Search
Generic filters
کانسیلر چیست

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

تیرگی پوست و لک‌های سیاه و گودی‌ صورت از عواملی است که باعث می‌شود که آرایش آنچنان که باید زیبا و چشم‌نواز به نظر نرسد. در چنین شرایطی این کاسیلرها هستند که نواقص پوستی را برطرف می‌کنند. برای اینکه بدانید کانسیلر چیست و چه تاثیری بر آرایش صورت دارد، تا انتهای این مقاله با مجله پلازیو همراه باشید.

کانسیلر چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست ؟

کانسیلر، کرم پودری فشرده و در رنگ‌های تیره تا روشن است که پوست را یک‌دست و صاف می‌کند. در واقع زمانی که کرم‌پودرهای معمولی و ساده نمی‌توانند تیرگی‌های موضعی و نقطه‌ای روی پوست را به خوبی برطرف کنند می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید.

کانسیلر چیست و چگونه استفاده میشود؟

انواع کانسیلر

کانسیلر کرم: کرم‌ کانسیلر، با قدرت پوشانندگی بالا، برای افرادی مناسب است که نیاز به پوشاندن لکه‌های سطح پوست در طول روز دارند. این کانسیلر را می‌توان با کمک انگشتان دست و یا فرچه آرایش استفاده کرد. با وجود ماندگاری بالایی که کرم کانسیلر در طول روز دارد، پوست صورت، خشک و چروکیده نمی شود.

مطلب پیشنهادی
از انواع مختلف رژ لب زنانه چه می‌دانید؟

این کانسیلر جوش و آکنه را به خوبی می‌پوشاند و علاوه‌بر پوست‌های نرمال برای پوست‌های خشک و مختلط هم قابل‌استفاده‌ است. اگر پوست حساسی دارید یا مدام جوش می‌زنید، بهتر است دنبال کانسیلرهای کرمی فاقد الکل و چربی باشید.

برای خرید کانسیلر روبی سان روی لینک کلیک کنید.

راهنمای جامع کانسیلرکانسیلر مایع: کانسیلر مایع ظاهری شبیه به کرم‌پودر مایع دارد. کانسیلر مایع مات از کانسیلر شفاف ماندگارتر بوده و ریزش کمتری هم دارد، اما برای پوست‌های خشک توصیه نمی‌شود. کانسیلر مایع ساتنی (چیزی بین مات و براق) جلوه طبیعی‌تری روی صورت داشته و روی پوست‌های خشک بهتر می‌نشیند ولی ممکن است با گذشت چند ساعت کمی روی پوست جابه‌جا شود.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید بهترین بالم لب

این کانسیلر برای استفاده روی نواحی چین‌وچروک‌دار بهتر است زیرا در مقایسه با انواع کانسیلرها بافت رقیق‌تری دارد.

انتخاب بهترین نوع کانسیلر مناسب

کانسیلر استیکی: در مقایسه با کانسیلرهای مایع بافت غلیظ‌تر و سنگین‌تری دارد و درنتیجه در پوشاندن نواقصی چون تیرگی زیر چشم یا مغایرت‌های رنگی اطراف بینی از قدرت پوشانندگی کامل‌تری برخوردار است. به‌دلیل غلیظ‌تر بودن این کانسیلر احتمال بیشتری وجود دارد که چین‌وچروک‌ صورت نمایان‌تر شود. این کانسیلر اگر چه در پوشاندن آکنه‌ها بهتر عمل می‌کند، اما باز به‌دلیل نوع خاص فرمولاسیون‌ آن برای آکنه انتخاب خوبی نبوده و شاید تشدیدکننده ظاهر شود.

روش استفاده از کانسیلر

انواع رنگ در کانسیلرها:

کانسیلر سبز: از این رنگ کانسیلر برای پوشاندن قرمزی‌ و التهاب پوست و پوشاندن جوش و آکنه استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
بهترین اسکراب خانگی برای رفع موی زائد

کانسیلر نارنجی: از این رنگ کانسیلر فقط باید برای پوشاندن تیرگی‌ زیر چشم در پوست‌های تیره‌تر استفاده شود. به این معنی که برای پوست‌های روشن مناسب نیست. برای پوست‌های روشن‌ درعوض از رنگ‌های هلویی استفاده کنید.

کانسیلر چیست و برای چه پوست‌هایی مناسب است؟

کانسیلر صورتی و هلویی: انتخاب خوبی برای پنهان‌کردن تیرگی‌ها و خستگی پوست در پوست‌های روشن است.

کانسیلر زرد: از کانسیلر زرد می‌توانید برای تیرگی‌هایی که به بنفش می‌زنند یا روی کبودی‌ها یا زیر چشم استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
۱۰ تقویت کننده خانگی ناخن

کانسیلر بنفش: کانسیلر بنفش برای خنثی‌کردن زردی پوست کاربرد دارد و پوست را روشن‌تر می‌کند. اما اگر تمام پوست‌تان به زردی می‌زند، به‌ جای کانسیلر، که برای پوشش‌دهی نقطه‌ای است، می‌توانید از پرایمرهای بنفش استفاده کنید.

فرم کانسیلرها

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *