Search
Generic filters
بهترین کتاب مدیریت زمان

۷ کتاب برتر در زمینه مدیریت زمان

کنترل آگاهانه زمان و هر کاری را در زمان درست انجام دادن، هیچ‌گاه امر آسانی نبوده است؛ چراکه برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و تلاش برای رسیدن به هدف نوعی مهارت اکتسابی است که با آزمون و خطا و کسب تجربه به دست می‌آید. اینکه چرا ما با وجود برنامه‌های دقیق و کامل باز هم از رسیدن به اهداف خود بازمی‌مانیم علل متعددی دارد که بزرگترین آن جدال مداوم بین مغز منطقی و مغز واکنشی است. کوچکترین مانع محیطی باعث می‌شود که مغز واکنشی در این مبارزه برنده شود. بنابراین لازم است با یادگیری و آموزش، مغز واکنشی خود را کنترل کنید تا یک اتفاق کوچک، کل برنامه روزانه شما را به هم نریزد. کتاب‌های بسیاری منتشر شده‌اند تا راهکارهای افزایش مدیریت زمان را به ما بیاموزند. مجله پلازیو نیز با بهترین کتاب های مدیریت زمان به روز شده است.

کتاب قدرت عادت

نویسنده: چارلز دوهیگ

کتاب قدرت عادت

کتاب قدرت عادت

عادت‌های روزانه و پابه‌پای هوش هیجانی حرکت کردن، علت بسیاری از مشکلات و چالش‌های ماست. عادت‌ها می‌توانند کاملا پنهانی و برآمده از ناخودآگاه افراد باشند که نه به سرعت شکل نمی‌گیرند و نه به سرعت هم جایگزین می‌شوند. قدرت عادت، اثر چارلز دوهیگ، روزنامه‌نگار و نویسنده آمریکایی از طریق کشف شیوه‌های عادت به خواننده برای رسیدن به موفقیت کمک می‌کند و به خواننده می‌آموزد که عادت‌ها چطور در پیروزی‌ها و شکست‌ها نقش دارند. این کتاب مناسب افرادی است که بر عادت‌های خود کنترل ندارند و احساس می‌کنند این عادت‌ها در مسیر پیشرفت و موفقیت آنها قرار گرفته است.

کتاب آماده برای هر کاری

نویسنده: دیوید آلن

کتاب آماده برای هر کاری

کتاب آماده برای هر کاری

حداکثر بهره‌وری زمانی یعنی در کمترین زمان بهینه‌ترین کارها را انجام دادن، اما کارها همیشه طبق برنامه پیش نمی‌روند. برای موثرتر بودن، آماده باشید تا با هر مانعی که سر راه‌تان قرار می‌گیرد مقابله کنید. به این ترتیب می‌توانید بدون توجه به موانع، در راستای اهدف‌تان گام بردارید و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید. دیوید آلن در کتاب آماده برای هر کاری ۵۲ راهکار کاربردی برای افزایش بهره‌وری در زندگی شخصی و کاری معرفی می‌کند که با تمرکز روی توانایی‌ها و ایجاد ساختارها، ناممکن‌ها را ممکن می‌کند.

کتاب هفت عادت مردمان موثر

نویسنده: استفان ریچارد کاوی

کتاب هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر

این کتاب به شما نشان خواهد داد که اگر همّت کنید و دروازه‌ تغییر خود را باز کنید و طبق قوانین نوشته شده‌ در این کتاب پیش بروید، به راحتی می‌توانید رشدی تکاملی و انقلابی داشته باشید. به عقیده استفان ریچارد کاوی باز کردن دروازه‌ تغییر تاثیر مستقیمی بر موفقیت شخصی و بالا بردن اعتماد به نفس در افراد دارد. با مطالعه‌ این کتاب شما می‌توانید به شناختی مفهومی‌تر از خودتان دست یابید و زندگی سرشار از شادی و آرامش برای خود ایجاد کنید. 

کتاب چک‌لیست

نویسنده: آتول گوانده

کتاب چک‌لیست

کتاب چک‌لیست

راهکار مشکلات، تکنیکال و دشوار است. اغلب راه‌های گوناگون و فراوانی برای رفع یک مشکل وجود دارد ولی به قدری در این پیچیدگی‌ها غرق می‌شویم که فراموش می‌کنیم قبل از هر کاری واضح‌ترین و منطقی‌ترین راه‌ها را تست کنیم. کتاب چک لیست نوشته آتول گوانده نشان می‌دهد که چطور چک لیست‌ها تاثیر جادویی خود را در هر زمینه‌ای که تصور کنید، نشان می‌دهند و با پیچیده‌تر شدن روزافزون صنایع در آینده هم موثرتر خواهند بود. این کتاب شما را به مرور عاشق چک‌لیست‌ها خواهد کرد و باورهای غلط شما را حذف می‌کند.

کتاب مدیریت زمان در زندگی زناشویی

نویسنده: علی شمیسا

کتاب مدیریت زمان در زندگی زناشویی بهترین کتاب های مدیریت زمان

کتاب مدیریت زمان در زندگی زناشویی

چالش همیشه در کمین مردان و زنانی که می‌خواهند سبک زندگی مدرن را تجربه کنند. چطور می‌توان انتظار داشت که مرد و زنی که از شلختگی ذهنی رنج می‌برند، بتوانند به همه امورات خود رسیدگی کرده و به زندگی و علایق شخصی یکدیگر نیز احترام بگذارند. علی شمیسا در کتاب مدیریت زمان در زندگی زناشویی، راهکارهایی جدیدی را برای هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی مدرن در زندگی مشترک ارائه می‌دهد. با راهنمایی‌های شگفت‌انگیز این کتاب که از بهترین کتاب های مدیریت زمان است، می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و ارزیابی کرده و آینده‌ درخشانی برای زندگی مشترک خود رقم بزنید.

کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

نویسنده: برایان تریسی

کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده بهترین کتاب های مدیریت زمان

کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

آنچه شما می‌گویید، آرزو می‌کنید یا قصد انجام آن را دارید مهم نیست. تنها چیزی که مهم است کاری است که هم اکنون انجام می دهید. کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده به شما می‌گوید که واقعا چه کسی هستید، نقاط ضعف و قدرت شما چیست و با این ویژگی‌ها آیا به هدف خود می‌رسید یا خیر. محوریت اصلی این کتاب پاسخ به این سوال است که “چرا بعضی از مردم موفق‌تر از دیگرانند؟” و می‌گوید شما امروز همان کسی هستید که هستید و همان جایی هستید که هستید و این به دلیل تمام انتخاب‌های شما در گذشته تا به حال است. شما نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید اما آینده را می‌توانید.

کتاب تختخوابت را مرتب کن

نویسنده: ویلیام اچ. مک ریون

کتاب تختخوابت را مرتب کن بهترین کتاب های مدیریت زمان

کتاب تختخوابت را مرتب کن

این کتاب دربرگیرنده ۱۰ درس مهمی است که مک ریون در دوران خدمت خود در نیروی دریایی آمریکا آموخته و اثر آن را در زندگی خود تجربه کرده است. این اصول دهگانه در دوره‌های کوچینگ به افراد آموزش داده می‌شود و به‌کارگیری آن می‌تواند موفقیت را برای هر فردی به همراه داشته باشد. در بخشی از کتاب نوشته شده است: “«جنسیت، پیشینه مذهبی یا قومی، جهت‌گیری ذهنی و یا جایگاه اجتماعی شما مهم نیست. در این دنیا مشکلات ما مشابه است و درس‌هایی که برای پیروزی بر این مشکلات و حرکت رو به جلو یاد می‌گیریم تغییر دادن خودمان و دنیای پیرامون برای همه ما به شکلی برابر کاربرد دارند».

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *