Search
Generic filters
انواع مدل سوتین

۱۵ مدل سوتینی که هر خانمی باید بشناسد!

در دنیای لباس زیر زنانه، با مدل‌های مختلفی مواجه خواهید شد. برخی از سوتین‌ها جنبه استفاده روزمره دارند یعنی در همه سایزبندی‌ها تولید می‌شوند و هر خانمی لازم است حداقل یکی از این مدل‌ها را در کمد خود داشته باشد. اما برخی از سوتین‌ها جنبه فانتزی داشته یا بال‌ها و کاپ‌های آن طوری طراحی نشده‌اند که برای سایزهای بزرگ سینه طراحی شده باشند. محبوب‌ترین سوتین‌ها در بین بانوان مدل‌هایی هستند که سینه‌ها را به سمت بالا و داخل جمع می‌کنند و باعث می‌شوند لباس، ایستایی بهتری داشته باشد. در این مقاله از مجله پلازیو به معرفی انواع مدل سوتین پرداخته‌ایم.

سوتین پوش‌آپ: همان‌طور که از نام Push up مشخص است، چنین سوتین‌هایی سینه‌ها را به سمت بالا نگه داشته و ویژگی لیفت‌دهندگی دارند. سوتین پوش‌آپ بیشتر مناسب بانوانی است که می‌خواهند سینه‌هایشان نزدیک به هم و به سمت بالا قرار بگیرند. طراحی مدل پوش‌آپ به‌گونه‌ای است که دو کاپ با فاصله از هم قرار گرفته و با یک اتصال ظریف به یکدیگر وصل شوند. این مدل سوتین‌ها دارای پد و اسفنج هستند تا سینه‌ها را بزرگتر و خوش‌فرم جلوه دهند. بعضی از سوتین‌ها پوش‌آپ، پد قابل تنظیم دارند و می‌توان آنها را به دلخواه و سلیقه داخل کاپ قرار داد.

مدل سوتین پوش آپ

سوتین اسفنجی: مدل‌های اسفنجی یا پددار Sponge bra سینه‌ها را محکم نگه داشته و به سمت جلو می‌کشد. اگر مشکل افتادگی سینه دارید می‌توانید از سوتین‌های اسفنجی استفاده کنید که برای بال‌های آن از کش پهن استفاده شده است. این کش می‌تواند سینه را درون کاپ‌ها محکم نگه دارد و البته سینه‌ها را حجیم‌تر نشان می‌دهد.

مدل سوتین اسفنجی

سوتین تی‌شرتی: سوتین‌های تیشرتی از سوتین‌های روزمره هستند که بافت نرمی دارند و به سینه‌ها فشار زیادی وارد نمی‌کنند. T-Shirt Bra کاپ‌های یک‌دست و صاف و بدون درز دوختی دارند؛ به‌همین‌دلیل خانم‎‌ها ترجیح می‌دهند که زیر لباس‌های مونوکروم و بدون طرح خود از این سوتین‌های ساده استفاده کنند. در بین انواع سوتین، کاپ‌های سوتین تیشرتی برای سایزهای خیلی بزرگ مناسب نیست و ایستایی کمی دارد.

انواع مدل سوتین تی‌شرتی

سوتین چندمنظوره: چندمنظوره بودن این سوتین‌ها به مدل بندهای آن برمی‌گردد. خانم‌های خوش‌ذوق می‌توانند از Convertible-Bra به‌صورت یک‌بند، دوبند و ضربدری استفاده کنند. برای اینکه بندها را به دلخواه تنظیم کنید پل‌های مختلفی روی این سوتین طراحی شده است. زیر مدل‌های مختلف لباس مجلسی می‌توانید از سوتین‌های چندمنظوره استفاده کنید.

انواع مدل سوتین چند منظوره

سوتین بدون بند: لباس‌های شانه‌دار یا دکلته نیازمند نوعی از سوتین‌ها هستند که بند نداشته باشند. در مدل strapless bra هیچ پلی برای نصب بند روی کاپ‌ها وجود ندارد. برای اینکه این سوتین درست در جای خود قرار بگیرد و روی بدن نلغزد باید آن را در سایز درست انتخاب کنید. همان‌طور که مشخص است این سوتین هیچ‌تکیه‌گاهی ندارد و به‌وسیله هیچ بندی به شانه متصل نمی‌شود بنابراین به خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ یا افتادگی سینه دارند توصیه نمی‌شود از این سوتین‌ها خریداری کنند.

سوتین بدون بند

سوتین بالکنی: balcony bra یکی از پرطرفدارترین سوتین‌ها بین بانوان است. این سوتین با خاصیت لیفت‌کنندگی که دارد سینه‌ها را به سمت بالا کشیده و حالت گرد به آنها می‌دهد. تفاوت مدل بالکنی با مدل پوش‌آپ این است که در مدل بالکنی اندازه عمودی کاپ کوتاه است و بخش زیادی از سینه‌ها پوشیده نیست. این ویژگی به شما اجازه استفاده از لباس‌های یقه‌باز را می‌دهد.

سوتین بالکنی: balcony bra

سوتین گیپور: سوتین‌های گیپور فنردار و بدون فنر یکی از پراستفاده‌ترین سوتین‌ها در بین بانوان است. گیپورهای مرغوب امکان تبادل جریان هوا را فراهم کرده و به سینه‌ها فشاری وارد نمی‌کنند. خانم‌هایی که دارای سینه‌های حجیم هستند بین مدل‌های گیپپوری انتخاب‌های بیشتری دارند. این سوتین را می‌توان تقریبا زیر لباس‌ها و تیشرت‌های مختلف پوشید.

سوتین گیپور

سوتین برلت: سوتین برلت Berlett یکی از سوتین‌های خاص بدون فنر و کاملا نرم و ظریف است. جنس گیپوری این سوتین احساس راحتی و سبکی ایجاد می‌کند و البته به‌اندازه‌ای قوی نیست که سینه‌ها را لیفت کند. برلت بیشتر برای دختران نوجوان و خانم‌هایی است که سایز سینه کوچکی دارند. بانوانی که در دوره شیردهی قرار دارند می‌توانند از برلت به‌عنوان سوتینی استفاده کنند که دسترسی بهتر و راحت‌تری را فراهم می‌کند.

سوتین برلت Berlett

سوتین ورزشی: برعکس سوتین‌هایی که تاکنون به آنها اشاره کردیم، سوتین‌های ورزشی از سینه‌ها در برابر حرکت زیاد محافظت می‌کنند. جنس این سوتین استرچ و کشی و مدل طراحی آن طوری است که سینه حالت پهن بگیرد. این ویژگی از سینه‌ها و عضلات سینه هنگام پرش و جابه‌جایی‌های سریع محافظت می‌کند.

سوتین ورزشی

سوتین کپسول‌دار: Capsule bra نیز نوعی سوتین ورزشی محسوب می‌شود که کاپ‌های آن به‌صورت جداگانه طراحی شده است. هوا به‌راحتی داخل این سوتین جریان دارد و برای افرادی که هنگام ورزش بیشتر عرق می‌کنند مناسب‌تر است. کمردرد و درد عضلات سینه با سوتین کپسول‌دار به‌ حداقل می‌رسد.

سوتین کپسول‌دار: Capsule bra

سوتین هالتر: سوتین هالتر یکی از سوتین‌های مخصوص ورزش و باشگاه است که بندهای یکپارچه آن به صورت پشت گردنی بسته می‌شود و برخلاف سوتین‌های دیگر بندهای آن روی سرشانه قرار نمی‌گیرد. مدل‌های استاندارد هالتر نباید به گردن فشاری وارد کند.

سوتین هالتر

سوتین پلانچ: مدل پلانچ نوعی سوتین فرم‌دهنده است که کاپ‌های آن کشیده و گرد هستند. کاپ‌های این سوتین مرز کوتاهی با هم دارند که باعث ایجاد شکلی V در جلوی سوتین می‌شود. ویژگی‌های مثبت سوتین پلانچ این است که بندهای محکم آن سینه‌ها را به سمت بالا می‌کشد و اجازه می‌دهد از لباس‌های یقه‌باز به شکل U یا V به‌راحتی استفاده کنید.

سوتین پلانچ

سوتین فنردار: Springed bra یکی دیگر از انواع مدل سوتین های روزمره است که فرم گرد و محکمی به سینه‌ها می‌دهد. در مدل‌های نامرغوب این سوتین، فنر بعد از مدتی استفاده از سوتین خارج می‌شود.

سوتین فنردار Springed bra

سوتین بارداری: سوتین‌های Pregnancy bra به سینه‌ها فشاری وارد نمی‌کند. چند لایه اضافی پنبه در سوتین‌های مخصوص بارداری قرار داده شده تا حالت کشی پیدا کند. از این سوتین‌ها در دوره شیردهی نیز می‌توان استفاده کرد.

سوتین‌های Pregnancy bra

سوتین مینی مایزر: سوتین Mini-mace کاپ‌هایی لطیف و مقاوم دارد که سینه‌ها را کاملا می‌پوشاند. با این سوتین می‌توانید سینه‌ها را بعد از اتمام دوره شیردهی جمع و فشرده کنید.

انواع مدل سوتین مینی مایزر

توجه داشته باشید که ممکن است مدل برخی از سوتین‌ها با آناتومی بدن شما سازگار نباشد. شناخت انواع مدل سوتین کمک می‌کند تا مدلی بدون نقص را انتخاب کنید. 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *