Search
Generic filters
بهترین کتاب های انگیزشی

۵ کتاب انگیزشی برای پیش‌بردن کارها

بسیاری از افراد زمانی به انگیزه و سوخت برای حرکت به سمت جلو نیاز پیدا می‌کنند که شکست خورده باشند. شکست‌های پیاپی و نرسیدن به نتیجه مطلوب به دلایل متعددی مانند نداشتن تمرکز کافی، اضطراب، روحیه قضاوت‌گری و فقدان اعتمادبه‌نفس اتفاق می‌افتند. کتاب‌های انگیزشی نوشته شده توسط آموزگاران برتر موفقیت در دنیا تا حد زیادی توانسته‌اند با موشکافی عادت‌های بد و شفاف‌سازی مسیر، افراد بسیاری را به سمت موفقیت رهنمون سازند. ما در این مقاله از مجله پلازیو به معرفی ۵ کتاب از بهترین کتاب های انگیزشی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

بنویس تا اتفاق بیفتد

نویسنده: هنریت آن کلاوسر

بهترین کتاب های انگیزشی

بهترین کتاب های انگیزشی، بنویس تا اتفاق بیفتد

این کتاب اثر یک آموزگار موفقیت شخصی است که با یک روش ساده، گام اول موفقیت را نوشتن اهداف و افکار می‌داند. او در نوشتن این کتاب به سراغ کسانی رفته است که تاثیر نوشتن در محقق شدن ایده‌ها را به چشم خود دیده‌اند. این شخصیت‌ها به قدری ملموس و معمولی هستند که مخاطب می‌فهمد که برای رسیدن به آرزوها و خیالات خود نیازی به داشتن ویژگی‌های شخصی خاصی ندارد. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور وقتی اهدافتان را می‌نویسید، عقاید انرژی‌زا و ایده‌های بکر به ذهنتان خطور خواهد کرد و نوشتن چگونه می‌تواند تصویر روشن و شفاف‌تری از خواسته‌هایتان به شما بدهد.

مطلب پیشنهادی
۷ کتاب برتر در زمینه مدیریت زمان

ثروتمندترین مرد بابل

نویسنده: جورج ساموئل کلاسون

ثروتمندترین-مرد-بابل

بهترین کتاب های انگیزشی، ثروتمندترین مرد بابل

ثروتمندترین مرد بابل در ۹ فصل به توصیه‌های مالی می‌پردازد تا بتوانید با کنترل هزینه‌ها ثروت خود را افزایش دهید. در این کتاب، آرکاد، شخصیت خیالی اهل بابل است که به منظور نحوه تولید پول و نحوه محافظت از ثروت، آموزه‌هایی ارائه می‌دهد. او مشاوره‌‌های مالی خود را از طریق مجموعه‌ای از تمثیل‌هایی تشریح می‌کند که ۴ هزار سال پیش در بابل باستان تنظیم شده بود. ثروتمندترین مرد بابل تقریبا یک قرن پس از انتشار همچنان در دست چاپ است و به‌عنوان توصیه‌ کلاسیک مالی در نظر گرفته می‌شود.

عادت‌های اتمی

نویسنده: جیمز کلیر

عادت‌های اتمی

بهترین کتاب های انگیزشی، عادت‌های اتمی

این کتاب نشان می‌دهد که چگونه یک تغییر جزیی و ساده می‌تواند در زندگی شما اتفاقات بزرگی ایجاد کند. با کمک کتاب عادت‌های اتمی سیستمی طراحی خواهید کرد که هر روز یک درصد بهتر از روز قبل باشید. این کتاب می‌گوید که به‌منظور ایجاد تفاوت‌های معنادار، عادت‌های خوب باید به‌اندازه کافی پابرجا بمانند تا قله فتح شود. این قله، «قله پتانسیل پنهان» نامیده می‌شود. اگر برای ایجاد یک عادت خوب یا ترک یک عادت بد، به سختی تقلا می‌کنید و نتیجه نمی‌گیرید به این معنا نیست که توانایی بهتر شدن را از دست داده‌اید بلکه هنوز قله را فتح نکرده‌اید.

مطلب پیشنهادی
بهترین کتاب‌های تقویت اعتماد به نفس

از خدا بخواهید او می‌دهد

نویسنده: استر هیکس، جری هیکس

از خدا بخواهید او می‌دهد

بهترین کتاب های انگیزشی (از خدا بخواهید او می‌دهد)

این کتاب با تاکید بر مفهوم ارتعاش توانسته است خوانندگان بسیاری را متقاعد کند که آنها می‌توانند با بهره‌برداری از آموزه‌ها و نکات این کتاب زندگی اجتماعی خود را سامان بدهند، شغل دلخواهشان را پیدا کنند یا روابط عاشقانه و ازدواجشان را بهبود بخشند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: “چنانچه حضورتان در واقعیت زمانی-مکانی آرزوی پنهانی را در شما برمی‌انگیزد، عالم هستی وسایلی دارد تا نتایج موردنظر شما را فراهم سازد، زیرا توانایی شما برای رسیدن به پیشرفت بیشتر با هر موفقیتی که پیش‌ازاین تحقق‌یافته بود، افزایش پیدا می‌کند.”

مطلب پیشنهادی
بهترین کتاب‌های جان سی ماکسول

اثر مرکب

نویسنده: دارن هاردی

بهترین کتاب های انگیزشی

بهترین کتاب های انگیزشی (اثر مرکب)

کتاب اثر مرکب، ذهن خواننده را روی اصول اساسی موفقیت متمرکز کرده و یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید یک برنامه‌ مدون و سازمان‌یافته‌ داشته باشید. اگر می‌خواهید جاده‌ موفقیت را برای خود هموار کنید، کتاب اثر مرکب به قلم دارن هاردی راهگشای شما در این مسیر پر پیچ و خم است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: “خواسته‌هایی که در قلب‌ خود دارید، شاید بزرگ‌تر از محیطی باشد که خودتان را در آن می‌یابید. گاهی لازم است از محیط خارج شوید تا آرزو‌هایتان برآورده شود. این همانند کاشتن نهال بلوط در گلدان است. که وقتی دارای ریشه می‌شود، رشدش متوقف خواهد شد. نهال، فضای بیشتری لازم دارد تا به درختی تنومند تبدیل شود؛ همانند شما!”

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *