، لازم است لیبل نارنجی مخصوص فروشندگان چاپ و روی تک تک کالاها به صورت صحیح چسبانده شود.
  • لیبل، شناسنامه کالا است و باید به صورت کامل و بدون خط خوردگی و با وضوح بالا چاپ شود.
  • تمامی اطلاعات باید در کادر لیبل، چاپ شده باشد. در صورتی‌که قسمتی از اطلاعات خارج از کادر یا مخدوش باشد، کالای فروشنده تحویل گرفته نمی‌شود.
  • لیبل نباید روی مرز دو سطح کارتن چسبانده شود.
  • لیبل متعلق به هر کالا، باید دقیقا روی همان کالا چسبانده شود.
  • لیبل نباید روی مشخصات محصول (مدل، نام، تاریخ انقضاء و سایر مشخصات) که روی بسته‌بندی اصلی درج شده است چسبانده شود.
  • لیبل باید روی بسته‌بندی چسبانده شده و از نصب آن روی بدنه خود کالا خودداری شود.

 

کالاهای تیز و بُرنده

محصولات تیز، دارای یک لبه یا نوک تیز هستند و در صورتی‌که بدون حفاظ لازم، بسته‌بندی شده باشند ممکن است خطراتی را برای همکاران پلازیو و مشتریانی که آنها را دریافت می‌کنند ایجاد نمایند. کالاهای تیز باید به‌صورتی بسته‌بندی شوند که لبه یا نوک تیز آنها به هنگام پردازش و ارسال به مشتری در معرض تماس قرار نگرفته و خطری ایجاد نکند.

بایدها نبایدها
تا حد امکان از پلاستیک حباب‌دار استفاده کنید. پلاستیک حباب‌دار می‌بایست لبه تیز را کاملاً پوشانده و به گونه‌ای به دور کالا با چسب بسته شود که از داخل آن سر نخورده یا آنقدر محکم نباشد که پلاستیک را سوراخ کند. محصولات تیز، بدون پلاستیک حباب‌دار و صرفاً با یک پوشش پلاستیکی یا کارتنی که به راحتی سوراخ می‌شود، بسته‌بندی شده باشد. مگر اینکه پوشش از پلاستیک سخت و بادوام باشد.
اطمینان حاصل کنید که بسته‌بندی کاملاً بخش‌های تیز را پوشانده باشد.
پس از پیچیدن پلاستیک حباب دار، در صورت امکان مجدد آن را در پلاستیک بپیچید.

کالاهای حساس و شکننده

  • کالاهای شکستنی باید به‌صورتی بسته‌بندی شوند که شکسته نشده و در طول فرآیندهای پردازش یا ارسال برای مشتری مخاطرات ایمنی ایجاد نکنند. کالاهای شکستی باید در یک جعبه‌ محکم بسته‌بندی شده یا کاملاً با پلاستیک حباب‌دار پوشانده شوند تا امکان شکستگی وجود نداشته باشد.
  • لطفا توجه کنید که: کالاهایی که دارای تاریخ انقضاء هستند و بسته‌بندی ویژه‌ای دارند، باید به‌صورتی بسته‌بندی شده باشند که تاریخ انقضای آنها برای همکاران پلازیو به هنگام دریافت کالا قابل مشاهده باشد.
بایدها نبایدها
هریک از کالاها باید جداگانه با پلاستیک حباب‌دار پیچیده شوند یا در جعبه قرار داده شوند تا از آسیب دیدگی آنها جلوگیری شود. به عنوان مثال، در صورتی که یک بسته لیوان ۶ تایی داریم، هریک از لیوان ها باید در پلاستیک حباب دار پیچیده شود. وجود فضای خالی در بسته‌بندی که شانس شکستن کالا و آسیب را افزایش می‌دهد.
کالاهای شکستی را حتماً در یک کارتن قرار دهید تا مطمئن شوید که هیچ یک در صورت شکستگی، پخش نمی شوند.

کالاهای پنبه ای و پوش دار

بسته‌بندی کالاهای دارای پنبه و پوش‌دار مانند عروسک‌ها، اسباب بازی، کوسن و…، باید به‌صورتی باشد که به هنگام فرآیندهای پردازش یا ارسال به مشتری صدمه نبینند. کالاها باید در یک کیسه زیپ‌دار مهر و موم یا شیرینک شوند.

بایدها نبایدها
این کالاها را می‌بایست در کیسه‌های مهر و موم شده شفاف قرار داده یا شیرینک کنید. کیسه مهر و موم شده یا شیرینک نباید چند سایز بزرگتر از ابعاد کالا باشد.
از مهر و موم بودن این کالا اطمینان حاصل کنید تا از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری شود. کالا را به گونه‌ای بسته‌بندی کنید که بخش‌هایی از آن پوشانده نشده باشد.

پوشاک و پارچه

کلیه‌ منسوجات (پارچه یا ساخته شده از پارچه) که می‌توانند با رطوبت یا گرد و غبار آسیب ببینند، باید به‌صورتی بسته‌بندی شوند که به هنگام فرآیندهای پردازش یا ارسال به مشتری آسیب نبینند. کالاها باید در یک کیسه زیپ‌دار مهر یا شیرینک شوند.

بایدها نبایدها
هر واحد از این کالاها را کنار هم قرار دهید، یک پوشش مقوایی بین آنها بگذارید و در کیسه مهر و موم شده شفاف قرار دهید یا شیرینک کنید. کیسه مهر و موم شده یا شیرینک نباید چند سایز بزرگتر از ابعاد کالا باشد.
برای بسته‌بندی پارچه هایی مانند چرم که امکان آسیب دیدگی با کیسه یا شیرینک را دارند، از جعبه استفاده کنید. قراردادن آویزهای لباس
بعد از بسته‌بندی، مطمئن شوید که لیبل نارنجی قابل اسکن و مشاهده می باشد. ارسال لنگه کفش‌های با سایزهای متفاوت
کفش‌ها را به گونه ای بسته‌بندی کنید که کاملاً داخل جعبه کفش یا کیسه زیپ دار قرار گرفته باشد. ارسال گروهی از کفش‌ها بدون جعبه کفش یا کیسه زیپ دار

کالاهای کوچک

هر کالایی که بزرگترین وجه آن کمتر از ۵ سانتی‌متر است باید در یک کیسه‌ زیپ‎دار بسته‌بندی شود و بارکد روی کیسه‌ زیپ‌دار نصب شده تا از آسیب‌دیدگی و گم شدن کالا جلوگیری شود. این کار از آسیب‌دیدگی آنها با پارگی، کثیفی یا ریختن مایعات در طول فرآیند پردازش جلوگیری می‌کند.

بایدها نبایدها
این کالاها را می‌بایست در کیسه‌های مهر و موم شده شفاف قرار داده یا شیرینک کنید. نباید کالا را با فشار در یک کیسه‌ای که خیلی کوچکتر است جا داد.
لیبل نارنجی را بر روی بزرگترین سطح آن بچسبانید. کالاهای کوچک را نباید در کیسه هایی قرار داد که خیلی بزرگتر از آنهاست.
حتی‌الامکان لیبل نارنجی را مستقیما روی کالا نچسبانید و آن را روی کیسه یا شرینک بسته بچسبانید. کالاهای کوچک را نباید در کیسه‌های سیاه و مات قرار داد
کیسه نباید چند سایز بزرگتر از ابعاد کالا باشد.

 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *